نهنگ‌ها بیت کوین های خود را به صرافی های می ریزند؛ ریزش ادامه دارد

124
ارزروز: بیت کوین
نهنگ ها بیت کوین های خود را به صرافی های می ریزند؛ ریزش ادامه دارد

سقوط بازار تکرار می شود؟

ارزروز: بررسی های بازار نشان از آن دارد که نهنگ‌ها ی بازار مشغول واریز سرمایه های بیت کوین خود به صرافی های ارز دیجیتال هستند. به عبارت دیگر نهنگ‌های بیت کوین مجدداً در حال افزایش حجم واریز‌های خود به صرافی‌های ارز دیجیتال هستند. آن‌طور که پیداست مقدار این واریزها به سطوح قبل از سقوط چند روز پیش قیمت رسیده است. در حالی که قیمت بیت کوین در محدوده ۴۷,۰۰۰ گیر افتاده است، این احتمال وجود دارد که نهنگ‌های بیت کوین به‌دنبال فروش واحدهای خود در آینده‌ای نزدیک باشند.

پلتفرم تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant) در این خصصوص ضمن تأیید هشدار نیز داد. این پلتفرم تحلیلی با اشاره به شاخص «نسبت واریز نهنگ‌ها به صرافی‌ها» گفته است که ظاهراً سرمایه‌گذاران بزرگ بازار بیت کوین شانسی برای جهش قیمت‌ها در کوتاه‌مدت در نظر نگرفته‌اند. این شاخص حجم ۱۰ واریز بزرگ به صرافی‌های ارز دیجیتال را در مقایسه با کل واریز‌های بیت کوین اندازه‌گیری می‌کند.

سقوط باورنکردنی بیت کوین

پیش از سقوط روز شنبه قیمت به ۴۱,۹۰۰ دلار، این شاخص به بالای سطح ۰.۹۵ رسیده بود و امروز هم به همان ناحیه بازگشته است.  بر این اساس نهنگ‌ها همچنان مشغول واریز بیت کوین به صرافی‌ها هستند. شاخص نسبت واریز نهنگ‌ها به صرافی‌ها هم مجدداً به بالای ۰.۹۵ رسیده است. شاخص «نسبت خرید و فروش تیکر» همچنان منفی باقی مانده که نشان می‌دهد احساسات در بازار قراردادهای آتی نزولی است.

شاخص نسبت خرید و فروش تیکر در واقع نسبت حجم سفارش‌های خرید بازارپذیر به حجم سفارش‌های فروش بازارپذیر را اندازه‌گیری می‌کند. تیکرها کسانی هستند که در معاملات خود از سفارش‌های محدودی که از قبل توسط معامله‌گران ثبت شده‌اند، استفاده می‌کنند و با همان قیمت‌ها ارز دیجیتال می‌خرند یا می‌فروشند.

حجم قراردادهای باز در بازارهای آتی بیت کوین هم ابتدای هفته به‌شدت سقوط کرد، اما بحث درباره اینکه چنین ریزشی برای جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت‌ها کافی بوده است یا خیر، همچنان ادامه دارد. منظور از قرارداد‌های باز، آن دسته از قرار‌داد‌های مشتقه است که هنوز تسویه نشده‌اند.

سقوط مرگبار بیت کوین تا سطح 42 هزار دلاری

در هفته قیمت بیت کوین از اوج ۵۸,۰۰۰ دلاری به سطح ۴۲,۰۰۰ دلار سقوط کرد. این یکی از بدترین سقوط‌هایی است که بیت کوین تاکنون تجربه کرده است. با اینکه سرمایه‌گذاران برای توضیح این سقوط از تحولات بین‌المللی مانند افزایش ترس از شیوع گونه جدید ویروس کرونا و افزایش فشار فروش در بازار سهام استفاده می‌کنند، پلتفرم تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant) به دلایلی احتمالی اشاره کرده است که مربوط به شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین است.

اولین شاخص تعداد بیت‌ کوین‌های موجود در صرافی‌هاست که چند ساعت قبل از این سقوط به‌شدت افزایش یافته بود. این معیار در طول چند ماه گذشته روندی نزولی را دنبال می‌کرد و در مقطعی هم به کف‌های جدیدی رسید. با این حال، همان طور که از نمودار زیر پیداست، تنها در عرض یک روز بیش از ۴۵,۰۰۰ بیت‌ کوین به صرافی‌ها واریز شده است.

دومین شاخص «نسبت اهرم‌های معاملاتی تخمینی در صرافی‌های ارز دیجیتال» است. این نسبت برابر است با حجم قراردادهای باز در تمام صرافی‌های ارز دیجیتال، تقسیم بر موجودی بیت کوین این صرافی‌ها. این شاخص در اصل اندازه اهرم‌های معاملاتی‌ای را نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران از آنها استفاده می‌کنند. نکته حائز اهمیت این است که ساعاتی قبل از سقوط قیمت بیت کوین، این شاخص به‌شدت افزایش یافته بود.

سومین شاخص «نسبت واریز نهنگ‌ها به صرافی‌ها» بود که در آن نسبت حجم ۱۰ واریز بزرگ به صرافی‌ها در مقایسه با کل واریز‌های بیت کوین اندازه‌گیری می‌شود. طبق داده‌های کریپتو کوانت، این شاخص در بازارهای صعودی زیر ۸۵درصد و در بازارهای نزولی بالای ۸۵درصد است. جالب اینجاست که این شاخص برای چند هفته بالای سطح ۸۵درصد قرار داشت و در چند روز اخیر هم به بیش از ۹۰درصد رسیده بود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاتریوم دومین رمز ارز بازار به آرامی در تعقیب بیت کوین؛ افزایش سهم بازار اتریوم
مقاله بعدیالین ورلدز Alien Worlds: آموزش کامل شروع بازی برای مبتدیان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید