ارزروز:در بازار ارزهای دیجیتال واژگان و تعاریفی وجود دارد که در زندگی روزمره خود با آنها آشنا نشده بودیم. یا به عبارت دیگر معانی این کلمات در صنعت ارزهای دیجیتال با چیزهایی که ما از قبل می دانستیم کاملا متفاوت است. در روزهای پیشین از واژگانی نظیر هودل کردن گفتیم حال امروز به دنبال این موضوع هستیم که در این بخش با تعدادی از این واژگان به اختصار و سریع آشنا شوید.

آدرس (Address)

زنجیره ای از حروف و اعداد که برای دریافت ارزهای دیجیتال استفاده می شود. آدرس درست مثل شماره حساب بانکی است که می شود با بقیه به اشتراک گذاشت.

بالاترین قیمت (ATH)

به بالاترین قیمتی که یک ارز یا یک دارایی از زمانی که شروع به معامله شدن به خودش دیده ATH عنوان می شود. طی سالیان اخیر ارزهای دیجیتال همواره روند صعودی داشته اند هر بار ATH جدیدی رو تجربه کردن.

آلت کوین (Altcoin)

به تمام ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین- مانند اتریوم، لایت کوین و مونرو و …- آلت کوین گفته می شود، که مخفف کوین های جایگزین (Alternative Coin)(کوین هایی که بعد از بیت کوین ایجاد شدن) می باشد.

ضد پولشویی (AML)

قوانین و مقرراتی که به منظور جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده و دیگر کشورها وضع می شود که صرافی ها و دیگر موسسات مالی رو مجبور می کند که فعالیتهای مشکوک رو گزارش کنند.

آربیتراژ (Arbitrage)

سود بردن از اختلاف قیمت یک ارز یا دارایی در دو بازار یا صرافی مختلف بین المللی بازار ارزهای دیجیتال. این اختلاف قیمت در بازه زمانی کوتاه منجر به سود سریعی برای معامله گران می شود که البته مستلزم تجربه و ریسک پذیری بسیار بالایی هست، و به تازه واردان در بازار رمزارز ها توصیه نمی شود.

آسیک (ASIC)

یک نوع چیپ کامپیوتریه که برای ارزهای دیجیتال، به منظور استخراج (ماین) کوین های جدید در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

بگ هولدر Bagholder

شخصی که یک ارز یا یک دارایی را در بازار ارزهای دیجیتال به هرشکل افزایشی یا کاهشی قیمت همچنان نگه داشته است. همچنین به کسی که به ارزی ایمان داره و علیرغم کاهش ارزش همچنان ارز را نگه داشته نیز می گویند.

خرس (Bear)

به شخصی که در مورد قیمت های بازار ارزهای دیجیتال بدبین هست و انتظار داره که قیمتها کاهش پیدا کنه خرس می گویند. معمولا به این شخص می گویند که نسبت به بازار Bearish هست.

دام خرسی (Bear Trap)

یک سیگنال اشتباه در بازار زمانی که یک روند صعودی به نظر می رسه.که رو به اتمام هست و روند معکوس شده اما در واقعیت به این شکل نیست. معمولا کسانی که شورت (پوزیشن فروش) دارند.مجبورند برای جلوگیری از بین رفتن سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال از پوزیشن ها خارج بشن (در دام افتاده بودن).

بیت کوین با حروف کوچیک (bitcoin)

وقتی کلمه بیتکوین با حروف کوچیک استفاده می شود.منظور واحد شمارش هست (یعنی مثلا یک بیت کوین). اما زمانی که از بیت کوین به عنوان اسم استفاده می شود.اولین حرف به صورت بزرگ نوشته می شود (Bitcoin).

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

شاخه ای (فورک) از شبکه اصلی بیتکوین که بر روی پردازش حجم زیادی از تراکنش ها.به صورتی متفاوت از بیت کوین تمرکز داره. بیت‌کوین کش در اصل بخاطر عدم توافق بر روی اینکه یک ارز دیجیتال رو به چه شکل باید گسترش داد از شبکه بیت‌کوین جدا و ارز جدیدی ایجاد شد.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)

شاخه ای (فورک) از شبکه اصلی بیت کوین که بر روی مدیریت حجم زیادی از تراکنش ها.به صورت متفاوتی از بیتکوین تمرکز داره. مشابه بیت کوین کش این کوین.هم بخاطر عدم توافق در جامعه بیت کوین به وجود آمد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیگره ها و کانال های Lightning به بالاترین رکورد رسیدند
مقاله بعدیبلوک، بلاک چین یا … واژه های پرکاربرد در صنعت ارزهای دیجیتال قسمت دوم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید