پایان کار معامله گران ایرانی در صرافی بایننس برای ترید ارزهای دیجیتال چه باید کرد؟

139
بررسی قیمت بیت کوین

صرافی بایننس ایرانی ها را نمی پذیرد

ارزروز: پایان کار معامله‌گران ایرانی در بایننس در آخرین روزهای شهریور ماه رقم خورد. حال سوال این گونه مطرح می شود که مقصد بعدی ایرانی ها کدام صرافی خواهد بود؟ صرافی ارز دیجیتال بایننس با انتشار اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد که از این پس تمامی کاربران برای استفاده از امکانات این صرافی ملزم به پشت سر گذاشتن مراحل احراز هویت و ارائه مدارک شناسایی هستند، اتفاقی که می‌توان گفت به معنی پایان کار معامله‌گران ایرانی در بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان بود.

به عبارت دیگر از این پس تمامی کاربران برای استفاده از امکانات این صرافی از جمله، واریز، برداشت و معامله ارزهای دیجیتال، باید تا سطح متوسط (Intermediate‌) احراز هویت انجام دهند. این شرایط برای کاربران جدیدالورود بلافاصله و برای کاربرانی که از قبل در این صرافی حساب داشته‌اند، تا ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) اعمال خواهد شد.

 صرافی بایننس یکی از صرافی‌هایی است که در جهان دارای اعتبار زیادی است و بیشتر معامله‌ها در حوزه خرید ارزهای دیجیتالی در این صرافی انجام می‌شود. اگر شما هم از افرادی هستید که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، بدون شک عنوان صرافی بایننس را بارها شنیده‌اید. این صرافی به صورت آنلاین در بیشتر کشورها مشغول به فعالیت است.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ و در کشور چین متولد شد، اما خیلی زود پیشرفت کرد و توانست لقب بزرگ‌ترین صرافی کریپتوکارنسی دنیا را از آن خود کند. با توجه به قوانین بسیار سفت‌وسخت در مورد ارزهای دیجیتال در کشور چین، بنیان‌گذاران Binance خیلی زود دفتر اصلی خود را به ژاپن منتقل کردند، کشوری که با روی باز، رمزارزها را پذیرفته و عاشق آن‌ها است!

بخاطر تحریم‌های وضع شده علیه کشورهای در حال تحریم، خطر بلوکه شدن دارایی سرمایه‌داران وجود دارد. به‌خصوص صرافی بایننس که در بیشتر کشورها مشغول به فعالیت و قانون FATF را قبول کرده است، ریسک بیشتری دارد.

احراز هویت شامل ارایه مدارک هویتی غیر کشورهای در تحریم

کارت شناسایی و اطلاعات هویتی مربوط به کشورهای شامل تحریم مانند ایران هم از سوی این صرافی پذیرفته نمی‌شود. صرافی بایننس امکان برداشت و انتقال به کیف پول های دیگر را به کاربران خود طی زمان مشخص را داد. آخرین مهلت این صرافی برای کاربران ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) بود. تمامی حساب‌های موجود در این صرافی با مقررات جدید فعالیت خواهند کرد.

بایننس از کاربرانش خواسته تا در اولین فرصت حساب خود را احراز هویت کنند تا با محدودیت مواجه نشوند. به‌گفته این صرافی، با اعمال محدودیت‌های جدید کاربران احراز هویت‌نشده تنها مجاز به برداشت ارز، لغو سفارش و بستن پوزیشن‌های معاملاتی خواهند بود. اکثر معامله‌گران ایرانی برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال از بایننس استفاده می‌کنند. از آنجا که ساکنان ایران به‌دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند مراحل احراز هویت را تکمیل کنند، دیگر قادر نخواهند بود که در این صرافی ارز دیجیتال خریدوفروش کنند.

با وجود فشارهای نهادهای قانون‌گذار بین‌المللی چندان دور از ذهن نبود که بایننس چنین تصمیمی را اتخاذ نماید. با افزایش فشار نهادهای نظارتی، بایننس هم به‌مرور فعالیت‌های خود را محدودتر کرد و در نهایت تصمیم گرفت که احراز هویت و ارائه مدارک شناسایی را برای تمامی کاربران خود الزامی کند.

اما این روند چگونه آغاز شد و تصمیم بایننس چه پیامدهایی برای معامله‌گران ایرانی خواهد داشت؟ محدودیت‌های بایننس از کجا آغاز شد؟ چند ماهی می‌شود که مقامات قانون‌گذار امور مالی در سراسر جهان فعالیت‌های بایننس را زیر نظر گرفته‌اند. بایننس در این مدت بارها با هشدار نهادهای نظارتی مواجه شده و در مواردی حتی مجبور شده است فعالیت خود را در برخی از کشورها محدود یا متوقف کند.

بایننس‌کوین با نماد اختصاری BNB، ارز دیجیتالی است که توسط این صرافی اختراع‌شده و در بازار ارزهای دیجیتال معامله می‌شود.

پایان کار معامله گران ایرانی با بایننس

صرافی بایننس با الزامی کردن احراز هویت برای کاربران،.پایان کار بسیاری از معامله گران ایرانی را در بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان رقم زد. صرافی بایننس در اولین اقدام برای پیروی از مقررات مالی بین‌المللی و کسب مجوز فعالیت در کشورهای مختلف،.حدود دو ماه پیش اعلام کرد که قصد دارد با شرکت تحلیل داده‌های بلاک چین سایفرتریس (CypherTrace) همکاری کرده و از این طریق با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم مقابله کند. اقدام بعدی این صرافی،.کاهش سقف برداشت از حساب‌های احراز هویت نشده بود.

بر اساس این تصمیم جدید، قرار شد تا سقف برداشت روزانه برای کاربران احراز هویت‌نشده بایننس از ۲ بیت کوین به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش یابد و این محدودیت تا ۲۳ اگوست (۱ شهریور) برای تمامی کاربران اعمال شود. در نهایت ۲۹ مرداد بایننس اعلام کرد که از این پس، تمامی کاربران این صرافی ملزم به احراز هویت در سطح «متوسط» هستند. سطح متوسط احراز هویت در بایننس، نیازمند ارسال مدارک شناسایی است که برای کاربران ایرانی به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی امکان‌پذیر نیست.

بایننس در سال ۲۰۱۷ و در کشور چین متولد شد

و توانست لقب بزرگترین صرافی کریپتوکارنسی دنیا را از آن خود کند. با توجه به قوانین بسیار سرسختانه پیرامون ارزهای دیجیتال در کشور چین، بنیان‌گذارانBinanceخیلی زود مجبور به مهاجرت به ژاپن شدند. چانگ پنگ ژائو(ChangpengZao)که با نام مستعارCZشناخته می‌شود، بنیان‌گذار بایننس است. او پیش از تأسیس بزرگترین صرافی کریپتوکارنسی دنیا، چند سیستم مبادله برای بورس کشور ژاپن توسعه داده بود.

تجربه به او برای تبدیل کردن بایننس به غولی که اکنون وجود دارد کمک زیادی کرده است. در رزومه چانگ پنگ ژائو موقعیت‌های شغلی قابل توجهی نظیر مدیر فنی شرکت Blockchain.comتوسعه‌دهنده کیف پول بلاک چین، نیز دیده می‌شود. طی عرضه اولیه سکه توسط بایننس نزدیک به ۱۵ میلیون دلار جمع‌آوری شد. صرافی نام برده در عوض، به کاربران توکن ارز دیجیتال خود با نام بایننس کوین را اهدا کرد، هر چند در ابتدا ارزش هر واحد ۰.۱ دلار بود.

مهمترین مزایای بایننس از نگاه کاربران

پشتیبانی از بیشتر آلت کوین‌ها،.کارمزد پایین تراکنش‌ها در بایننس،.اهدای جایزه به کاربران توسط Binance، بایننس لانچ پد برای عرضه اولیه (ICO Launchpad)،.امنیت بالای صرافی بایننس،.حجم بالای مبادلات ارز دیجیتال،.و بزرگترین مشکلی که بایننس بر اساس اطلاعیه رسمی اعلام کرد.این بود که تمامی کاربران جدید به منظور استفاده از خدمات و محصولات این صرافی،.از این لحظه به بعد ملزم به احراز هویت سطح Intermediate خواهند بود. حساب کاربران کنونی صرافی بایننس که تا این لحظه احراز هویت سطح متوسط (Intermediate) خود را تکمیل نکرده باشند به withdraw Only تغییر خواهد کرد. با این تغییرات،.تمامی سرویس‌های کاربران به برداشت دارایی،.کنسل کردن سفارش،.بستن پوزیشن‌ها و بازخرید (Redemption) محدود خواهد شد.تا زمانی که احراز هویت خود را با ارائه مدارک شناسایی تکمیل نمایند.

این تغییرات در چند مرحله از تاریخ ۲۷ مهر ماه برای تمام کاربران اعمال شد. زمانیکه کاربران مراحل احراز هویت Intermediate را تکمیل نمایند به تمامی سرویس‌های بایننس دسترسی پیدا خواهند کرد.که به علت شرایط تحریم برای ایرانیان قابل وریفای نیست. کاربران ایرانی به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد،.هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد.و اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده‌اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی‌های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکلاهبرداری از معامله گران با صرافی؛ معرفی صرافی کوینکس CoinEx
مقاله بعدیمتاورس Metaverse چیست؟ آشنایی کامل با آینده‌ی مجازی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید