SEC طرح VanEck برای ارائه صندوق ETF معاملات اسپات بیت کوین را رد کرد.

120
ارزروز: کمیسیون بورس آمریکا SEC
SEC طرح VanEck برای ارائه صندوق ETF معاملات اسپات بیت کوین را رد کرد.

صندوق ETF اسپات بیت کوین

ارزروز: کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا در تصمیمی که روز جمعه اعلام شد طرح پیشنهادی شرکت سرمایه گذاری VanEck برای ارائه صندوق معاملات اسپات بیت کوین را رد کرده است. شرکت VanEck که به عنوان یکی از فعال‌ترین شرکت‌ها در زمینه تشکیل پرونده برای ارائه صندوق‌های ETF بیت کوین محسوب می‌شود، پیش‌تر چندین بار ارائه طرح نهایی خود در این زمینه را به تعویق انداخته بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC طرح پیشنهادی شرکت VanEck برای ارائه صندوق ETF معاملات اسپات بیت کوین را رد کرد. گری گنسلر (Gary Gensler) رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که اتخاذ این تصمیم برای صندوق اسپات VanEck دور از انتظار نبود چرا که این کمیسیون، صندوق‌های ETF آتی بیت کوین را به صندوق‌های ETF اسپات ترجیح می‌دهد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار

کمیسیون بورس و اوراق بهادار پس از بررسی طرح‌های پیشنهادی VanEck و BZX به این نتیجه رسیده است که این طرح‌ها قوانین ملی بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را که برای جلوگیری از تقلب، دستکاری، حفاظت از سرمایه‌گذاران و منافع عمومی وضع شده است، رعایت نمی‌کنند.

این تصمیم کمیسیون SEC دور از انتظار نبود چرا که گری گنسلر در گذشته بارها اعلام کرده بود که صندوق‌های ETF آتی بیت کوین را به صندوق‌های ETF که بیت کوین نگهداری می‌کنند ترجیح می‌دهد. او همچنین اضافه کرده است که صندوق های ETF آتی بیت کوین برای سرمایه‌گذاران امن‌تر هستند به همین دلیل است که در ایالات متحده تایید شده‌اند.

مجوز برای صندوق‌های اسپات

با توجه به صدور مجوز برای این دو صندوق ETF آتی بیت کوین،.انتظار می‌رفت کمیسیون SEC نسبت به صدور مجوز.برای صندوق‌های اسپات که عملکرد یک رمز ارز اصلی را ردیابی می‌کنند،.روشنفکرانه‌تر عمل کند که چنین نشد. البته این تنها خبر منفی بیرون آمده از کمیسیون SEC نبود؛ این کمیسیون علاوه بر رد صندوق اسپات VanEck،.به صرافی Cboe BZX نیز اجازه نداد تا سهام خود را در بازار بورس عرضه کند.

این دستور، پیشنهاد تغییر قانون مطرح شده را تایید نمی‌کند. کمیسیون SEC نتیجه گرفته است که BZX قوانین ملی مرتبط با مبادلات صرافی‌ها را رعایت نکرده است. پس از انتشار این تصمیم کمیسیون SEC، قیمت بیت کوین برای مدتی کوتاهی کمتر از ۱٪ کاهش یافت.اما به سرعت روند قبلی خود را بازیابی کرد. قیمت BTC با اندکی کاهش در ۲۴ ساعت گذشته هم اکنون با قیمت ۶۳،۶۶۶ دلار معامله می‌شود.

ارائه درخواست‌های متعددی به کمیسیون SEC

در چند سال گذشته این شرکت درخواست‌های متعددی به کمیسیون SEC ارائه داده است.که برخی از آنها توسط این کمیسیون رد شده‌اند.و برخی دیگر از پروژه‌های VanEck نیز در فرایند داخلی این شرکت به نتیجه نرسیده‌اند. با این حال ایالات متحده چشم انداز خود در رابطه با این صندوق‌ها را در اکتبر (مهر) امسال تغییر داد. کمیسیون SEC در ماه اکتبر به دو صندوق ETF آتی بیت کوین مجوز فعالیت داد که یکی از این صندوق‌ها متعلق به شرکت VanEck بود.

صندوق‌های ETF آتی بیت کوین شرکت Proshares با نام BITO و شرکت Valkyrie با نام BTF ماه گذشته معاملات خود را آغاز کردند.که این موضوع منجر به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین شد. شرکت VanEck نیز همانطور که پیش‌تر گفته شد.یک صندوق ETF آتی دارد.که علیرغم دریافت مجوزهای لازم از کمیسیون SEC، .هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده است.

مقاله قبلیشبکه فانتوم Fantom Network با سرعت 7000 درصدی در حال صعود است
مقاله بعدیشرکت Alameda و Cumberland تاکنون 55 درصد تتر را خریدند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید