ارزروز: Thetan Arena یک بازی جدید MOBA است که جنبه منحصر به فرد جدیدی از کریپتو به آن اضافه شده است. در کنار بازی‌ دیدنی، امکان سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال THG یا NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) نیز وجود دارد. این بازی تنها محدود به اندروید یا iOS نیست، بلکه نسخه‌ای برای بازیکنان رایانه شخصی نیز وجود دارد.

از نظر گیم پلی، تقریباً مشابه هر بازی MOBA دیگری است که احتمالاً قبلاً بازی کرده اید، مانند DOTA 2 یا League of Legends. برای آنکه بتوانید مهارت خود را در بازی افزایش دهید به نکات و ترفندهایی نیاز دارید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط: راهنمای کامل بازی تتان آرنا به همراه نکات آموزشی

درباره Thetan Arena

اگر آموزش‌های قبلی ارزروز را مطالعه نکردید در اینجا مختصری به عملکرد بازی اشاره می‌کنیم. در ابتدای بازی به شما سه شخصیت رایگان داده می‌شود تا با آن بازی کنید. این شخصیت ها به عنوان «Hero» شناخته می‌شوند و هرکدام به یکی از سه کلاس Assasin، Marksman و Tank تعلق دارند. قهرمانان نیز ویژگی‌های منحصر به خود را دارند: Common، Epic و Legendary.

با وجود کلاس‌های متفاوت، همه آنها دارای توانایی خاصی به نام “Fury” هستند. مهارت‌ها بخش عمده ای از گیم پلی بازی هستند. استفاده درست از آنها می‌تواند منجر به پیروزی شما شود.

حالت های بازی

تتان آرنا نیز تنها به یک حالت بازی محدود نمی شود. 4 نوع مختلف وجود دارد که می‌توانید از بین آنها بازی کنید.

Battle Royale

Battle Royale. بتل رویال کلاسیک است که در آن تیمی متشکل از دوازده بازیکن با یکدیگر رقابت می‌کنند تا ببینند چه کسی می‌تواند طولانی‌ترین مدت زنده بماند. این حالت به صورت انفرادی و دو نفره برگزار می‌شود.

Tower Seige

Tower Sige. شامل دو تیم چهار نفره است که از برج‌های خود دفاع می‌کنند. شما باید همزمان به برج تیم مقابل حمله کنید. نگهداری از یک باتری که بعد از 20 ثانیه از آغاز بازی ظاهر میشود کمک میکند ربات شما آزاد شده و به برج حریف حمله کند.

Superstar

Superstar. در این حالت دو گروه 4 نفره به مصاف یکدیگر می‌روند تا حداکثر امتیاز تا 50 را به دست آورند و برنده شوند. در حالت سوپراستار شما می بایست ستاره هایی که ظاهر می شوند را جمع آوری کنید.

Deathmatch

Deathmatch. این حالت از بازی شامل کشتن کامل تیم حریف و پیروز بیرون آمدن است

همچنین یک حالت سفارشی وجود دارد که می‌توانید، تعداد بازیکنان و محدودیت زمانی آن را تعیین کنید. تعداد حالت‌های بازی Thetan Arena آن را بسیار سرگرم‌کننده‌تر می‌کند.

نکات و ترفندهایی برای Thetan Arena

اکنون که با مفهوم بازی آشنا شدید، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید تاکتیک‌های خود را بهبود ببخشید و در هر دور از بازی موفق ظاهر شوید.

مشخصات Hero

Hero خود را ارتقا دهید

 این یک بخش بسیار ضروری از بازی است. مانند هر بازی دیگری، هر چه سطح قهرمان شما بالاتر برود، در میدان نبرد قوی‌تر خواهید شد. هنگامی که قهرمانان به میدان می‌آیند، ویژگی‌های پایه آنها در سطح 1 خواهد بود. در طول مسابقه، بازیکنان می‌توانند قهرمانان خود را از 1 به 10 ارتقا دهند. کیفیت قهرمانان درون بازی با پیشرفت ماموریتشان بهبود می‌یابد.

با استراتژی وارد بازی شوید

استراتژی خود را تعیین کنید و مهارت‌های مناسب را قبل از رفتن به میدان نبرد انتخاب کنید: مهم نیست که در چه مسابقه‌ای شرکت کرده‌اید، نمی توانید فقط وارد شوید و به دشمنان خود حمله کنید و برنده شوید. در بازی‌های MOBA هرگز به این آسانی نیست. مهارت‌ها نقش بسیار مهمی در شکست دادن دشمنان دارند. بسته به نوع Hero، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه نوع مهارتی را می‌خواهید به قهرمان خود بدهید. می‌توانید از میان مهارت‌های Effect، Damage یا Support یکی را انتخاب کنید. مهارت Effect به شما کمک می‌کند تا تاثیری در وضعیت دشمنان خود اعمال کنید. Damage به شما کمک می‌کند صدمات زیادی را به یکباره وارد کنید و Supportبه شما کمک می‌کند از تیم خود در برابر دشمنان دفاع کنید. اگر با Hero از دسته Tank وارد بازی شده‌اید، تیم خود را رهبری کنید و در خط مقدم بمانید، اگر یک Assassin هستید فقط در وسط بمانید و سعی کنید تا حد امکان آسیب وارد کنید و به عقب برگردید. و اگر Marksman هستید، عقب بمانید و خسارت سنگینی وارد کنید.

آشنایی با مهارت‌ها

هر قهرمان در Thetan Arena مهارت خاصی برای خودش دارد. علاوه بر این مهارت، بازیکن می‌تواند 2 مهارت دیگر را برای استفاده در نبرد، بدون توجه به قهرمانان، انتخاب کند. در مجموع 15 مهارت برای انتخاب وجود دارد که به صورت هفتگی به روز می شود. مهارت ها نیز بر اساس نادر بودن آنها طبقه بندی می شوند و انواع مختلف آن Hero را به طور متفاوتی تکمیل می کنند.

دسته بندی مهارت

مهارت‌ها نیز دارای دسته بندی خاص خود هستند:Rare، Default و Mythical. نوع آسیبی که مهارت ایجاد می‌کند نیز به سه دسته Effect، Support و Damage تقسیم می‌شود. Effect وضعیت را تغییر می‌دهد، Damage میزان آسیب زیادی را در مدت زمان کوتاهی ایجاد می‌کند و مهارت Support به شما کمک می‌کند تا از خود در برابر حملات دشمن دفاع کنید.

دسته بندی‌های ویژگی مهارت

قوی‌ترین مهارت‌ها

مهارت ها نقش تعیین کننده‌ای دارند و استفاده درست از آنها می‌تواند نتیجه بازی را به نفع شما تغییر دهد. در اینجا 5 مورد از قوی‌ترین مهارت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

                

BURROW

BURROW

این مهارت یک جواهر پنهان است. می توان از آن برای رفتن به زیر زمین و بالا آمدن درست در کنار هدف استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای فرار از نبرد استفاده کرد. این یک مهارت عالی است، به خصوص برای حالت نبرد Battle Royale. در مسابقات تیمی بهترین نیست اما هنوز هم عملکرد مناسبی دارد.

ROCKET BLUNGER

ROCKET BLUNGER

اگر عاشق Melee یا آن دسته از Heroهایی هستید که در فاصله نزدیک عملکرد خوبی دارند، Rocket Plunger برای شما مناسب است. این احتمالاً بهترین مهارت برای بازیکنان تهاجمی است. شما می توانید در بوته ها پنهان شوید، دشمن خود را به سمت خود بکشید و با حملات انفجاری خود به سرعت آنها را از بین ببرید.

SUPER ROCKET

SUPER ROCKET

اگر بتوانید به درستی هدف گیری کنید، Super Rocket یک مهارت فوق العاده است. این یک سلاح سنگین است که می تواند از دیوارها نیز عبور کند. بردی دیوانه کننده دارد و در هنگام انفجار صدمات زیادی به هدف و دشمنان اطراف وارد می کند. Super Rocket یک مهارت عالی برای مسابقات تیمی و همچنین بتل رویال است.

FLAME THROWER

FLAME THROWER

احتمالا بهترین مهارت در Thetan Arena است که می توانید برای مسابقات تیمی استفاده کنید. می تواند کل یک تیم را از بین ببرد. اما این مهارت کمی عجیب کار می کند و باید به درستی استفاده شود. فقط در خط آتش به دشمنان آسیب می رساند. بنابراین، اگر دشمنان شما را در آغوش بگیرند و از هر آسیبی در امانند.

 

BLACK HOLE

BLACK HOLE

این مهارت اگر در کنار یک مهارت تهاجمی استفاده شود می تواند مرگبار باشد. این مهارت یک دایره گرانشی شدید ایجاد می‌کند که همه اهداف را به سمت مرکز خود می کشد. در عین حال دشمن را نیز بی‌حرکت کرده و به آن آسیب می رساند. هنگامی که دشمنان بی‌حرکت می‌شوند، می‌توانید از یک مهارت تهاجمی برای وارد کردن آسیب‌های عظیم به همه دشمنان به طور همزمان استفاده کنید.

با سیستم رتبه بندی و تابلوی امتیازات آشنا شوید

بله، سیستم رتبه بندی نیز در بازی وجود دارد! هر بازی که انجام می‌دهید یک جایزه به شما می‌دهد و سیستم رتبه بندی بر اساس آن به بازیکنان رتبه میدهد. در سیستم رتبه بندی 11 رتبه وجود دارد و بازیکنان برای رفتن به رتبه بعدی باید امتیاز لازم را کسب کنند. هر سطح به چندین لایه کوچکتر تقسیم می‌شود و پیگیری پیشرفت خود را برای بازیکنان آسان‌تر می‌کند. همچنین، با هر رتبه ای که به دست می‌آورید، پاداش‌های بهتری نیز دریافت می‌کنید! سیستم تابلوی امتیازات بازیکنان را بر اساس تعداد دستاوردهایی که دریافت کرده‌اند در چندین دسته رتبه‌بندی می‌کند. اکثر آنها عبارتند از Trophy Leaderboard، MVP Leaderboard، Hero Leaderboard و غیره.

سیستم رتبه بندی

به Guild بپیوندید

Thetan Arena همچنین دارای یک سیستم Guild است. Guild گروه‌های خودسازماندهی شده از بازیکنان هستند. با اهدافی که نیازمند تلاش همه اعضا برای ارتقای رشد انجمن و جمع آوری جوایز قابل توجه است، این انجمن در خدمت افزایش رابطه بین بازیکنان است. Guildها با رتبه بندی مسابقات در مقیاس بین گروهی از بازیکنان، بازی را دشوارتر می‌کنند. شما می‌توانید به یک Guild بپیوندید و یا خودتان ایجاد کنید. اما برای ایجاد یک Guild می‌بایست به سطح خاصی برسید. در حالی که پیوستن به سایر گروه‌ها مستلزم داشتن سطح خاصی نیست، بلکه فقط باید شرایط آن گروه را برآورده کنید. هر Guild همچنین دارای تابلوهای امتیازات، فروشگاه، نقش، ماموریت های مخصوص به خود است.

مطلب مرتبط: آموزش کامل ثبت نام در بازی تتان آرنا و خرید و فروش در فروشگاه

نکات کلیدی نبردها

بازی کاملا جدید MOBA به نام بازی Thetan Arena برای انجام بازی بلاک چین رایگان است. همچنین به دلیل جنبه جدید و منحصر به فرد خود در رمزارز شناخته شده است. Thetan arena با گیم پلی جذاب و با نوآوری بازی برای کسب درآمد در حین لذت بردن از بازی همراه است و این نکته بسیار منحصر به فرد در مورد این بازی است. از این رو، این نکات شگفت انگیز را که برای بهبود گیم پلی خود انجام می‌دهید، بررسی کنید. بیا شروع کنیم!

 پخش شوید

اولین نکته‌ای که باید در انجام حالت‌های گروهی مد نظر داشته باشید فاصله گرفتن از هم تیمی هایتان است. تیم شما باید در زمین پخش شوند تا در برابر حملات به صورت گروهی آسیب نبینید. از طرفی نباید خیلی از هم فاصله بگیرید تا در صورت نیاز به کمک هم تیمی هایتان بروید.

نظارت دقیق زمین بازی

تصویری که شما در بازی می بینید بخش کمی از نقشه است. این دید گسترده ای را به بازیکن از کل میدان نبرد نمی دهد. نقاط کور زیادی وجود دارد و بوته ها نیز خود مشکل بزرگی است. در زمانی که تیم شما به یک نقطه خیره شده است دشمن به راحتی می تواند شما را دور بزند. حداقل دو هم تیمی باید قسمت‌های بالا، وسط یا پایین را کاور کنند. همچنین همیشه آماده چرخش و کمک به سایر هم تیمی‌ها در زمانی که دشمن در حال حمله است، باشید.

از پوشش خوب استفاده کنید

در Thetan Arena خط دید برای هر یک از نبردها بسیار مهم است. چیزهای زیادی برای ایجاد دیوار دفاعی وجود دارد مانند دیوارها، هدایا، جعبه ها، برج ها، و بسیاری چیزهای دیگر که می‌توانند به عنوان پوشش باشند. استفاده از این موارد، باعث می‌شود برنده با بازنده تفاوت داشته باشد. همچنین باید مهارت هایی را کسب کنید که می‌تواند از دیوارها عبور کند. استفاده از هر پوششی که به شما کمک کند بیشتر زنده بمانید ارزشمند خواهد بود.

دستورات اشتباه ندهید

با تمرین زمان بندی هدف و مصرف انرژی، همیشه برتری بهتری نسبت به تیم دشمن خواهید داشت. برای بازیکنان جدید، تسلط بر این مسئله بسیار دشوار است، اما می‌توان با تمرین به آن دست یافت. هر شخصیت سرعت حمله خود را دارد و همچنین انرژی آنها بر این اساس بارگیری مجدد می‌شود. برای رهبری تیم دکمه هایی برای ارسال دستور حمله و یا دفاع از طریق دکمه‌های موجود در صفحه وجود دارد. استفاده نادرست از این دکمه ها و ارسال دستورات اشتباه ممکن است باعث شکست تیم شما شود.

انفرادی نروید

هرگز در شروع بازی انفرادی حرکت نکنید. هیکدام از شخصیت‌ها نمی توانند جعبه هدیه را در یک چرخه انرژی باز کنند. از این رو، بازیکن باید قبل از بیرون آوردن جعبه هدیه منتظر بماند تا سطح انرژی سلاح دوباره بارگیری شود. برای بازی سوپراستار یا برج، برای اولین باتری یا ستاره فقط 20 ثانیه فرصت دارید. بنابراین برای شروع خوب، شما و یکی از هم تیمی هایتان باید جعبه‌های هدیه را باز کنید و امتیاز لازم برای به دست آوردن یکی از مهارت‌های خود را که می‌تواند در طول درگیری کمک کند، کسب کنید.

از بوته‌ها استفاده کنید

استفاده از بوته‌ها بسیار رایج است. به خاطر سپردن و استفاده از مسیرها مفید خواهد بود زیرا برخی از بوته‌ها مقدار خوبی از نقشه را در بر می‌گیرند که می‌تواند به شما کمک کند مخفیانه به سمت دشمنان بروید.

وضعیت سلامت

مراقبت از وضعیت سلامت به اندازه یک نبرد خوب اهمیت دارد. شما در زمانی که بیکار هستید یا در زمانی که حمله نمی کنید و همچنین مورد حمله قرار نگرفته ‌اید، وضعیت سلامتی خود را بهبود دهید، همه اینها در بازی به شما برتری می‌دهد زیرا هر حریف خوبی از این مزیت استفاده می‌کند.

نقش خود را بشناسید

در Thetan Arena همه چیز در مورد کشتن نیست زیرا بازی کار تیمی و پیروزی در مسابقه با هم است. دانستن نقش به این معنی است که اگر شخصیت تانک را گرفته اید، باید از هم تیمی ها، باتری و دارنده ستاره خود محافظت کنید. اگر شما درمانگر هستید، باید تیم را حفظ کنید، زیرا بازیکنانی که می‌دانند چگونه از توانایی‌های شخصیت خود استفاده کنند و به خوبی با تیم همکاری کنند، می‌توانند به راحتی هر تیم قدرتمند دیگری را نابود کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبا گسترش اکوسیستم شبکه Oasis، ارز ROSE در یک هفته 54 درصد افزایش یافت
مقاله بعدیورزشکاران کوچک توسط یک پروژه ورزشی به طرفداران خود نزدیکتر می شوند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید