بهترین صرافی ارز دیجیتال در شرایط تحریم ایران و برخی از کشورها کدام است

125

بهترین صرافی ارز دیجیتال

ارزروز: در ماه های گذشته همواره موضوع صرافی های ارز دیجیتال مهمترین مبحث اصحاب رسانه در بازار رمز ارزها بوده. در این راستا در این مطلب سعی شده تا برخی از صرافی های ارز دیجیتال که کیفیت مطلوبی دارند و مورد توجه معامله گران در صنعت ارزهای دیجیتال هستند را به شما معرفی نماییم. همانطور که می دانید ارزهای سنتی در محافلی به نام صرافی مبادله می شوند و ارزهای دیجیتال نیز از همین قانون تبعیت می کنند. ارز دیجیتال به صرافی ارز دیجیتال نیازمند است. و بدیهیست که ارز دیجیتال برای تبادل نیاز به امنیت و سرعت در کنار دقت دارد. از این رو انتخاب یک صرافی خوب مانند بایننس یا کوکوین که مورد توجه معامله گران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال بوده است از مهمترین بخش های ورود به این بازار است.

حفظ محرمانگی و امنیت سرمایه مهمترین بخش یک صرافی است

ارزهای دیجیتال در ابتدا برای حفظ محرمانگی دارنده ساخته شدند. اما دولت‌ها و بانک‌های مرکزی بدلیل مسائل پولی و مالی صرافی‌ها را مجبور به احراز هویت کاربران خود می‌نمایند. دلیل اصلی این موضوع جلوگیری از پولشویی و یا جلوگیری از فرار مالیاتی است. با این وجود، بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی خدمات صرافی را به کاربران بدون احراز هویت هم ارائه می‌کنند. ارائه خدمات بدون احراز هویت معمولا یه دو روش انجام می‌شود. روش اول تغییر کشور محل ثبت صرافی است. روش دوم ارائه خدمات بدون احراز هویت با محدودیت‌های سقف برداشت به کاربران است. صرافی‌های غیرمتمرکز که نسل جدیدی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال هستند،‌ برخلاف صرافی‌های متمرکز نیاز به احراز هویت ندارند.

با وجود تمام محدودیت‌ها، کاربران ایرانی از خدمات صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی استفاده می‌کنند. صرافی‌های نام برده شده مانند کوکوین، اسنداکس، چنجلی، وان اینچ نیز در بین کاربران ایرانی محبوبیت دارند. اما باید همیشه در نظر داشت که اطمینان از خوش نامی و صحت عملکرد صرافی ارز‌دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کافی نیست. نگهداری رمزارزها در کیف پول‌های خارج از این صرافی ها، از پیش نیازهای اساسی سرمایه گذاری در این بازار است.

صرافی غیرمتمرکز وان اینچ 1Inch

صرافی‌های غیرمتمرکز، نسل جدیدی از صرافی‌های رمز‌ارزها هستند. این صرافی‌ها برخلاف صرافی‌های متمرکز، بر روی بلاکچین کدنویسی شده و عمل می‌کنند و امکان هیچگونه مسدود سازی ندارند. لذا بدون احراز هویت و فقط با داشتن یک کیف پول می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. به همین دلیل وان اینچ را بعنوان یک صرافی ارز‌دیجیتال خارجی برای ایرانی‌ها که قابلیت استفاده عمومی دارد معرفی می‌کنیم. یکی از معروف‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز، صرافی وان اینج است. این صرافی که بر روی بلاکچین اتریوم و بلاکچین بایننس فعال است، توکن 1inch را نیز عرضه کرده است. وان اینج برای تبدیل هر کوین به کوین دیگر، ارزانترین صرافی را برای شما پیدا می‌کند. سپس تبدیل را از طریق آن صرافی برای شما انجام می‌دهد. در انتها کوین جدید به کیف پول شخصی شما منتقل می‌شود. به این ترتیب نیاز نیست که ده‌ها صرافی غیرمتمرکز را برای پیدا کردن بهترین نرخ تبدیل بررسی کنید.

به این ترتیب شما نرخ تبدیل مناسب‌تری نسبت به زمان استفاده از صرافی‌های مانند یونی سواپ یا سوشی سواپ و … دریافت می‌کنید. صرافی وان اینچ تعداد زیادی از کیف پول‌های اتریوم را پشتیبانی می‌کند. لذا شما می‌توانید با استفاده از والت یا کیف پول خود به صرافی وان‌اینچ وصل شده و استفاده کنید. برترین مزیت های این صرافی را می توان غیرمتمرکز بودن و عدم وجود محدودیت‌های احراز هویت، قابلیت اتصال به کیف پول‌های مختلف بلاکچین‌های اتریوم و بایننس، ارائه بهترین قیمت در بین صرافی‌های غیرمتمرکز، پشتیبانی از توکن‌های بلاکچین اتریوم (ERC20) و بایننس (BEP20)برای ثبت نام و ایجاد حساب در صرافی وان اینچ روی لینک کلیک نمایید.

صرافی ارز دیجیتال بایننس Binance

خوب هیچ وقت نمی شود که نام صرافی در مطلبی آورده شود و نامی از بایننس محبوب ترین صرافی برای ایرانیان آورده نشود. در گذشته بایننس بهترین صرافی برای استفاده بدون احراز هویت به شمار می‌رفت. اما با سیاست‌های جدید بایننس و نیاز به احراز هویت همه کاربران برای استفاده از خدمات این صرافی، استفاده ایرانیان از بایننس غیر ممکن شده است. کاربران ایرانی به دنبال بهترین صرافی جایگزین بایننس می‌گردند. بایننس یکی از بهترین صرافی‌های رمزارزها است که تعداد زیادی از آلت کوین های معروف را پشتیبانی میکند. بایینس یک صرافی خارجی بدون احراز هویت است. یعنی این صرافی به شما اجازه میدهد تا از پلتفرم به صورت ناشناس استفاده کنید. در صرافی بایننس برای استفاده از خدمات نیاز به احراز هویت دارید. بایننس علاوه بر ارزهای دیجیتال، دسترسی معاملات مارجین و فیوچر و آپشن ارزهای دیجیتال هم به کاربرانش می‌دهد.

صرافی بایننس در کشور سیچلز ثبت شده است. از حوزه قضایی آمریکا، چین و کشورهایی که می‌توانند اطلاعات کاربران را از صرافی درخواست کنند، خارج است. این کشورها خرید ارز بدون احراز هویت را ممنوع کرده‌اند. مزیت های بیشماری این صرافی دارد که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می شود. تعداد مناسب کوین‌ها، دارای انواع رابط کاربری (ساده-حرفه‌ای)، امکان معاملات آتی (فیوچرز) و آپشن، حجم بسیار بالای معاملات، امکانات سفارش گذاری پیشرفته (stop-loss و take-profit)، وجود صندوق بیمه صرافی بایننس برای پوشش زیان‌های احتمالی ناشی از حملات هکرها و …، و مشکلی اساسی صرافی بایننس Binance، عدم امکان استفاده بدون احراز هویت آن است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته دوم آبان 1400 باید زیر نظر داشت
مقاله بعدیبیت‌کوین بالای 100 هزار دلار رقم خواهد خورد؛ همه تحلیلگران بر این رشد باور دارند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید