امریکا به لیدر جهانی ارزهای دیجیتال و بلاک چین تبدیل خواهد شد

220
ارزروز: بانک مرکزی آمریکا
سیاست های سخت گیرانه از زبان جرمی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا‌(فدرال رزرو)

ارزروز: در این ماه خبرهای خوبی از امریکا در مورد صنعت ارزهای دیجیتال شنیدیم و احتمالاً اخبار خوب بیشتری در اواخر پاییز منتشر می‌شود. در 6 اکتبر، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، طی جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان تایید کرد که تنظیم کننده، ارز دیجیتال را ممنوع نخواهد کرد. به طور بالقوه مسیر بزرگترین اقتصاد جهان برای تبدیل شدن به یک اقتصاد جهانی را روشن خواهد کرد. لیدر توسعه مالی غیرمتمرکز (DeFi) و فناوری‌های بلاک چین.

جنسلر که ارزهای دیجیتال را در MIT تدریس کرده، اضافه کرد که ممنوعیت ارزهای رمزپایه تحت اختیار SEC نیست. تنها راه ممنوعیت قانونی دارایی‌های دیجیتال از طریق کنگره خواهد بود. جنسلر گفت: «مسئله این است که چگونه بین حمایت از سرمایه‌گذار و همچنین تنظیم‌کننده‌های بانکی و دیگران تعامل ایجاد کنیم. چگونه اطمینان حاصل کنیم که امور در چارچوب مبارزه با پول‌شویی و مالیات وزارت خزانه‌داری قرار می‌گیرد.»

رگولاتورهای امریکا ارز دیجیتال را ممنوع نخواهند کرد

اعلامیه SEC پس از آن منتشر شد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در 30 سپتامبر گفت که تنظیم کننده برنامه ای برای ممنوعیت بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال ندارد. هنگامی که توسط نماینده تد باد، یکی از مدافعان قدیمی بخش ارزهای دیجیتال و یکی از اعضای گروه بلاک چین کنگره پرسیده شد که آیا قصد دارد «استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع یا محدود کند»، پاول با قاطعانه پاسخ داد: «نه. [من] قصد ممنوعیت آنها را ندارم.»

اکثر گزارش‌های رسانه‌ای که خوانده‌ام با عنوان «امریکا ارزهای دیجیتال را ممنوع نخواهد کرد» عنوان شده است. این درست است، اما معنای بسیار مهم‌تری نیز دارد. امریکا به ارزهای دیجیتال اجازه رشد می‌دهد. همچنین جامعه را برای مشارکت در روند بحث راه‌های بهتر برای تنظیم صنعت در آغوش می‌گیرد.

هنگامی که بزرگترین اقتصاد جهان اعلام کرد که به ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا با صنعت مالی فعلی خود – البته با مقررات مناسب – وجود داشته باشد – همه کشورهای دیگر باید توجه کنند و شروع به باز کردن درهای خود و تنظیم صنعت به روشی منصفانه کنند. این حرکت باعث نوآوری و کمک به ایجاد مشاغل جدید خواهد شد.

با افزایش پذیرش، کریپتو در امریکا قانونی می شود

همانطور که می‌بینیم، تنظیم کننده‌های امریکا صنعت ارزهای دیجیتال را در سیستم مالی خود گنجانده اند. به سیستم بانکداری سنتی اجازه می‌دهند در کنار سیستم مالی غیرمتمرکز جدید و به سرعت در حال رشد کار کند. این امر می‌تواند امریکا را در توسعه فین‌تک، فناوری‌های بلاک چین و حتی بخش‌های غیرمتعارف مالی غیرمتمرکز مانند بیمه، تامین مالی تجارت و جذب سرمایه به پیشرو تبدیل کند.

از نقطه نظر نظارتی، هنوز کارهای زیادی باید توسط جامعه ارزهای دیجیتال و دولت امریکا انجام شود. تازه مشخص خواهد شد که منافع آنها کجاست و چگونه می‌توانند سخت تر کار کنند. بنابراین تصمیم هوشمندانه ای را با هم در مورد نحوه تنظیم صنعت اتخاذ کنید.

محبوبیت ارز دیجیتال در ایالت های امریکا

همچنین بسیار محتمل است که SEC بر اساس شمارش بلومبرگ اینتلیجنس، در پاییز امسال حداکثر چهار قرارداد آتی بیت کوین را تایید کند. در 3 اکتبر، این تحلیلگر شانس تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) توسط SEC را 75% اعلام کرد. در حالی که ProShares و Valkyrie در حال حاضر پیشتاز این رقابت هستند. به ترتیب در 19 اکتبر و 22 اکتبر تاییدیه‌های خود را دریافت کردند.

ایالات متحده در فناوری‌های بلاک چین پیشتاز خواهد بود

همچنین خوب است بدانید که حتی قانونگذاران آمریکایی نیز در حال خرید بیت کوین هستند. سناتور آمریکایی سینتیا لومیس فاش کرد که در 16 آگوست بزرگترین ارز دیجیتال جهان را به ارزش بین 50001 تا 100000 دلار خریداری کرده است.

دولت امریکا ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی کند. سیاستمداران آمریکایی نیز روی آنها سرمایه گذاری می‌کنند،. پس بهتر است که همه ما سبد سرمایه گذاری خود را دوباره ارزیابی کنیم. بهتر است نگاهی طولانی به بیت کوین، اتریوم (ETH) و سایر فناوری‌های جدید بلاک چین بیندازیم.

امریکا به وضوح نشان می‌دهد که بیت کوین، فناوری بلاک چین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را که از منظر ژئوپلیتیکی نمی توانست هوشمندانه تر از این باشد، پذیرفته و تنظیم می‌کند. موقعیت خود را برای دریافت سرمایه گذاری خارجی عظیم و جذب بهترین استعدادهای روی کره زمین قرار می‌دهد. من انتظار دارم در سال‌های آینده شاهد تبدیل شدن امریکا به لیدر در امور مالی غیرمتمرکز باشیم . زیرا تنظیم‌کننده‌ها به همکاری با جامعه ارزهای دیجیتال برای ایجاد یک صنعت پایدار و ایمن ادامه می‌دهند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیدیسنترالند Decentraland یک پلتفرم غیرمتمرکز و واقعیت مجازی (VR) است
مقاله بعدیدردسرساز شدن حساب های مرتبط با توکن اسکویید گیم در توییتر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید