بایننس کوین (BNB) چیست؟

175
بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین ارز دیجیتالی است که توسط صرافی بایننس منتشر شده و با نماد BNB معامله می‌شود.

بایننس کوین در ابتدا بر روی بلاک‌چین اتریوم با استاندارد ERC 20 اجرا می‌شد اما بعدها به یک سکه اصلی تبدیل شده است.در عرضه اولیه تقریباً نیمی از سرمایه جمع‌آوری‌شده در طول فرایند ICO برای برندسازی و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شده حدود یک‌سوم برای ساخت پلتفرم بایننس و انجام ارتقاءهای لازم در اکوسیستم بایننس استفاده شد.

سوزاندن بایننس کوین

اگرچه 100 میلیون توکن بایننس در ابتدا در ICO ارائه شد، اما کل عرضه فعلی از این مقدار کمتر است. هر سه‌ماه، بایننس یک‌پنجم سود خود را برای بازخرید و نابودی دائمی یا «سوزاندن» سکه‌های بایننس که در خزانه استفاده می‌کند.

بایننس به طور مرتب این رویدادهای سوزاندن را انجام داده است. آخرین رایت BNB در 15 آوریل 2021 رخ داد، و بایننس در مجموع 1،099،888 BNB، معادل 595،314،380 دلار توکن را سوزاند.

این پانزدهمین رایت سه ماهه بایننس BNB و بزرگترین آن از نظر دلار آمریکا است. مجموع عرضه BNB از 170,532,825 به 169,432,937 کاهش یافته است.

پشتیبانی‌های بایننس کوین

بایننس به‌عنوان یک توکن ابزاری برای کارمزدهای معاملاتی با تخفیف در سال 2017 ایجاد شد. اما از آن زمان، استفاده از آن به برنامه‌های کاربردی متعددی در تعداد زیادی از پلتفرم‌ها گسترش‌یافته است.

به عنوان مثال:

  •  پرداخت‌ها در مکان‌هایی مانند Crypto.com، Monetha و HTC
  • رزرو اقامتگاه‌های مسافرتی (در سایت‌هایی مانند TravelbyBit، Trip.io، Travala.com)
  • اهداف سرگرمی (هدایای مجازی، قرعه‌کشی)
  • پرداخت هزینه خدمات آنلاین (BitTorrent، Canva، Storm)
  • برای اهداف مالی (وام گرفتن از ETHLend یا سرمایه‌گذاری در Moeda

همچنین می‌توان از بایننس کوین برای سرمایه‌گذاری در ICOهای خاصی استفاده کرد که از طریق برنامه Launchpad بایننس فهرست شده‌اند.

لیست ارزهای دیجیتال جدید در صرافی بایننس و استفاده از بایننس، بازاری بی‌نظیر را برای تجارت در انواع توکن‌های مجازی جدید و جدید فراهم می‌کند.

مطالعه بیشتر: بیت کوین چیست؟

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبانک مرکزی انگلستان در خصوص رواج ارزهای دیجیتال هشدار داد
مقاله بعدیسندباکس Sandbox : انتشار متاورس آلفا سندباکس در 29 نوامبر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید