آمریکا مقصد نهایی ماینرهای رمزارزها (استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال)

159
ارزروز: آمریکا بهشت ارزهای دیجیتال
آمریکا مقصد نهایی ماینرهای رمزارزها (استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال)

آمریکا بهشت ماینرها

ارزروز: قیمت‌های پایین انرژی در برخی ایالت‌ها و گسترش استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر و همچنین وجود امکانات و زمینه‌ها برای استخراج آمریکا را به بهشت استخراج‌کنندگان تبدیل کرد. به عنوان مثال، ایالت‌هایی مانند تگزاس دارای پایین‌ترین قیمت انرژی در جهان هستند.که مشوق بزرگی برای استخراج‌کنندگانی است که در صنعتی با حاشیه سود کم رقابت می‌کنند؛ جایی که تنها هزینه متغیر آنها معمولا هزینه انرژی است. منابع تجدیدپذیر نیز استخراج را برای فعالان جذاب‌تر می‌کند. ایالت واشنگتن برای مزارع استخراج برق‌آبی بهترین گزینه است.

بیشترین انرژی پاک در نیویورک

نیویورک بیش از هر ایالت دیگری در شرق کوه‌های راکی نیروگاه برق آبی دارد. و نیروگاه‌های هسته‌ای خود را با هدف تولید برق 100 درصد عاری از کربن معرفی می‌کند. در همین حال، سهم تگزاس از انرژی‌های تجدیدپذیر با گذشت زمان در حال افزایش است. و 20 درصد از انرژی آن در سال 2019 از باد تامین می‌شد. همچنین تگزاس به سرعت در حال گسترش شبکه انرژی خود بر مبنای انرژی بادی و خورشیدی است. این موارد حتی موجب شده است تا کسانی که به زیان‌بار بودن استخراج بیت‌کوین برای طبیعت معترض بودند، کمی تامل کنند.

حمایت از ارزهای دیجیتال

علاوه بر کاهش هزینه برق، برخی ایالت‌های ایالات متحده مانند تگزاس نیز دارای سیاست‌گذاران طرفدار ارزهای دیجیتال و منابع زیرساخت کافی هستند. تگزاس دارای یک شبکه برق آزاد با قیمت لحظه‌ای است که به مشتریان اجازه می‌دهد. با توجه به قیمت بین ارائه‌دهندگان برق یکی را انتخاب کنند. مهم‌تر از همه، رهبران سیاسی آن طرفدار ارزهای دیجیتال هستند. این شرایط رویایی برای استخراج‌کنندگانی است که به دنبال استقبال خوب و منابع انرژی ارزان هستند.

تد کروز سناتور جمهوری‌خواه

سناتور جمهوری‌خواه، تد کروز، درباره استخراج بیت‌کوین در تگزاس صحبت کرده و راه‌حل‌های ابتکاری برای مشکلات موجود ارائه کرده است. سناتور کروز در اجلاس 8 اکتبر بلاک‌چین تگزاس اظهار کرد که بیت‌کوین می‌تواند بسیاری از مشکلات دولت را برطرف کند. او حتی تا جایی پیشرفت که پیشنهاد داد تا راه‌حلی پیدا شود که بتواند گاز تلف‌شده در نیروگاه‌ها را تبدیل به انرژی برای استخراج بیت‌کوین کرد. این می‌تواند هم برای استخراج‌کنندگان مفید باشد و هم برای نیروگاه‌ها سودآور باشد. این اتفاق می‌تواند ظرفیت شبکه برق را نیز افزایش داده و قدمی در راستای حفاظت از محیط‌زیست باشد.

 آمریکا بر تخت پادشاهی ارزهای دیجیتال

صعود آمریکا به قله استخراج نیز مصداق آمادگی برای دسترسی به شانس است. ایالات متحده سال‌ها بی‌سروصدا ظرفیت میزبانی از استخراج خود را افزایش داده است. قبل از شروع مهاجرت استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در آمریکا، شرکت‌هایی در سراسر کشور قمار کردند. که سرانجام، اگر زیرساخت‌های مناسب ایجاد شود، بتوانند در آمریکا فروشگاه‌های خود را بر مبنای پرداخت رمزارزی راه‌اندازی کنند. آنها برنده این قمار بودند. وقتی بیت‌کوین در اواخر سال 2017 سقوط کرد و بازار وارد سکونی طولانی شد. تقاضای زیادی برای مزارع استخراج بیت‌کوین وجود نداشت. در این زمان فعالان این حوزه در ایالات متحده ریسک کردند. و با قیمت‌های پایین اکوسیستم استخراج را در آمریکا به راه انداختند.

این در حالی است هیچ اطمینانی نسبت به این بازار در آن زمان وجود نداشت. مایک کولیر، مدیرعامل شرکت ارزهای دیجیتال فاندری، در آن زمان به وارد کردن بیش از 300 میلیون دلار تجهیزات استخراج به آمریکای شمالی کمک کرد. دارین فاینستاین، بنیان‌گذار Core Scientific می‌گوید در 18 ماه گذشته، زیرساخت‌های استخراج در آمریکا رشد جدی داشته است. این شرکت در مدتی که بازار با اقبال زیادی روبه‌رو نبود، زیرساخت‌های استخراج خود را حفظ کرد. و با این ریسک توانست از این ظرفیت در برهه طلای بازار استفاده ببرد.

 مقصد بعدی کجا خواهد بود

با این حال، همه استخراج‌کنندگان‌ به مقاصد با انرژی‌های تجدیدپذیر نمی‌روند. قزاقستان از نظر سهم خود در بازار جهانی استخراج بیت‌کوین با سهمی 1/ 18 درصدی از کل استخراج رمزارزها، از ایالات متحده عقب‌تر است. منابع استخراج در این کشور از معادن گسترده زغال‌سنگ این کشور تامین می‌شود که البته منجر به انتشار میزان زیادی دی‌اکسید کربن می‌شود. با این حال، چندین کارشناس استخراج معتقدند قزاقستان، همسایه چین، تنها یک ایستگاه موقت برای مهاجرت طولانی‌تر به غرب است. با مهاجرت تجهیزات نسل قدیمی استخراج و پایان یافتن عمر آنها، شرکت‌ها به احتمال زیاد دستگاه‌های جدید خود را در حوزه‌های قضایی باثبات‌تر و کم‌مصرف‌تر و تجدیدپذیرتر مستقر خواهند کرد. همچنین زمزمه‌های تصویب قانون مالیاتی برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتالی می‌تواند بر محبوبیت استخراج در قزاقستان اثری منفی داشته باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمحدودیت فعالیت 20 شرکت در حوزه ارزهای دیجیتال، ماینینگ و ماینرها در چین
مقاله بعدیقیمت کاردانو با ارزش بازار 87/72 میلیارد دلار در رتبه 4 بازار رمزارزها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید