تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت 5 ارز برتر که در آبان 1400 باید زیر نظر داشت

124

ارزروز: تحلیل ها نشان می دهد تسلط بیت کوین (BTC) از حدود 48 درصد در 20 اکتبر به 42.3 درصد در 7 نوامبر کاهش یافته است. در حالی که کل سرمایه بازار کریپتو در مسیر صعودی قرار دارد. این نشان می‌دهد که پرایس اکشن از بیت کوین به آلت کوین ها تغییر کرده است.

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant گفت که نهنگ های بیت کوین در حال فروش هستند. اما این منجر به شکستن حمایت قوی 60000 دلاری نشده است. وی همچنین خاطرنشان کرد که ذخایر بیت کوین در صرافی ها به کاهش خود ادامه داده است. این مسئله نشان دهنده اشتهای شدید خریداران است.

نقشه بازار
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط PlanB، اکثر فعالان بازار همچنان نسبت به بیت کوین خوش بین هستند. تحلیل ها نشان می دهد تا آغاز سال 2022 به 288000 دلار برسد.

رائول پال، بنیانگذار Real Vision نیز در مصاحبه ای در 3 نوامبر تصویری صعودی را برای ارزهای دیجیتال پیش بینی کرد. او گفت که روند صعودی فعلی بعید است در دسامبر سال جاری به پایان برسد. ممکن است بین مارس و ژوئن سال آینده ادامه یابد. پال پیش‌بینی می‌کند که راه‌اندازی احتمالی اتریوم 2.0 و احتمال سبز شدن یک صندوق قابل معامله در بورس اتر (ETH) در نیمه اول سال 2022، سرمایه‌گذاران نهادی را جذب کرده و باعث افزایش عظیمی خواهد شد.

بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه‌مدت در کانون توجه باقی بمانند و عملکرد بهتری داشته باشند، تجزیه و تحلیل کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 2 نوامبر بالاتر از الگوی پرچم صعودی قرار گرفت اما خریداران نتوانستند قیمت را به بالای منطقه مقاومتی 64,854 دلار تا 67,000 دلار برسانند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند و تلاش می‌کنند تا حرکت صعودی را متوقف کنند.

تحلیل نمودار بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

با این حال، یک علامت مثبت این است که گاوها به شدت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (60794 دلار) دفاع می‌کنند. خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ببرند.

اگر آنها موفق شوند، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد و بیت کوین احتمالاً به سمت هدف 89,476.12 دلار حرکت خواهد کرد.

اگر قیمت شکسته شود و به الگوی پرچم بازگردد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. سپس ممکن است این جفت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (54883 دلار) کاهش یابد. منطقه بین SMA 50 روزه و 52920 دلار احتمالاً با حمایت خرید قوی از سوی گاوها همراه خواهد کرد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که این بیت کوین در محدوده 63732.39 تا 59500 دلار است. میانگین متحرک صاف و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومت بین 63732.39 تا 64270 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است این بیت کوین بالاترین رکورد تاریخ را دوباره آزمایش کند.

در مقابل، قرار گرفتن زیر میانگین های متحرک می‌تواند بیت کوین را به منطقه حمایت قوی بین 59500 تا 58000 دلار بکشاند. اگر از این منطقه هم پایین تر بیاید، خرس ها برتری پیدا خواهند کرد. سپس بیت کوین می‌تواند تا 55267.61 دلار اصلاح شود.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) در 1 نوامبر به بالای مقاومت  49.78 دلار رسید. RSI بالاتر از خط روند نزولی شکست و واگرایی منفی را باطل کرد. این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

نمودار قیمت DOTUSDT
نمودار قیمت DOTUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در 6 نوامبر برگردانند، اما دم بلند روی کندل نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش قیمت هستند. افزایش میانگین متحرک و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر گاوها قیمت را به بالای 55.09 دلار برسانند، پولکادات می‌تواند تا 63.08 دلار افزایش یابد. خرس‌ها ممکن است برنامه‌های دیگری داشته باشند زیرا تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح شکست در 49.78 دلار کاهش دهند. چنین حرکتی نشان دهنده کاهش تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود.

استراحت و بسته شدن کندل زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (46.82 دلار) اولین علامتی است که گاوها ممکن است برتری خود را از دست بدهند. سپس این پولکادات می‌تواند تا SMA 50 روزه (38.54 دلار) کاهش یابد.

تحلیل نمودار پولکادات
نمودار قیمت DOTUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که این پولکادات در داخل یک کانال صعودی در حال افزایش است. اگرچه گاوها قیمت را بالاتر از کانال رساندند، اما نتوانستند از این برتری استفاده کنند. این نشان می‌دهد که خرس ها با قدرت از این مقاومت دفاع می‌کنند.

این پولکادات از خط مرکزی کانال برگشت کرد و گاوها دوباره سعی خواهند کرد مقاومت بالای خود را بشکنند. اگر آنها موفق شوند، پولکادات ممکن است شتاب بیشتری بگیرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالا خود سقوط کند و به زیر خط مرکزی برسد، ممکن است پولکادات تا خط حمایت پایین یابد. جهش از این سطح، روند صعودی را دست نخورده نگه می‌دارد، اما شکستن زیر آن نشان‌دهنده تغییر احتمالی روند است.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

LUNA توکن پروتکل Terra در 4 نوامبر در بالای مقاومت 49.54 دلار شکست و بسته شد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در 5 و 6 نوامبر برگردانند اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید هستند.

نمودار قیمت LUNAUSDT
نمودار قیمت LUNAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را به بالای 53.18 دلار برسانند، لونا می‌تواند تا خط مقاومت مثلث صعود کند. جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها مقاومت سختی داشته باشند. اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث برسانند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت مثلث کاهش یابد، ممکن است لونا تا خط حمایت سقوط کند. شکستن و بسته شدن کندل زیر این حمایت نشان دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود. لونا می‌تواند تا 35 دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت LUNAUSDT

نمودار قیمت LUNAUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingViewگاوها قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث فشار دادند که نشان می‌دهد بر مقاومت خرس‌ها غلبه کرده‌اند. فروشندگان سعی کردند قیمت را به مثلث برگردانند اما گاوها به شدت از سطح شکست دفاع کردند.

هر دو میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری برای خریداران است. اگر گاوها قیمت را به بالای 53.18 دلار برسانند، لونا ممکن است به هدف 62.59 دلار برسد.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

پس از معامله در نزدیکی مقاومت 79.80 دلار در سه روز گذشته، آواکس (AVAX) از سقف عبور کرد. این نشان دهنده احتمال از سرگیری روند صعودی است.

تحلیل نمودار AVAX
نمودار قیمت AVAXUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه‌ی اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. اگر قیمت بالای 79.80 دلار باقی بماند، آواکس می‌تواند تا 93.04 دلار افزایش یابد و سپس سعی کند سطح روانی را در 100 دلار به چالش بکشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 79.80 دلار بازگردد، نشان می‌دهد که سطوح بالاتر با کاهش تقاضا همراه است. سپس آواکس می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (69.51 دلار) کاهش یابد.

نمودار قیمت AVAXUSDT
نمودار قیمت AVAXUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی پایین گرد را نشان می‌دهد که در یک شکست کامل شده و بالای 79.80 دلار بسته می‌شود. اگر گاوها قیمت را بالای 79.80 دلار حفظ کنند، آواکس می‌تواند حرکت خود را به سمت بالا تا هدف 108.56 دلار آغاز کند.

اولین سطح مهمی که باید در جهت نزولی به آن توجه کرد 79.80 دلار است. جهش از این سطح نشان می‌دهد که گاوها به شدت در حال خرید با کاهش قیمت هستند و این احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می‌دهد.

در مقابل، شکست به زیر 79.80 دلار می‌تواند آواکس را تا 72 دلار کاهش دهد. قرار گرفتن زیر این حمایت نشان می‌دهد که خرس ها به بازی بازگشته اند.

تحلیل جفت ارز EGLD/USDT

الروند (EGLD) در 3 نوامبر بالاتر از بالاترین رکورد قبلی خود در 303.03 دلار قرار گرفت که یک علامت مثبت است. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در 5 و 6 نوامبر برگردانند اما موفق نشدند.

نمودار قیمت EGLDUSDT
نمودار قیمت EGLDUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

این نشان می‌دهد که گاوها تلاش می‌کنند از سطح شکست دفاع کنند و آن را به حمایت تبدیل کنند. عبور و بسته شدن کندل بالای 329 دلار نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. افزایش متحرک نمایی 20 روزه (281 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

برخلاف این فرض، اگر الروند از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 303.03 دلار برسد، توقف بعدی می‌تواند متحرک نمایی 20 روزه باشد. یک بازگشت قوی از این حمایت، روند صعودی را دست نخورده نگه می‌دارد، اما شکست زیر آن می‌تواند درها را برای اصلاح عمیق‌تر تا SMA 50 روزه (249 دلار) باز کند.

نمودار قیمت EGLDUSDT
نمودار قیمت EGLDUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می‌دهد که در یک شکست کامل شده و بالای 303.03 دلار بسته می‌شود. این دیدگاه مثبت دارای یک هدف 427 دلاری است. اما این افزایش ممکن است خطی نباشد زیرا خرس‌ها احتمالاً چالش سختی را در 355 دلار ایجاد می‌کنند.

شکستن زیر 20-EMA اولین نشانه ضعف خواهد بود. این می‌تواند قیمت را به سطح شکست در 303 دلار کاهش دهد، که حمایت مهمی برای گاوها برای دفاع است. اگر این حمایت شکسته شود، ممکن است الروند تا 50-SMA و سپس به خط روند مثلث سقوط کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتوکن های مرتبط با متاورس در هفته گذشته رشد های مطلوبی را تجربه کردند
مقاله بعدیصرافی های ارز دیجیتال در بازار رمزارزها؛ بعد از بایننس بهترین گزینه کدام است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید