سناتورهای آمریکایی می توانند امضاء بایدن را خنثی کنند؛ سقوط بازار بر اثر لایحه جدید

245
ارزروز: جهان به دنبال ارزهای دیجیتال
جهان در آینه رمز ارزها ؛ ژاپن به دنبال رمزارزملی، آمریکا قانونگذاری و هند ممنوعیت

قانون به رسمیت شناخته شد

ارزروز: لایحه دیروز به رسمیت شناخته شد. بایدن قانون دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال را امضا کرد؛ اما سناتورهای آمریکایی به‌دنبال اصلاح قانون هستند. تد کروز، نماینده ایالت تگزاس در سنا، با تاکتیک «سد رأی» و برجسته‌کردن نام خود به‌عنوان رهبر کل گروه، مورد غضب همکاران جمهوری‌خواه خود قرار گرفته است. سد رأی یک روند پارلمانی است که در آن یک یا چند نماینده، رأی‌گیری درباره یک قانون را به‌ تعویق انداخته یا به‌طور کلی آن را لغو می‌کنند. بنابراین طبیعی است که کروز بخواهد در تلاش برای لغو بخش مربوط به «کارگزاری‌های ارز دیجیتال» در لایحه سرمایه‌گذاری زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری آمریکا که بایدن آن را امضا کرده است، مسیر خودش را برود. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز گذشته لایحه مربوط به اخذ مالیات از کسب‌وکارهای فعال در حوزه ارز دیجیتال را امضا کرد و اکنون می‌توان گفت که این طرح عملاً به یک قانون رسمی تبدیل شده است.

با این حال برخی از سناتورهای آمریکایی همچنان در تلاش‌اند تا بخش‌هایی از این قانون را که به کسب‌وکارهای ارز دیجیتال مربوط می‌شود، با ارائه طرح‌های جدید اصلاح کنند. بایدن روز دوشنبه لایحه دوحزبی سرمایه‌گذاری زیرساختی یک تریلیون دلاری را امضا کرد. و از روز سه شنبه موج توییت ها در خصوص این قانون در شبکه های مختلف ایجاد شده است. در بخش بحث‌برانگیزی از این لایحه گفته شده است که کسب‌وکارهای فعال در حوزه ارز دیجیتال باید گزارش مالیاتی ارائه کنند. نگرانی جامعه ارز دیجیتال از این بابت بود که تعریف «کارگزار ارز دیجیتال» در متن لایحه بسیار گسترده است و کسب‌وکارهای زیادی را ملزم به ارائه گزارش مالیاتی به اداره درآمد داخلی آمریکا می‌کند. این لایحه فعالان را مجبور می‌کند تا اطلاعات مربوط به تراکنش‌های خود را بر اساس کد مالیاتی فعلی گزارش دهند. معاملهگران پیش‌تر نگرانی خود را ابراز کرده بودند.

تعاریف گسترده در قانون گذاری بلای جان معامله گران

گسترده‌بودن تعاریف موجود در متن این قانون باعث شود نهادهایی مانند استخراج‌کنندگان و حتی طرف‌هایی که عملاً در انجام تراکنش‌های ارز دیجیتال نقشی ندارند، درگیر ارائه گزارش‌های مالیاتی شوند. اکنون سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتور جمهوری‌خواه ایالت وایومینگ و چند سناتور دیگر در تلاش‌اند تا در لایحه‌ای مجزا که روز گذشته منتشر شد، بند مربوط به کارگزاران ارز دیجیتال را در این قانون محدودتر کنند. بسیار اهمیت دارد که از نوآوری در فضای ارز دیجیتال حمایت شود. در لایحه [جدید] ما این موضوع روشن شده است که توسعه‌دهندگان فعال در حوزه بلاک چین و کیف پول‌های [ارز دیجیتال] ملزم به ارائه گزارش مالیاتی نخواهند بود.

صنعت ارزهای دیجیتال با بخش دیگری هم مخالف است که بر اساس آن دریافت‌کنندگان تراکنش‌های بالای ۱۰,۰۰۰ دلار باید اطلاعات شخصی فرستنده را تأیید و شماره تأمین اجتماعی، ماهیت تراکنش و سایر اطلاعات او را ثبت کنند و تراکنش مذکور را تا ۱۵ روز به دستگاه‌های دولتی گزارش دهند. برخی از حقوق‌دانان پیش‌تر هشدار داده‌ بودند که اجرای این قانون برای ارزها و دیگر دارایی‌های دیجیتال مانند توکن‌های غیرمثلی (NFT)، تقریباً غیرممکن است.

افت بازار در پی تصمیم دولت آمریکا و امضاء قانون مالیات

از یک سو لایحه یک تریلیون دلاری زیرساخت‌های آمریکا.که بخش بزرگی از منابع مالی آن از طریق مالیات روی ارزهای دیجیتالی تامین می شود.به قانون تبدیل شد. و از سوی دیگر در چین نیز حزب کمونیست اعلام کرد.سرکوب استخراج‌کنندگان بزرگ رمزارزها در این کشور را تشدید خواهد کرد. در انگلیس نیز قائم مقام رییس بانک مرکزی انگلیس با انتقاد از سرعت بیش از حد رشد.نقش ارزهای دیجیتالی در زندگی روزمره،.آنها را تهدیدی برای نظام مالی سنتی فعلی خواند. ممکن است سرانجام هویت ساتوشی‌ناکاموتو- خالق‌بیت‌کوین-‌که‌همواره مشخص شود. طبق شکایتی قضایی که در دادگاه فلوریدا جریان دارد،.خانواده دیوید کلایمن از کریگ رایت به دلیل سرقت غیرقانونی دارایی‌های کلایمن شکایت کرده‌اند. این دارایی ها معادل یک میلیون واحد بیت‌کوین.(‌به ارزش‎۶۴‌میلیارد دلار) است. رایت ۵۱ ساله ساکن لندن و استرالیایی تبار است.و از سال ۲۰۱۶ ادعا می کند همان خالق معروف بیت کوین است.

با به‌روزرسانی جدید شبکه بیت کوین (تپروت).همان طور که انتظار می رفت تقاضای خرید جدیدی.را به ویژه برای این رمزارز وارد بازار کرد. بزرگ ترین اپدیت بیت کوین در طول چهار سال اخیر.سرانجام در حالی رونمایی شد.که می تواند اتفاق بسیار مثبتی برای بازار رمزارزها تلقی شود. بیت کوین به عنوان بزرگ ترین ارز دیجیتالی جهان نقش بسیار تعیین کننده‌ای در روند قیمت ارزهای دیجیتالی دارد.و اکنون به روزرسانی جدید شبکه بیت کوین باعث افزایش کارایی شبکه و امنیت کاربران خواهد شد. در این به‌روزرسانی از قراردادهای هوشمند نیز استفاده شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمعرفی 3 صرافی ارز دیجیتال که ایرانی ها می توانند با آن بدون احراز هویت کار کنند
مقاله بعدیقرمز پوش شدن بازار رمز ارزها؛ قانون مالیاتی کار دست ارزهای دیجیتال داد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید