تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته دوم فروردین 1401 باید زیر نظر داشت

212
تحلیل 5 ارز برتر هفته

ارزروز: بیت کوین (BTC) در تلاش است تا دومین سود هفتگی متوالی خود را ثبت کند. بر اساس تحلیل داده‌های آنچین Glassnode، بازگشت قیمت بیت‌کوین ناشی از تقاضا در بازارهای نقدی بوده است. طبق تحلیل ها این رشد می‌تواند باعث تشویق گاوها شود. زیرا تاریخ نشان می‌دهد که تقاضای بازار نقطه‌ای منجر به افزایش پایدار می‌شود.

یکی دیگر از نشانه‌های مثبت تقاضای قوی برای صندوق قابل معامله در بورس (ETF) ProShares Bitcoin Strategy در دو هفته گذشته است که قرار گرفتن در معرض آن را به رکورد بالایی رساند. موسسه تحقیقاتی Arcane می‌گوید که جریان‌های ورودی قوی «نشان می‌دهد که اشتهای بیت‌کوین از طریق ابزارهای سرمایه‌گذاری سنتی در حال افزایش است».

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

در کنار بیت کوین، فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال نیز سرمایه گذاران را جذب می‌کند. به گفته شرکت تحقیقاتی Fundstrat، خریداران سرمایه گذاری ریسک‌پذیر، 4 میلیارد دلار در سه هفته آخر فوریه به فضای کریپتو تزریق کردند.

آیا خریداران می‌توانند شتاب را حفظ کنند و روند افزایش قیمت بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها را افزایش دهند؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند، تحلیل کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

فیتیله بلند کندل بیت کوین در 25 مارس نشان می‌دهد که خرس‌ها از مقاومت بالای 45400 دلار دفاع می‌کنند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها موقعیت زیادی را از دست نداده‌اند، که نشان می‌دهد معامله گران با عجله پوزیشن‌های خود را نمی‌بندند.

تحلیل نمودار بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه 42025 دلار افزایش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد گاوها کنترل را در دست دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای 45400 دلار برسانند، بیت کوین می‌تواند تا خط مقاومت کانال صعودی افزایش یابد.

این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، بیت کوین می‌تواند به سطح روانی 50000 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از 45,400 دلار کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد بیت کوین را به حمایت قوی در 42,594 دلار بکشند. این یک سطح مهم است که باید از جنبه نزولی آن را تماشا کرد، زیرا اگر گاوها آن را به سمت حمایت برگردانند، احتمال شکست بالای 45400 دلار افزایش می‌یابد.

خرس‌ها باید قیمت را پایین‌تر از میانگین‌های متحرک بکشند تا نشان دهند که گاوها به عقب رانده شده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت از مقاومت بالاسری کاهش یافته است، اما گاوها اجازه ندادند بیت کوین به زیر 20-EMA برسد. این نشان می‌دهد که معامله گران با هر کاهش جزئی خرید می‌کنند.

افزایش میانگین‌های متحرک و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل می‌شود اگر قیمت شکسته شده و زیر 20-EMA بماند. در این صورت، بیت کوین ممکن است به 42594 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در چند روز گذشته بالای سطح بحرانی 1.00 دلار حفظ شده است. این نشان می‌دهد، گاوهای که ممکن است در سطوح پایین‌تر خرید کرده باشند، به طور تهاجمی سیو رزرو نمی‌کنند، زیرا انتظار دارند بهبودی ادامه داشته باشد.

تحلیل نمودار کاردانو
نمودار قیمت ADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک یک کراس‌اور صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها برتری دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای 1.26 دلار فشار دهند و حفظ کنند، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد و کاردانو می‌تواند به مقاومت بحرانی بعدی در 1.60 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از 1.26 دلار کاهش یابد اما از 1.00 دلار بازگردد، نشان می‌دهد که کاردانو ممکن است برای چند روز دیگر در این محدوده باقی بماند. خرس‌ها باید پایین بیایند و قیمت را زیر میانگین‌های متحرک حفظ کنند تا دیدگاه صعودی را باطل کنند.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت ADA/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از مقاومت بالای 1.20 دلار دفاع می‌کنند. اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت زیر 20-EMA باقی بماند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا از مقاومت 1.20 دلار را عبور کرده و کاردانو را به 1.26 دلار برسانند.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 20-EMA برسد، نشان می‌دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. سپس کاردانو می‌تواند به تدریج به سمت حمایت قوی در 1.00 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز AXS/USDT

توکن اکسی اینفینیتی (AXS) در چند روز گذشته بین 72 تا 44 دلار معامله شده است. خریداران در 25 مارس قیمت را به بالای مقاومت سربار فشار دادند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند.

تحلیل نمودار اکسی
نمودار قیمت AXS/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک یک کراس‌اور صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیتی برای خریداران است.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از متحرک نمایی 20 روزه 56 دلاری بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد توکن اکسی را به بالای 72 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، حرکت صعودی ممکن است شتاب بیشتری بگیرد و اکسی ممکن است تا 100 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود. این می‌تواند اکسی را برای چند روز دیگر در این محدوده نگه دارد.

نمودار قیمت اکسی
نمودار قیمت AXS/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت سربار 72 دلار رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این ممکن است باعث سیو سود توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد که قیمت را به زیر 20-EMA کشاند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 68 دلار برسد، نشان دهنده انباشت در کاهش است. خریداران سپس سعی می‌کنند از مقاومت 72 دلار عبور کرده و حرکت جدیدی را شروع کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت زیر 20-EMA باقی بماند، اصلاح می‌تواند تا میانگین متحرک 50 ساده گسترش یابد.

تحلیل جفت ارز LINK/USDT

چین لینک(LINK) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین 13 تا 36 دلار معامله می‌شود. اگرچه خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت بردند، اما نتوانستند این برتری را حفظ کنند.

تحلیل نمودار چین لینک
نمودار قیمت LINK/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک یک کراس‌اور صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد خریداران برتری دارند. ممکن است حرکت صعودی در خط روند نزولی با مقاومت روبرو شود، اما اگر از این مقاومت عبور کرد، چین لینک می‌تواند تا 20 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، میانگین‌های متحرک احتمالاً به عنوان حمایت قوی عمل می‌کنند. اگر قیمت از آن بازگردد، احتمال شکست بالای خط روند نزولی می‌تواند افزایش یابد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشند، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود. این می‌تواند درها را برای کاهش احتمالی تا 13 دلار باز کند.

نمودار قیمت چین لینک
نمودار قیمت LINK/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

خرس‌ها دفاعی قوی در قیمت 16.50 دلار دارند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران اجازه نداده‌اند قیمت به زیر 50-SMA برود. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از میانگین‌های متحرک بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد چین لینک را به بالای 16.50 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، چین لینک می‌تواند تا 17.50 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر 50-SMA بشکند، نشان می‌دهد که خریداران کوتاه‌مدت ممکن است پوزیشن‌های خود را ببندند. پشتیبانی جزئی در 15 دلار وجود دارد، اما در صورت تسلیم شدن، چین لینک ممکن است به 14 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز FTT/USDT

FTT توکن FTX در 24 مارس به بالای 49 دلار بسته شد و یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. اگرچه خریداران در 25 مارس قیمت را به بالای مقاومت روانی 50 دلار رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

تحلیل نمودار FTT
نمودار قیمت FTT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

این نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 49 دلار برگردانند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، گاوهای تهاجمی که در روند صعودی خرید کردند، ممکن است به دام بیفتند. FTT نیز می‌تواند به متحرک نمایی 20 روزه 45 دلاری برساند.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، خریداران دوباره سعی می‌کنند از منطقه مقاومتی بین 49 تا 52 دلار عبور کرده و حرکت صعودی را از سر بگیرند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تلاش برای بازگشت قوی هستند. بسته شدن کندل زیر خط روند صعودی مثلث، الگوی صعودی را باطل می‌کند. ممکن است FTT به 39 دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت FTT
نمودار قیمت FTT/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

حرکت صعودی بالای 51 دلار، RSI را به عمق منطقه‌ای که اشباع خرید شده بود، سوق داد. معمولاً چنین حرکاتی با تصحیح یا تثبیت شدید دنبال می‌شود. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 49 دلار برسانند، FTT می‌تواند تا 50-SMA کاهش یابد.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد FTT را به بالای 52 دلار برسانند و حرکت صعودی را از سر بگیرند. از سوی دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 50-SMA بکشند، فروش می‌تواند تشدید شود و FTT ممکن است تا 45 دلار کاهش یابد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیچگونه هنر دیجیتال خود را به NFT تبدیل و آن را بفروشید
مقاله بعدی80000 بیت کوین از بین رفت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید