اینماد بلای جان صرافی ها شد ؛ عدم خدمات شاپرک به صرافی های ارز دیجیتال

170
ارزروز: اینماد
اینماد بلای جان صرافی ها شد ؛ عدم خدمات شاپرک به صرافی های ارز دیجیتال

انجمن بلاک چین ایران بیانیه صادر نمود

ارزروز: پیامدهای این تصمیم برای کسب‌وکارها و اکوسیستم بلاک چین و ارز دیجیتال قابل اندازه گیری نیست. ولی به نظر این سیاست گذاری در ادامه فعالیت بازار ارزهای دیجیتال بسیار مخاطره ایجاد خواهد کرد. بیانیه انجمن بلاک چین ایران بدین شکل بود که با اینماد را به «قربانگاه نوآوری» تبدیل نکنید.

پس از آنکه شاپرک با ارسال پیامی به پرداخت‌یارها اعلام کرد که از سوم آذر داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی الزامی‌ می‌شود، انجمن بلاک چین ایران بیانیه‌ای را منتشر کرد و پیامدهای این تصمیم را برای کسب‌وکارها و اکوسیستم بلاک چین و ارز دیجیتال کشور یادآور شد. اجباری‌کردن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، مساوی است با کاهش سرعت تطابق با تکنولوژی‌های روز و عدم توسعه حوزه اقتصاد دیجیتال در شرایط خاص کشور عزیزمان.

دلسردی صاحبان ایده‌ها و فناوری‌های جدید

دلسردی صاحبان ایده‌ها و فناوری‌های جدید و آسیب به اشتغال روبه‌رشد در اکوسیستم استارتاپی کشور، زیرزمینی‌شدن فعالیت‌های نوآورانه و گسترش فرار مالیاتی، تشویق کسب‌وکارها به استفاده از روش‌های جایگزین درگاه پرداخت برای دریافت هزینه از کاربران، سوق‌دادن کارآفرینان ایرانی به راه‌اندازی کسب‌وکار در خارج از کشور و هدایت سرمایه‌های خطرپذیر به خارج از ایران، از پیامدهای الزامی‌شدن داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی است.

انجمن بلاک چین ایران در بیانیه روز گذشته خود و در رابطه با تأثیرات اجباری‌شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، نوشته است:.انجمن فناوران زنجیره بلوک، این تصمیم را خطرناک می‌داند.و آن را اقدامی برای نابودی نوآوری و جلوگیری از ایجاد هرگونه مدل کسب‌وکار جدید.در اکوسیستم استارتاپی و به‌ویژه در اکوسیستم بلاک چین و رمزارز کشور ارزیابی می‌کند.

سياست های كلان كشور بر رفع موانع توليد و افزايش رتبه سهولت كسب‌وكارها متمركز می‌باشد و مورد تأكيد عالی‌ترين مقامات كشور بوده است، اجباری‌كردن اينماد به‌معنای ايجاد يک «اَبَرمجوز» يا به بيان ديگر يک «اَبَرمانع».برای اقتصاد ديجیتال كشور بدون توجه به روش‌های نوين تنظيم‌گری،.امری آسيب‌زا و نگران‌كننده به نظر می‌رسد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپرداخت بدون اینماد در شاپرک میسر نخواهد بود؛ تکلیف صرافی ها چیست
مقاله بعدیمجلس هند پس از معرفی رمز ارز ملی، تمام ارزها در این کشور را ممنوع کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید