آلت کوین های با قیمت پایین تر

ارزروز: پس از هفته سراسر قرمز در بازار رمز ارزها نکته حایز اهمیت را می توان از بازار بدست آورد. بررسی حاکی از آن است که در بازار ارزهای دیجیتالی که از ارزش پایین تری برخوردارند. کاهش قیمت کمتری را به خود دیدند. به عبارت دیگر اخبار منفی در این صنعت بیشت متوجه پادشاه رمز ارزها بیت کوین و دومین رمز ارز بازار اتریوم می شود. و به تبع آن ارزهای مانند کاردانو، لایت کوین، دوج کوین، سولانو و بایننس نیز شرایط مطلوبی را تجربه نکردند. نیوز بی‌تی‌سی نیز در گزارشی از وضعیت بازار بیت کوین در دو هفته اخیر گفته بود. که پادشاه رمز ارزها 15روز نزولی بوده و به‌دنبال آن سایرارزهای دیجیتال بازار هم سقوط کردند. از بین ۱۰ ارز برتر بازار، بیت کوین و اتریوم بیشترین انعطاف‌پذیری را در نمودار هفتگی داشتند. مهمترین خبر در این هفته خبر ورشکستگی شرکت اورگرند(Evergrande)، غول صنعت املاک‌و‌مستغلات چین، است.

فعالان و تحلیلگران بازار معتقدند که این خبر میزان بی‌اعتمادی در بازار را افزایش داده است. اما نکته جالب این موضوع است که آلت کوین های با ارزش کمتر.یا رده های متوسط موقعیت صعودی خود را ادامه دادند. بر اساس گزارش آرکین ریسرچ (Arcane Research)،.زمانی که روند نزولی در بازار آغاز شد،.قیمت آلت کوین‌هایی که ارزش بازار متوسطی داشتند شروع به افزایش کرد. در نمودار یک ماهه، شاخص مربوط به آلت کوین‌های دارای ارزش بازار متوسط که شامل ارزهایی مانند.تزوس (Tezos)، الگورند (Algorand) و اولنچ (Avalanche) می‌شود رشد اندک قیمت‌ها را نشان می‌دهد. این توکن‌ها طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی رشد چشمگیری داشتند.و جزو ارزهای دیجیتالی بودند.که در جریان روند نزولی هفته‌های اخیر هم بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند. با این حال همان‌طور که در نمودار زیر دیده می‌شود،.بازدهی ۳۰ روزه آنها ۵ درصد بوده است.

نرخ تسلط در بازار

البته نکته حایز اهمیت در بازار یک ماه گذشته این موضوع است که با توجه به کاهش قیمت بیت کوین ولی نرخ تسلط بیت کوین در هفته گذشته نزدیک به ۱.۱۴ درصد افزایش یافت. کیو‌سی‌پی کپیتال (QCP Capital)نیز در گزارشی این وضعیت بازار رمزارزها را تأیید کرد و گفت که بیت کوین توانست در این شرایط سهم بازار ارزهای مهمی مانند اتریوم، کاردانو و سولانا را از آن خود کند. به عبارتی دیگر می توان عنوان نمود که آلت کوین‌ها معمولاً نقش دارایی‌های با ریسک بالا را در بازار ارز دیجیتال ایفا می‌کنند. از این رو سرمایه امن در بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین خواهد بود. شرکت سرمایه‌گذاری کیو‌سی‌پی کپیتال خاطر نشان کرد که با وجود اینکه هر ارز از عوامل بنیادی (فاندامنتال) خاص خود تأثیر می‌گیرد، به احتمال زیاد آلت کوین‌های با ارزش بازار متوسط هم در کوتاه‌مدت از مسیر قیمتی بیت کوین پیروی خواهند نمود.

سیاست گذاری های غلط در بازار رمز ارزها

شاید به جرأت بتوان گفت که بسیاری از سیاست گذاری های که در بازار رمز ارزها تدوین و تبیین می شود آسیب اصلی را به این بازار می زند. سیاست هایی که قوانینی را تبیین نمی کند. و فقط حاوی هشدار و نگه داشت فعالان و تازه واردان به این بازار است. اما دلایل دیگری مانند ورود به ماه شهریور (سپتامبر ماه همیشه منفی بازار ارزهای دیجیتال).بیت کوین اکنون با آشفتگی ماه سپتامبر (شهریور) مواجه شده است؛ ماهی که همیشه برای این ارز دیجیتال نزولی بوده است. بیت کوین همچنین با چالش‌هایی ازجمله احتمال وضع قوانین جدید در آمریکا و عملکرد بد بازارهای مالی آسیا به‌دنبال بحران بدهی اورگرند روبه‌رو شده است.

کیو‌سی‌پی کپیتال در گزارش خود گفته است که ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) روز مهمی برای تعیین روند بازار در کوتاه‌مدت است. بازار پس از یک آخر هفته طولانی باز می‌‌شود و در صورتی که فشار نزولی ادامه داشته باشد، بیت کوین باید بتواند قیمت ۴۰,۲۰۰ دلار را حفظ کند. کیو‌سی‌پی کپیتال انتظار دارد که دولت با مداخله خود بتواند شرکت املاک و مستغلات اورگرند را نجات دهد. چنین چیزی می‌‌تواند بهترین سناریو موجود برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال باشد. با این حال ترس و تردید زیادی درباره رویکرد دولت چین وجود دارد.

کیو‌سی‌پی کپیتال گفته است:

[تاکنون] هیچ اطلاعاتی از سوی قانون‌گذاران چینی ارائه نشده است و این [مسئله] بازار را می‌ترساند. ترس به این خاطر است که شی جینپینگ (Xi Jinping)، رئیس‌جمهور چین، می‌تواند در آستانه صدمین سالگرد حزب کمونیست در سال ۲۰۲۲ اجازه دهد که اورگرند شکست بخورد تا نمونه‌ای برای دیگر شرکت‌های فعال در بازار املاک و مستغلات [این کشور] باشد. او پیش از این اقدامات سخت‌گیرانه‌ای در برابر شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری و آموزش داشته است. بازار در حال حاضر قیمت سهام اورگرند را ناچیز ارزیابی کرده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبازی های بلاک چینی با کسب درآمد دیجیتالی؛ در حال توسعه
مقاله بعدیهیوور کلن ( Hewer Clan )، دارایی های درون برنامه یا بازی NFT

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید