بازی های بلاک چینی چیست؟ کسب درآمد در آن واقعیت دارد؟

703
ارزروز: بازی های بلاک چینی
بازی های کریپتویی یا بلاکچینی؛ اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

بهره‌گیری از توکن‌های غیرمثلی (NFT)

ارزروز: کسب درآمد در بازی های بلاک چینی واقعیت دارد؟ پاسخ بله است، کسب درآمد از بازی های بلاک چینی واقعیت دارد. و برای بدست آوردن این سود نیاز به خرج چندین میلیونی تومانی نیست. توسعه بازی های ویدویی بر بستر فناوری بلاک چین تأثیر بسزایی در بازار بازی‌های دیجیتال داشته است. به عبارت دیگر بلاک چین کمک می کند که این بازار امن باشد. و جای تقلب و دستکاری در آن تقریباً غیر ممکن باشد. این بازی‌های درآمدزا هستند و فعالان ارزهای دیجیتال معتقدند آینده صنعت بازی های ویدویی با بلاک چین رقم خواهد خورد.

با توجه به پاندومی کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل احتمال تمایل به کسب درآمد افراد از این بستر بسیار زیاد است. مهم ترین مزین آن نیز به کار گیری از توکن‌های غیرمثلی (NFT) است.NFT  به گیمرها اجازه می‌دهد تا دارایی‌های منحصر به فردی در بازی‌ها داشته باشند. آنها می‌توانند این دارایی‌ها را با بازیکنان دیگر معامله کنند یا از طریق پلتفرم بازی انتقال دهند.

بازی بلاک چینی و ویندوزی Huntercoin

گیمرها بازی‌های MMORPG را می‌شناسند بازی چند نفره رول پلی آنلاین معمولا تعداد زیادی بازیکن دارد. در یک دنیا و همزمان حضور دارند. کریپتوکارنسی باعث شده است تا عنوان MMORPG به MMOCG تغییر پیدا کند که مخفف “بازی کریپتوکوین آنلاین چند‌نفره” است. از بازی‌های موفق این ژانر به بازی هانتر‌کوین (Huntercoin) می‌توانیم اشاره کنیم. XAYA  یک پروژه متن باز است که توسط شرکت Autonomous Worlds مدیریت و نگهداری می‌شود. تاریخچه XAYA به سال ۲۰۱۱ بر‌می‌گردد. زمانی که اعضای تیم اصلی آن به صورت داوطلبانه رهبری پروژه Namecoin را به‌عهده گرفتند. این تیم بعد از آن در سال ۲۰۱۳ اولین بازی بلاک‌چین با نام Huntercoin را تولید کردند. این بازی در فوریه ۲۰۱۴ به‌عنوان یک پروژه آزمایشی ۱ ساله منتشر شد که با اشتیاق زیادی از طرف طرفداران روبرو شد و تا به امروز نیز در حال کار و کسب درآمد برای کاربران است.

همانطور که از اسم بازی پیداست شما باید به شکار کوین بروید! یک بازی آنلاین که باید با صدها هزارنفر در تمام دنبا به رقابت بپردازید تا سکه‌های بیشتری را به دست آورید. هانتر‌کوین جزو اولین بازی‌هایی بود که رمز ارز به بازیکنان پاداش می‌داد و هدف ساده‌ای را دنبال می‌کند: پیدا کردن سکه و کشتن شکارچیان دیگر. با از بین بردن رقبا می‌توانید سکه‌های آنها را تصاحب کنید. این بازی دوبعدی برای بازیکنان دو هدف مشخص کرده است: ۱) سکه‌ها را جمع کنند و به بانک ببرند. ۲) شکارچی‌های دیگر را به قتل برسانند. برای انجام همه حرکات این بازی به کمی کریپتو نیاز دارید. اگر یک بازیکن را بکشید، سکه‌های آن‌ها دوباره به فضای بازی باز می‌گردد تا مبارزه ادامه پیدا کند. توکن‌هایی که در این بازی می‌توانید کسب کنید هانترکوین (HUC) نام دارند. شما می‌توانید HUC خود را در Poloniex با بیت‌کوین مبادله و کسب درآمد کنید.

بازی بلاک چینی تحت وب Steem Monsters

این بازی استراتژیک و مدیریت منابع متفکرانه بر بستر بلاک چین است. این بازی از دسته بازی‌های کلکسیون کارتی محسوب می‌شود. تمام اطلاعات مالکیت کارت و نتایج بازی در بلاک‌چین استیم (Steem) ذخیره می‌شود. بلاک‌چین استیم در سال ۲۰۱۶ برای قدرت دادن به استیمیت (Steemit)، یک بستر وبلاگ‌نویسی اجتماعی با جوایز رمز ارزی، ایجاد شد. در استیمیت، کاربران می‌توانند مقالاتی را که در دفتر توزیع‌شده استیم ذخیره می‌شوند، ارسال کنند. سازندگان محتوا همچنین با استفاده از دلار استیم (SBD) پاداش می‌گیرند یا کسب درآمد می کنند. پاداش‌ها براساس مکانیسم تورم و ارزش ارز دیجیتال استیم آزادانه توزیع می‌شوند. طبق روال معمول کلکسیون کارت‌ها، تمرکز اصلی این بازی روی جنگ‌ها (مبارزه‌ها) است. برنده‌های تورنومنت‌های مراحل اولیه می‌توانند انتظار کسب امتیاز و مراحل بالاتر را داشته باشند. اما برنده‌های تورنومنت‌های مراحل بالاتر، در Steem دلار و کارت‌های خاص جایزه می‌گیرند.

این بازی از نظر مفهومی شبیه Magic the Gathering یا Hearthstone است، اما از آنجا که این فناوری مبتنی بر شبکه بلاک‌چین است، بازیکنان می‌توانند بدون دخالت هیچ مرجع متمرکزی کارت‌های خود را بازی کنند. همچنین شما می‌توانید یک بازار داشته باشید که در آن امکان خرید، فروش و تبادل کارت‌ها با دیگر بازیکن‌ها برای کسب درآمد شما وجود دارد. Steem خود یک توکن کریپتویی است. این توکن در ابتدا ۱۰ سکه ارزش داشت اما اکنون ارزش آن به ۵۰ سکه رسیده است. یک توکن Steem حداقل ۰.۴۰ دلار و حداکثر ۷.۳۱ دلار ارزش دارد. بازی استیم مانسترز در حال حاضر روزانه K۱.۶ کاربر فعال داشته و یکی از برترین DAppهای سال به‌شمار می‌رود که در رتبه ۱۰ قرار دارد. قرار است با گسترش شبکه بلاک‌چین ترون (Tron)، نام Steem Monsters به “Splinterlands” تغییر یابد.

بازی بلاک چینی اندروید Storm Play

بازی مستقل و پُر چالشی که فضایی مجذوب و سرگرم کننده و متفاوتی را برای صنعت بازی های ویدیویی به ارمغان ‌آورده است. این بازی بر روی پلتفرم microtasks ساخته شده و می‌توانید از آن برای کسب درآمد بیت‌کوین، اتر و استورم استفاده کنید. ارزش استورم در بازار ۲۰۰ سکه و ۲۰ دلار است. در این بازی شما باید وظایف مختلفی را انجام دهید و پس از انجام هر وظیفه، پاداشی دریافت خواهید کرد. یا به عبارت دیگر به این شکل شما می توانید کسب درآمد نمایید.

شما باید یک بازی انجام دهید، در یک نظرسنجی شرکت کنید و یا به تماشای یک کلیپ بنشینید تا بتوانید رمز ارز به دست آورید. با تکمیل وظایف مشخص شده، به بازیکنان Bolts داده می‌شود. این Bolts را می‌توانید به هر سه رمز ارز بیتکوین، اتر و استورم تبدیل کنید. در حال حاضر بازی Storm Play تنها برای دستگاه‌های با سیستم عامل اندروید طراحی و تولید شده است اما توسعه دهندگان آن وعده داده‌اند که بزودی نسخه iOS را نیز منتشر خواهند کرد. تا با گستره بالاتر کاربران و کسب درآمد مواجه شوند.

بازی بلاک چینی Worldopo که برای اندروید و IOS طراح شده است

شبیه‌ساز ساخت جهان، از معدود بازی‌های کریپتو که نوآور و همراه با تکنولوژی است. Worldopo جهان واقعی و مجازی را از طریق بلاک‌چین و تکنولوژی DAG با هم ترکیب می‌کند. این بازی داده را از گوگل‌مپ می‌گیرد و نقشه خیابان را باز می‌کند تا به بازیکنان اجازه دهد دنیاهای دلخواه خودشان را بسازند و از طریق آنها کسب درآمد نمایند. بازیکنان می‌توانند خیابان‌های واقعی در شهرهای واقعی سراسر دنیا بخرند و امتیاز به‌دست آورند. همانند پوکمون در مونوپولی، کاربران می‌توانند به ساختمان‌ها حمله کنند، برای بدست آوردن قلمروهای جدید بجنگند، با کاربران دیگر همکاری کنند و در پیش برد اقتصاد نقش داشته باشند. در این بازی کاربران می‌توانند از طریق فارم‌های استخراج درون‌بازی بیت‌کوین، اتر و توکن مخصوص Worldopo یعنی WPT کسب کنند. علاوه بر این، منابعی که در طول بازی و در مناطق مختلف به دست می‌آورند، می‌توانند در مزایده درون بازی مفید واقع شوند.

در مزایده درون بازی، شما منابع خود را با دیگر گیمرها به مزایده می‌گذارید و می‌توانید با آن‌ها، سرویس‌های ویژه، منابع دیگر یا مناطق و قلمروهای دیگر را بدست آورید. با پیشروی در طول بازی و تسخیر کردن محله‌ها و مکان‌های مختلف ثروت بدست می‌آورید و این ثروت با فعالیت شما، بالا و بالاتر می‌رود. درون بازی، سه منبع اصلی وجود دارد که شامل Qubits، پول نقد و مغز می‌شود و با واحد پول الماس یا Gem می‌توان به مبادله آنها پرداخت. این منابع را می‌توان در خیابان‌ها و مناطق مختلف شهر پیدا کرد. این در حالی است که Gem یا الماس، توسط رمز ارزهای واقعی پشتیبانی می‌شوند.

بازی بلاک چینی  Sweatcoin که برای اندروید و IOS طراح شده است

 Sweatcoinارز دیجیتالی است که به ازای فعالیتتان به شما ارز Sweat پرداخت می‌کند. برای به دست آوردن این ارز دیجیتال، ابتدا باید اپلیکیشن Sweatcoin را دانلود کرده و آن را همیشه بر روی تلفن همراه خود در حال اجرا نگه دارید. هر زمانی که در بیرون از خانه راه میروید یا در حال دویدن هستید، این اپلیکیشن گام‌های شما را مانیتور می‌کند و بر اساس تعداد آنها ارز دیجیتال  Sweatبه شما پرداخت خواهد کرد. به ازای هر ۱۰۰۰ قدمی که برمیدارید کمتر از ۱  Sweatدریافت می‌کنید.

شما نمی‌توانید Sweatcoin را تبدیل کنید، هیچ بلاک چینی برای این کار وجود ندارد. اما بعد از رسیدن به مقادیر مشخصی از این سکه، می‌توانید تجهیزات مختلفی نظیر تجهیزات ورزشی را خریداری کنید.

آنتون درلیاتکا (یکی از بنیانگذاران این ارز دیجیتال) درباره این نوآوری می‌گوید که هدف این اپلیکیشن، کمک به افراد برای غلبه بر تمایل انتخاب لذت‌‌های آنی (نظیر خوردن پیراشکی و یا تماشای فیلم) بر فعالیت‌های روزمره‌ای است که اثرات مثبت آن در بلندمدت پدیدار می‌شود. کاربران با دریافت امتیاز برای خرید محصولات مختلف، انگیزه بیشتری برای فعالیت جسمی پیدا می کنند.

بازی بلاک چینی تحت وب Life: The Island

بازی با تم دزد دریایی اما همراه با لذت بردن کسب درآمد با ارز دیجیتال نیز رقم خواهد خورد. این بازی در قرن ۱۷ در دوره دزدان دریایی اتفاق می‌افتد. در ابتدای این بازی هیچ کالایی وجود ندارد و شما باید با استخراج یا با استفاده از مواد تشکیل دهنده بازی آنها را بسازید. در طی بازی، شما باید کاراکتر خود را حین انجام وظایف و چالش هایش، سیر، سیراب و سلامت نگه دارید. ارز این بازی لودوم (Ludum) است که با نماد اختصاری (LDM) نمایش داده می‌شود. برای خرید آیتم ها و سرویس‌های بازی می‌توانید از این ارز استفاده کنید. نکته جالب توجه اینکه لودوم ارزی است که در صرافی های مختلف هم خرید و فروش می‌شود و شما با دست آوردنش از طریق بازی برای خود درآمدزایی خواهید داشت.

این ارز را همچنین می‌توانید با دو رمز ارز اتردلتا (EtherDelta) و یوبیت (U-Boot) نیز مبادله کنید. بازیکنان حین بازی کردن می‌توانند با استفاده از توکن Ludem آیتم‌های بازی را از سایر بازیکنان یا فروشگاه خریداری کنند. توسعه‌دهندگان قسمتی از چیزی که در فروشگاه به فروش می‌رسد را برمی‌دارند، همچنین برای مواردی که در محدوده آنها فروخته می‌شوند مالیات در نظر می‌گیرند. اگر شما به عنوان یک بازرگان در بازی می‌خواهید از پرداخت این مالیات اجتناب کنید، باید جزیره خود را بخرید و واقعا خود را آماده کنید.

بازی بلاک چینی  Alien Runکه برای اندروید و IOS طراح شده است

کاربران در این بازی درحال جمع آوری ساتوشی هستند. بازی Alien Run برای اولین بار، سه سال پیش و توسط یک استودیوی توسعه‌دهنده بازی‌های موبایل که با شرکت Bitcoin Aliens (یک وب‌سایت شناخته‌شده) همکاری کرده‌ بود، منتشر شد. اگر از بازی‌های کلاسیک ادامه‌دار لذت می‌برید، بازی Alien Run به شما پیشنهاد می‌شود. شما نقش دونده بازی را دارید که باید بپرید، جاخالی دهید و بدود بدون اینکه به موانع سر راه برخورد کند. با عبور از مراحل شما قدرتمند شده و توانایی‌های بیشتری یاد می‌گیرد. و از همه مهم تر، در پایان هر مرحله قادر خواهید بود امتیاز و کسب درآمد کنید. سختی مراحل درطی زمان بیشتر می‌شود اما به همان میزان ارزش جوایز و بیت کوین‌ها افزایش می‌یابد. شما می‌توانید در هر ساعت ۲ دست ۱۰ مرحله‌ای تجربه کنید و درهردست، مراحل روزانه و آنلاینی دریافت می‌کنید. برنده کسی است که بیشترین اورب را در اختیار داشته باشد.

با انجام آن‌ها و البته انجام مراحل بازی، می‌توانید تا ۱۰٫۰۰۰ ساتوشی امتیاز و پاداش جمع کنید یا کسب درآمد نمایید. این پاداش‌ها زمانی به شما تعلق پیدا می‌کند که هر مرحله را به اتمام برسانید.قهرمان اصلی در این بازی، فردی به اسمDaniel D’Alienاست که از توانایی‌های مختلفی بهره برده است. به عنوان مثال، می‌تواند بپرد، بچرخد، جاخالی بدهد و البته با افزایش و بالا بردن توانایی‌هایش، به شخصیتی بهتر و سریع‌تر تبدیل شود. کنترل شخصیتDaniel D’Alienدر صدها مرحله بازی که به‌صورت شخصی‌سازی‌شده طراحی و ساخته شده‌اند، بسیار عالی و لذت‌بخش است. ماجراجوییDaniel D’Alienمی‌تواند تا بی‌نهایت ادامه داشته باشد. کاربران بازی را بدون هیچ وسیله و ابزار اضافی آغاز کنند و امکان دستیابی به آیتم‌ها و ابزار به‌دردبخور و مفید مانند اورب‌ها (Orbs)، کارت‌های ترامپ و البته کارت‌های اسرارآمیز درطول مراحل وجود دارد. شما می‌توانید این آیتم‌های مفید را یا از گیمرهای دیگر‌ یا از فروشگاه بازی تهیه کنید.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیماینر های بیت کوین از فوریه 600 میلیون دلار BTC استخراج کرده اند
مقاله بعدیبیت کوین همچنان قرمز؛ اتریوم زیر مرز 3 هزار دلار؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید