دو ماه دیگر تا رونمایی از طرح قانون ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران

127
ارزروز: کمیسیون اقتصادی مجلس
دو ماه دیگر تا رونمایی از قانون ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد

ارزروز: تا دو ماه دیگر متن طرح قانون ساماندهی ارزهای دیجیتال رونمایی خواهد شد. این خبری است که محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان نمود. این مقام مسئول عنوان داشت، کمیسیون اقتصادی اکنون منتظر اظهارنظر رئیس جدید بانک مرکزی است. پس از آنکه نظر بانک مرکزی درمورد این طرح به ما اعلام و چارچوب‌های طرح مشخص شد، با برگزاری جلساتی می‌کوشیم تا روی موارد پیشنهادی توافق کنیم، تمامی نقطه‌نظرات را از سوی دستگاه‌های اجرایی اخذ کرده و نهایتا تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم.

کمیسیون اقتصادی مجلس پیش از این از ضرورت قانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال سخن گفته بود. همزمان با ایران بسیاری از کشورهای جهان نیز به دنبال قانون گذاری در این حوزه هستند. مهمترین دلیل برای قانون گذاری در حوزه رمز ارزها شفافیت درعملکرد این بازار بزرگ مالی و اقتصادی است. در ایران نیز این وظیفه به عهده کمیسیون اقتصادی مجلس با نظارت بانک مرکزی است.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: متن طرح ساماندهی فعالیت رمزارزها ظرف یک الی دو ماه آینده در کمیسیون اقتصادی آماده و نهایی شود. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با نظرات دیگر دستگاه‌های اجرایی و نظراتی، در مورد قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال، گفت: از روز اول تمام دستگاه‌های نظارتی، اطلاعاتی و امنیتی در جلسات کمیته حضور پیدا کرده‌اند. البته طبیعتاً اختلاف ‌نظرهایی هم وجود دارد، مانند تمامی قوانین و دستورالعمل هایی که در مجلس مطرح می شود.

اما مبنای تصمیم در مورد این طرح، کمیسیون و صحن علنی است. این دستگاه‌ها در خیلی جاها همراهی دارند. خیلی جاها هم نظرات متفاوتی دارند که این امری طبیعی است و با همین رویکرد جلو می‌رویم تا متن را نهایی کنیم. پیش بینی می شود با وجود این طرح مسیر برای عرضه ریال دیجیتال نیز فراهم شود. پیش از این بانک مرکزی از ریال دیجیتال خبرداده بود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاتریوم در قله 10 هزار دلاری؛ بایننس در قله 800 دلاری و کاردانو در اوج
مقاله بعدیمحیط زیست به دنبال رفتار ماینرها؛ 57 میلیون تن دی‌اکسید کربن با بیت کوین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید