یونی‌ سواپ UniSwap صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال

258
ارزروز: یونی سواپ کیف پول ارز دیجیتال

یونی‌ سواپ یک صرافی غیر متمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم

ارزروز: یونی‌ سواپ (Uniswap) یک صرافی غیر متمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم است. که امکان معامله توکن‌های ERC-20 را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین افراد می‌توانند با تأمین نقدینگی جفت‌ارزهای معاملاتی در استخر‌های این صرافی، از کارمزد مبادلات درآمد کسب کنند. این پلتفرم که به توکن حاکمیت خود یعنی یونی (UNI) مجهز است. در حال حاضر محبوب‌ترین پلتفرم در اکوسیستم نوظهور امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به شمار می‌رود. در این صرافی شیوه کار بدین ‌شکل است که برای خلق نقدینگی به خریداران و فروشندگان وابسته نیستید. در حقیقت این صرافی از یک نوآوری به نام بازارساز خودکار استفاده می‌کند. که جمع‌آوری نقدینگی جفت‌ارزها را مستقل از سفارشات خریدوفروش انجام می‌دهد. یونی‌سواپ در مارس ۲۰۲۱ از نسخه سوم پلتفرم خود رونمایی کرد. که در این نسخه قابلیت کنترل بهره‌وری نقدینگی و کارمزد‌های انعطاف‌پذیر را به آن اضافه کرده است.

کیف پول دیجیتالی

همانند دیگر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز این فهرست، اولین قدم در استفاده از یونی‌سواپ اتصال کیف پول ارز دیجیتالتان به آن است. این مرحله در تمام صرافی‌های غیرمتمرکز ضروری است. چون به‌‌دلیل ماهیت غیرمتمرکزشان، کیف پولی درون این صرافی‌ها وجود ندارد و باید از کیف پول شخصی خودتان استفاده کنید. اتصال کیف پول به این صرافی‌ها بسیار ساده است. ابتدا باید از میان فهرستی از کیف پول‌های قابل‌پشتیبانی، کیف پول موردنظر خود را انتخاب کنید. متامسک و کوین بیس والت، از جمله کیف پول‌هایی هستند که مستقیماً به یونی سواپ متصل می‌شوند. همچنین سرویس والت‌کانکت (WalletConnect) راهکاری برای اتصال کیف پول‌های موبایلی مانند تراست والت به این‌گونه اپلیکیشن‌هاست. برای این کار، می‌توانید گزینه والت کانکت را انتخاب کرده و با استفاده از کیف پول موبایلی خود، کیوآر کد نمایش‌داده‌شده را اسکن کنید؛ به این ترتیب، کیف پول موردنظر شما، به پلتفرم یونی سواپ متصل خواهد شد.

وقتی این اتصال انجام شد، رابط کاربری زیباتر و ساده‌تری نسبت به گزینه‌ها و نمودارهای گیج‌کننده صرافی‌های سنتی در اختیارتان قرار می‌گیرد. حالا تنها کاری که باید بکنید انتخاب توکن‌های موردنظر و تبادل آنها در یونی سواپ است. استفاده از این صرافی واقعاً به همین سادگی و راحتی است که توضیح دادیم. به لطف فرآیند اتصال کیف پول، دیگری نیازی به وقت‌ تلف‌کردن برای ایجاد حساب کاربری و احراز هویت هم ندارید. یونی‌ سواپ به‌ازای هر تراکنش ۰.۳ درصد کارمزد دریافت می‌کند که البته این کارمزد، جدا از کارمزد گس اتریوم است. کارمزد گس شبکه اتریوم، هزینه‌ای است که باید برای انجام‌شدن تراکنش‌های خود بپردازید و مقدار آن بسته به ترافیک شبکه اتریوم، از چند دلار تا ده‌ها دلار، متغیر است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکارگروه اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس وضعیت رمزارزها را بررسی می کند
مقاله بعدیبیت کوین ، لایتکوین، FIL، FTT ،MIOTA پنچ ارز مهم هفته آینده

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید