Trezor پروتکل تأیید آدرس بحث برانگیز را حذف می کند

123
پروتکل جدید Trezor

ارزروز: از سال 2019، واسطه‌های ارز دیجیتال سوئیسی برای برداشت بیت‌کوین و واریز به کیف پول‌های غیرحضوری مشتریان خود، مدرکی دال بر مالکیت آدرس کیف پول خارجی درخواست می‌کنند. یکی از مکانیزم‌های خودکار مورد استفاده برای این کار، پروتکل اثبات مالکیت آدرس یا AOPP است.

کیف پول سخت افزاری Trezor امضای AOPP را به عنوان بخشی از آخرین به روز رسانی ژانویه خود.در هفته گذشته معرفی کرد. این بروزرسانی به کاربران این امکان را می‌داد تا امضاهایی مطابق با استاندارد AOPP.مورد استفاده در حوزه‌های قضایی خاص تولید کنند. در 28 ژانویه، Trezor اعلام کرد که این پروتکل را در به‌روزرسانی بعدی.Trezor Suite «پس از بررسی دقیق بازخوردهای اخیر» حذف خواهد کرد.

بازخورد اخیر به کاربران Reddit و Twitter اشاره دارد که نگران بودند استفاده از AOPP نشان دهنده.حمایت Trezor از مقررات بیشتر و نادیده گرفتن احتمال از دست دادن حریم خصوصی باشد.

ما AOPP را در به‌روزرسانی بعدی Trezor Suite در فوریه حذف خواهیم کرد.

— Trezor (@Trezor) 28 ژانویه 2022

 

در یک پست وبلاگی در توضیح حذف، Trezor اعتراف کرد که “چگونگی دریافت این ویژگی را دست کم گرفته است”، اما این شرکت “از بررسی عمومی استقبال می‌کند.” این واقعیت که به کاربران خود گوش داد و به سرعت واکنش نشان داد، قدرت احساسات رسانه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد.

سازنده کیف پول سخت‌افزاری ادعا کرد که برخلاف مقررات مربوط به AOPP، یعنی خطرات نشت داده‌های مرتبط، استفاده از یک فرآیند شناسایی دقیق مانند KYC برای خرید بیت‌کوین است. این شرکت هدف خود را توضیح داد:

هدف ما تنها این بود که در کشورهایی که مقررات سختگیرانه دارند، انصراف از خودسرپرستی را آسانتر کنیم. اما ما اذعان داریم که اگر این امر به عنوان انطباق فعالانه با مقرراتی که ما با آنها موافق نیستیم تلقی شود، در نهایت ضرر بیشتری نسبت به فایده خواهد داشت.

 

سایر کیف پول‌های سخت افزاری مانند Sparrow Wallet، Samourai Wallet و BlueWallet نیز تصمیم گرفته اند از Trezor پیروی کنند و این پروتکل را حذف کنند.

به این پروژه‌ها برای قدرت و عزم برای گوش دادن به جامعه تبریک می‌گویم. تبریک به جامعه ای که با موفقیت خواسته‌های خود را اعلام کردند.

— کیف پول سامورای (@SamouraiWallet) 28 ژانویه 2022

 

در حالی که پروتکل AOPP ممکن است مستقیما تأثیر منفی بر کاربران کیف پول‌های غیرقانونی نداشته باشد، تمرکززدایی و آزادی، اصول اصلی جامعه ارزهای دیجیتال است که برای حریم خصوصی ارزش قائل هستند. نگرانی اصلی این است که اجرای AOPP ممکن است سابقه ای برای افزایش نفوذ و نظارت دولت ایجاد کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیهشدار CertiK در خصوص کلاهبرداری CryptoCars نادرست بود
مقاله بعدیتحلیل‌ تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 9 بهمن

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید