واژه های پرکاربرد مانند نهنگ در صنعت ارزهای دیجیتال قسمت دوازدهم (پایانی)

73
ارزروز: تعاریف و واژگان در ارزهای دیجیتال
واژه های پرکاربرد در بازار رمز ارزهای یا همان صنعت ارزهای دیجیتال قسمت سوم

آخرین مطلب از سلسله مطالب واژگان و تعاریف صنعت ارزهای دیجیتال

ارزروز: در بازار ارزهای دیجیتال واژگان و تعاریفی وجود دارد که در زندگی روزمره خود با آنها آشنا نشده بودیم. کلماتی نظیر ماینر، ماینینگ، بلوک، بلاک چین، بیت لایسنس، جستجوگر بلوک، ارتفاع، وی، نهنگ، وایت پیپر، مونرو، جایزه یا اندازه بلوک. به عبارت دیگر معانی این کلمات در صنعت ارزهای دیجیتال یا همان بازار رمز ارزها با چیزهایی که ما از قبل می‌دانستیم کاملا متفاوت است. در روزهای پیشین از واژگانی نظیر هودل کردن گفتیم حال امروز به دنبال این موضوع هستیم که در این بخش با تعدادی از این واژگان به اختصار و سریع آشنا شوید.

وی (Wei)

کوچکترین مقدار یک کوین اتر (اتر ارز ذاتی شبکه اتریوم). یک اتر از 10 به توان 18 وی تشکیل شده.

نهنگ (Whale)

نهنگ: یک سرمایه گذار که مقدار زیادی از یک سهام رو در اختیار دارد. برای رمزارزها، نهنگ ها اغلب خریداران اولیه یک کوین و یا موسسات بزرگ مالی هستند که مقدار زیادی ارز در اختیار دارن.

وایت پیپر (White Paper)

یک نسخه فیزیکی از ایده پشت یک پروژه که قبل از انتشار ارز عرضه می‌شود تا خریداران با اهداف و توانایی های پروژه آشنا شوند.

مونرو (XMR)

علامت اختصاری مونرو XMR هست که در صرافی ها یا دیگر پلتفرم های مالی استفاده می‌شود. مونرو یک رمزارز غیرقابل ردیابیه که تمرکزش بر روی امنیته.

تراکنش بدون تأیید (Zero Confirmation Transaction)

تراکنش های رمزارزها در فواصل منظمی‌تأیید می‌شوند. تراکنش های جدید که تأییدی ندارن یعنی هنوز تأیید نشدن و زیاد نمی‌شود بهشون اعتماد کرد. که به این موارد تراکنش بدون تأیید (Zero Confirmation Transaction)

حمله 51 درصدی (%51 Attack)

حمله 51 درصدی (%51 Attack) قدرت یک رمزارز از یک شبکه کامپیوتری توزیع شده میاد. اگر هرکس کنترل بیش از 50 درصد آنها رو بدست بگیره، شبکه رو می‌تواندکنترل کمنه و کوین جعلی بسازه.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتحلیل قیمت : بیت کوین، اتریوم، کاردانو، دوج کوین، ریپل، سولانا…
مقاله بعدیدولت چین به دنبال به دست آوردن قدرت در حوزه دیجیتال با یوآن دیجیتالی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید