چرا معامله گران اتریوم کمتر به ضعف فعلی اتریوم اهمیت می دهند؟

118

ارزروز: قیمت اتریوم (ETH) از زمانی که در 10 نوامبر به بالاترین حد خود یعنی 4870 دلار رسید، در 50 روز گذشته پایین‌ترین سطح خود را ثبت کرده است. اگر این روند نزولی ادامه یابد، حمایت خط روند پایین‌تر نشان می‌دهد که اتریوم به 3600 دلار خواهد رسید. با این حال، داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که معامله گران حرفه‌ای نگران ساختار ظاهراً نزولی بازار نیستند.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETHUSD، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

توجه داشته باشید که چگونه اوج قیمت‌ها در بازه زمانی 12 ساعته پایین می‌آید. زیرا نگرانی‌های نظارتی فزاینده سرمایه گذاران را از این بخش دور می‌کند. در یک کنفرانس مطبوعاتی در 17 دسامبر، رئیس بانک مرکزی روسیه، الویرا نابیولینا، اظهار داشت که ممنوعیت رمزنگاری در این کشور “کاملاً شدنی” است.

نابیولینا به استفاده مکرر از کریپتو برای عملیات غیرقانونی و خطرات قابل توجهی برای سرمایه گذاران خرد اشاره کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز اخیراً از ارزهای دیجیتال انتقاد کرد. وی گفت که آنها توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شوند. نکته جالب این است که این کشور قصد دارد ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه اندازی کند. حتی در شرایطی که روبل روسیه 44 درصد از ارزش خود را در برابر طلا طی چهار سال گذشته از دست داده است.

در ایالات متحده، یک گروه دو حزبی از سناتورهای ایالات متحده از جانت یلن، وزیر خزانه داری خواسته اند تا لایحه زیرساخت مربوط به الزامات گزارش مالیات ارزهای دیجیتال را روشن کند. بر اساس تعریف گسترده‌تر فعلی استخراج‌کنندگان، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، اعتبارسنج‌ها و اپراتورهای نود شبکه احتمالاً باید تراکنش‌های دارایی دیجیتال به ارزش بیش از 10000 دلار را گزارش دهند.

معامله گران حرفه ای اتریوم با وجود ریزش، خنثی هستند

شاخص basis تفاوت بین قراردادهای آتی بلندمدت و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه گیری می‌کند. در بازارهای سالم 5 تا 15 درصد حق بیمه سالانه انتظار می‌رود. این شکاف قیمتی ناشی از تقاضای پول بیشتر فروشندگان برای عقب انداختن تسویه است.

با این حال، هر زمان که این نشانگر محو شود یا منفی شود، یک هشدار قرمز ظاهر می‌شود که به آن “backwardation” نیز می‌گویند.

نمودار 3 ماهه اتریوم
نمودار معاملات فیوچرز اتریوم، تایم فریم 3 ماهه. منبع: Laevitas.ch

توجه کنید که چگونه کاهش شدید پس از سقوط روزانه 24 درصدی در 3 دسامبر باعث شد که حق بیمه سالانه فیوچرز به پایین ترین سطح خود در دو ماه گذشته برسد. پس از وحشت اولیه، بازار فیوچرز اتریوم به سطح 9 درصد فعلی بهبود یافت که نزدیک به میانه محدوده “خنثی” است.

برای تأیید اینکه آیا این حرکت مختص آن ابزار است یا خیر، معامله گران باید بازارهای اختیار معامله را نیز تحلیل کنند. اندیکاتور شیب دلتا 25درصد ،گزینه‌های مشابهcall(buy) و put(sell) را مقایسه می‌کند. هنگامی که “ترس” رایج باشد، این اندیکاتور مثبت می‌شود زیرا گزینه‌های put بالاتر از گزینه‌های call با ریسک مشابه است.

هنگامی که بازارسازها صعودی هستند، این اندیکاتور به ناحیه منفی تغییر می‌کند. در این شرایط خوانش‌های بین منفی 8 درصد و مثبت 8 درصد معمولاً خنثی تلقی می‌شوند.

نمودار 30 روزه اتریومبرای سه هفته گذشته، شیب دلتا 25 درصد بین مثبت 3 و 8 که در منطقه خنثی است، متغیر بود. در نتیجه، داده‌های بازار اختیار معامله، هیجانات مشاهده شده در بازارهای فیوچرز را تأیید می‌کند. این امر نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و بازارسازان نگران ضعف اخیر قیمت نیستند.

اگر سرمایه‌گذاران کمی وسیع تر ببینند، مشاهده خواهند کرد که سود سالانه اتریوم 300 درصد است. این توضیح می‌دهد که چرا معامله‌گران حرفه‌ای نگران کاهش 20 درصدی از بالاترین قیمت 4870 دلاری نیستند.

علاوه بر این، ارزش کل شبکه اتریوم قفل شده در قراردادهای هوشمند طی شش ماه گذشته دو برابر شده. TVL شبکه اتریوم به 148 میلیارد دلار رسیده است. این داده‌ها به معامله‌گران مشتقات اطمینان لازم را برای حفظ آرامش حتی با وجود ضعف کوتاه مدت فعلی قیمت می‌دهد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلی3 دلیل برای اینکه قیمت سولانا ممکن است در سال 2022 افزایش بیشتری داشته باشد
مقاله بعدیپولکادات اختلال در Web3 را با راه اندازی چند پاراچین پیش بینی می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید