تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت 5 ارز برتر که این هفته باید زیر نظر داشت

95
تحلیل ارزهای دیجیتال هفته

ارزروز: تحلیل های نشان می دهد بیت کوین (BTC) شاهد کشمکش سختی نزدیک به مرز 58000 دلار است. اما این امر مانع از رسیدن آلت کوین‌های منتخب به بالاترین رکورد خود نشده است. این نشان می‌دهد که معامله گران در حال تماشای تحولات اساسی روی سکه‌ها هستند.

یکی از آلت‌کوین‌های مهم اخیر با عملکرد برتر، Avalanche (AVAX) است که در ماه نوامبر بیش از 120 درصد افزایش یافته است. این سکه توجه معامله گران را به خود جلب کرد. شرکت حسابداری Deloitte نیز اعلام کرد قصد دارد پلتفرم‌های امداد رسانی خود را در بلایای طبیعی بر روی بلاک چین آوالانچ بسازد.

نقشه بازار
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

در گام دیگری که نشان‌دهنده پذیرش رو به رشد کریپتو است، نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور، راه‌اندازی شهر بیت‌کوین را اعلام کرد . انرژی مورد نیاز این شهر از گرمایش زمین تامین می‌شود. بودجه مور نیاز نیز از طریق اوراق قرضه بیت‌کوین به ارزش ۱ میلیارد دلار تامین مالی می‌شود.

آیا خرید قوی در سطوح پایین تر می‌تواند بیت کوین را به بالای 60000 دلار افزایش دهد؟ آیا آلت کوین‌ها در بازیابی شرکت خواهند کرد؟ بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که می‌توانند در کوتاه مدت توجه معامله گران را به خود جلب کنند، تحلیل کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین مسیر خود را از 55600 دلار در 19 نوامبر تغییر داد. اما برگشت با مقاومت در میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (60,187 دلار) مواجه است. میانگین‌های متحرک در آستانه یک متقاطع نزولی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی قرار دارد.  نشان می‌دهد خرس‌ها در حال بازگشت قوی هستند.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا با پایین کشیدن قیمت به زیر 55600 دلار، اصلاح را طولانی تر کنند. اگر این اتفاق بیفتد، ایستگاه بعدی می‌تواند منطقه حمایت قوی از 50000 تا 52500 دلار باشد.

اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد بیت کوین را بالاتر از میانگین‌های متحرک و خط روند نزولی ببرند. چنین حرکتی نشان خواهد داد که مرحله اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد. گاوها سپس سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از حداکثر تاریخ یعنی 69000 دلار برسانند.

از طرف دیگر، شکستن زیر سطح حمایت روانی در 50000 دلار می‌تواند فروش را تشدید کند زیرا معامله گران برای خروج عجله می‌کنند. سپس این بیت کوین می‌تواند به 45000 دلار و بعداً به 40000 دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

تحلیل نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در 58000 دلار رساندند اما نتوانستند از این برتری استفاده کنند. گاوها در ریزش خرید کردند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 (EMA) رساندند.

اگر قیمت بالای 58000 دلار باقی بماند، بیت کوین می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند. بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند نشان دهنده برتری گاوها باشد. سپس بیت کوین می‌تواند تا 62000 دلار و بعداً به 67000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 55600 دلار برسد، نشانه شروع احتمالی یک اصلاح عمیق تر خواهد بود.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

آواکس در یک روند صعودی قوی است و به طور مداوم در چند روز گذشته به اوج‌های جدید رسیده است. گاوها در 21 نوامبر قیمت را به بالای سطح 200 درصدی فیبوناچی در 146.18 دلار رساندند، اما فتیله بلند روی کندل روز، سیو سود را در سطوح بالاتر نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت آواکس
نمودار قیمت AVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (96دلار) نشان می‌دهد که کنترل در دست گاوهاست. اما RSI نزدیک به 80 نشان می‌دهد که ممکن است رالی در کوتاه مدت بیش از حد داغ شود. این می‌تواند منجر به اصلاح یا تثبیت جزئی در چند روز آینده شود.

اگر قیمت از سطح فعلی، 110 دلار کاهش یابد، متحرک نمایی 20 روزه ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. بازگشت شدید به هر یک از سطوح نشان می‌دهد که گاوها به ریزش‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. آواکس پس از آن می‌تواند به سمت سطح گسترش فیبوناچی 261.8٪ در 175.58 دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می‌دهد که معامله گران به سمت خروج عجله می‌کنند. ممکن است آواکس به 81 دلار برساند.

نمودار قیمت AVAXUSDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

آواکس از 147 دلار رد شده است که نشان دهنده سیو سود تهاجمی در سطوح بالاتر است. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا 20-EMA پایین بکشند، که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند.

اگر قیمت از 20-EMA برگشت، نشان دهنده خرید قوی در کاهش قیمت خواهد بود. گاوها سپس سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت تا 147 دلار، روند صعودی را از سر بگیرند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر 20-EMA برود، فروش می‌تواند تسریع شود و آواکس ممکن است تا 110 دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. آواکس می‌تواند پس از آن به 50-SMA سقوط کند.

تحلیل جفت ارز MATIC/USDT

پولیگان (MATIC) در چند روز گذشته در یک الگوی کانال صعودی معامله شده است. گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت کانال در 28 و 29 اکتبر رساندند اما نتوانستند آن را حفظ کنند. این ممکن است باعث فروش از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

نمودار قیمت MATIC/USDT
نمودار قیمت MATIC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

خرس‌ها دوباره با موفقیت از خط مقاومت در 3 نوامبر دفاع کردند. این حرکت نزولی را به سمت خط روند کانال آغاز کرد. شیب متحرک نمایی 20 روزه (1.69 دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نشان دهنده یک برتری جزئی برای فروشندگان است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، پولیگان ممکن است به خط روند کاهش یابد. انتظار می‌رود که گاوها به طور تهاجمی از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از خط روند برگشت و بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. این ممکن است نشانه شروع سفر به سمت بالا و به سمت خط مقاومت باشد.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند کاهش دهند، می‌تواند منجر به کاهش حمایت روانی در 1 دلار شود.

تحلیل قیمت MATIC
نمودار قیمت MATIC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

تحلیل نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوهای در تلاش هستند تا از منطقه حمایت قوی با قیمت 1.50 تا 1.40 دلار یک رالی برگزار کنند. 20-EMA شروع به بالا رفتن کرده است و RSI نزدیک به مرکز است، که نشان می‌دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

اگر گاوها قیمت را به بالای 1.70 دلار برسانند، پولیگان می‌تواند تا 1.80 دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده قدرت است. سپس پولیگان می‌تواند حرکت صعودی خود را به سمت 2.15 دلار آغاز کند. از جنبه نزولی، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 1.40 دلار برسانند، ممکن است فروش سرعت بگیرد.

تحلیل جفت ارز EGLD/USDT

خرس‌ها سعی کردند الروند (EGLD) را از 16 تا 18 نوامبر به زیر سطح 303.03 دلار برسانند. اما گاوها در این ریزش‌ها را که از دم بلند روی کندل دیده می‌شد، خرید کردند. خرید قوی در 19 نوامبر قیمت را به بالای مقاومت  338.70 دلار رساند.

تحلیل قیمت EGLD
نمودار قیمت EGLD/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

این روند صعودی را از سر گرفت و الروند به نزدیکی هدف الگوی خود در 427 دلار رسید. افزایش شدید RSI را به عمق منطقه اشباع خرید سوق داده است و نشان می‌دهد که یک تثبیت یا اصلاح جزئی ممکن است در گوشه و کنار باشد.

اولین حمایت در جهت نزولی، سطح شکست در 338.70 دلار و سپس متحرک نمایی 20 روزه (325 دلار) است. اگر قیمت از هر یک از سطوح بازگردد، به معامله گران پیشنهاد می‌شود که با کاهش قیمت به خرید ادامه دهند. گاوها سپس سعی می‌کنند روند صعودی را با هدف بعدی 500 دلار از سر بگیرند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح شکست در 303 دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

نمودار قیمت EGLD/USDT
نمودار قیمت EGLD/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش کردند تا حرکت صعودی را در 400 دلار متوقف کنند، اما گاوها تمایلی به تسلیم شدن نداشتند. خرید پایدار در سطوح بالاتر الروند را از سد روانی بالاتر برد. افزایش 20-EMA و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها به طور محکم روی صندلی نشسته اند.

اولین سطح مهمی که باید به آن توجه کرد 380 دلار است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این حمایت بکشند، ممکن است الروند به 20-EMA سقوط کند. یک بازگشت قوی از این حمایت می‌تواند روند صعودی را دست نخورده نگه دارد. اما شکست زیر آن نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.

تحلیل جفت ارز MANA/USDT

دیسنترالند (MANA) از سطح 78.6% فیبوناچی اصلاحی در 4.35 دلار در 20 نوامبر رد شد. این نشان می‌دهد که معامله گران ممکن است در رالی فروش کنند.

تحلیل قیمت مانا
نمودار قیمت MANA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

دیسنترالند اکنون می‌تواند تا سطح حمایت 3.50 دلار کاهش یابد. اگر این سطح از بین برود، اصلاح می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.11 دلار) عمیق شود. اگر قیمت از هر یک از حمایت‌ها برگشت، نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال خرید با کاهش هستند.

سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 4.36 دلار برسانند. بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند درهای رالی را به 4.94 دلار باز کند. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود.

نمودار قیمت MATIC/USDT
نمودار قیمت MATIC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

دیسنترالند در داخل یک الگوی کانال صعودی افزایش یافته است. شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت ممکن است باعث فروش معامله گران شود و قیمت را به زیر 20-EMA بکشد.

هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است. این امر نشان می‌دهد حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. دیسنترالند اکنون می‌تواند به خط روند کانالی که ممکن است خرید ظاهر شود کاهش یابد.

اگر قیمت از خط روند بازگردد، دیسنترالند می‌تواند به حرکت صعودی خود در داخل کانال ادامه دهد. سپس خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به خط مقاومت فشار دهند. حرکت صعودی می‌تواند در یک شکست افزایش یابد و در بالای کانال بسته شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیچرا ارزهای دیجیتال همواره مورد نقد برخی از فعالان عرصه پول و ارز است؟
مقاله بعدیانتقاد از ارزهای دیجیتال در مقیاس جهانی از هند و قزاقستان تا آمریکا و انگلستان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید