نمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته چهارم دی 1400 باید زیر نظر داشت

133
تحلیل 5 ارز دیجیتال مهم هفته

ارزروز: طبق تحلیل ها بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین های اصلی تحت فشار باقی می‌مانند. زیرا حمایت‌ها جای خود را به مقاومت ها می‌دهند. خرس ها نیز در هر تلاشی فشار فروش را افزایش می‌دهند. این احساسات منفی، شاخص ترس و طمع رمزنگاری را به 10/100 در 8 ژانویه رساند. که یکی از پایین‌ترین شاخص‌ها تا کنون است. در مقایسه، سال 2021 با نرخ صعودی با 93/100 شروع شده بود که نشان دهنده “طمع افراطی” بود.

این افتتاحیه ضعیف در سال جدید، مایک مک گلون، تحلیل گر اطلاعات بلومبرگ، را که همچنان صعودی است، ناراحت نکرده است. او در تحلیل اخیر خود گفت که ممکن است بیت کوین تا 100000 دلار و اتریوم (ETH) تا 5000 دلار در سال جاری افزایش یابد.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

با این حال، برخی از تحلیلگران استدلال می‌کنند که بیت کوین ممکن است برای حفظ روند صعودی خود در محیطی که نرخ بهره در حال افزایش است، مبارزه کند. هولگر ژاپیتز این سوال را مطرح کرد که آیا بیت‌کوین می‌تواند بدون «نرخ‌های پایین و تریلیون‌ها دلار پول بانک مرکزی و فشار دولت» دوام بیاورد.

آیا بیت کوین می‌تواند از پشتوانه قوی جهش کند و خرید در آلتکوین های منتخب را جذب کند؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت مثبت باقی بمانند، مطالعه کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

روند نزولی بیت کوین به حمایت قوی در 39600 دلار رسیده است. قیمت در 8 ژانویه الگوی کندل Doji را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک منطقه اشباع فروش است. این موضوع نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 39600 دلار برسانند، فروش می‌تواند تشدید شود و بیت کوین می‌تواند سفر خود را به سمت حمایت بعدی در 28805 دلار آغاز کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، بیت کوین می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (45876 دلار) برسد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی مانده و معامله گران در رالی می‌فروشند. این امر احتمال شکست را به زیر 39600 دلار افزایش می‌دهد.

گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک فشار داده و حفظ کنند تا تغییر احتمالی در روند حاصل شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که شتاب فروش با شکست افزایش یافته و کندل زیر 45456 دلار بسته می‌شود. گاوها در تلاشند کاهش قیمت تا 40501 دلار را متوقف کنند. اما تلاش برای بازیابی احتمالاً با فروش قوی در نزدیکی 20-EMA روبرو خواهد شد.

اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد بیت کوین را به زیر 39600 دلار کاهش دهند و روند نزولی را گسترش دهند.

از طرف دیگر، بسته شدن کندل بالاتر از 20-EMA می‌تواند بیت کوین را به میانگین متحرک 50-ساده سوق دهد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از این مقاومت فشار دهند، نشان می‌دهد که خرس ها ممکن است برتری خود را از دست بدهند.

تحلیل جفت ارز LINK/USDT

Chainlink (LINK) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین 15 تا 35.33 دلار معامله شده است. گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک رسانده اند و RSI نزدیک به منطقه خرید بالا رفته است که نشان می‌دهد خریداران در کوتاه مدت برتری دارند.

تحلیل قیمت LINKUSDT
نمودار قیمت LINKUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها در چند روز گذشته چالش بزرگی را نزدیک به 27.61 دلار ایجاد کردند، اما گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.23 دلار) برسد. این نشان می‌دهد که این احساسات از فروش در روند صعودی به خرید در روند نزولی تغییر کرده است.

اگر گاوها قیمت را بالای 27.61 دلار حفظ کنند، Chainlink می‌تواند تا 30 و پس از آن تا مقاومت 35.33 دلار افزایش یابد. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین های متحرک پایین بیاید، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. سپس Chainlink می‌تواند تا 18 دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت LINKUSDT
نمودار قیمت LINKUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت بالاتر از مقاومت 27.61 دلار قرار گرفته است. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت 30 دلاری را متوقف کنند. اگر اصلاح بعدی به کمتر از 27.61 دلار نرسد، امکان روند صعودی را به 35.33 دلار افزایش می‌دهد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که شکست بالای 27.61 دلار ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند قیمت را به زیر 50-SMA برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، توقف بعدی می‌تواند 22 دلار باشد.

تحلیل جفت ارز ICP/USDT

رایانه اینترنتی (ICP) در 4 ژانویه بالای خط روند نزولی بسته شد که اولین نشانه‌ برای پایان روند نزولی بود. خرس‌ها سعی کردند گاوهای مهاجم را به دام بیاندازند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29 دلار) برسانند اما شکست خوردند.

تحلیل قیمت ICPUSDT
نمودار قیمت ICPUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

گاوها مجدداً قیمت را به بالای خط روند نزولی در 8 ژانویه فشار دادند و آن را بستند. میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اور صعودی هستند و RSI به منطقه مثبت جهش کرده است. این موضوع نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای بازگشت هستند.

اگر خریداران قیمت را به بالای 38.02 دلار فشار دهند و حفظ کنند، ICP می‌تواند تا 45.79 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند. اما در صورت عبور، حرکت صعودی ممکن است به 58.30 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می‌دهد که شکست بالای خط روند نزولی ممکن است یک تله گاوی بوده باشد.

نمودار قیمت ICPUSDT
نمودار قیمت ICPUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالای 33.29 دلار رسانده اند، اما در تلاش هستند تا از مقاومت 38.02 دلار  عبور کنند. این نشان می‌دهد که خرس ها به فروش خود نزدیک به مقاومت ادامه می‌دهند.

اگر گاوها قیمت را به بالای 38.02 دلار فشار دهند و حفظ کنند، ICP می‌تواند حرکت صعودی خود را ادامه دهد. در مقابل، اگر قیمت از مقاومت بالی خود کاهش یابد، خرس ها تلاش خواهند کرد تا ICP را به زیر 33.29 دلار بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، ICP می‌تواند تا 50-SMA سقوط کند.

تحلیل جفت ارز LEO/USD

UNUS SED LEO (LEO) در چند هفته گذشته در یک روند صعودی تدریجی معامله می‌شود که در آن SMA 50 روزه (3.55 دلار) به عنوان یک حمایت قوی عمل کرده است.

تحلیل قیمت LEOUSDT
نمودار قیمت LEOUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها تلاش کردند در 7 ژانویه قیمت را به زیر SMA 50 روزه برسانند، اما گاوها تسلیم نشدند. این منجر به بازگشت قوی در 8 ژانویه شد که LEO را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.69 دلار) رساند.

گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از بالاترین سطح تاریخ در 3.92 دلار برسانند. در صورت موفقیت، LEO ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد و به 4.25 دلار برسد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. این موضوع می‌تواند یک اصلاح تا 3.40 دلار را آغاز کند.

نمودار قیمت LEOUSDT
نمودار قیمت LEOUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

LEO در داخل یک کانال صعودی معامله شده است. خرس‌ها مقاومت قوی در نزدیکی 3.85 دلار داشتند که ممکن است باعث سیو سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت شده باشد. این موضوع LEO را به خط حمایت کانال کشاند که در آن خریداران وارد عمل شدند و کاهش را متوقف کردند.

گاوها دوباره در تلاش هستند تا قیمت را به بالای 3.85 دلار فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، LEO می‌تواند سفر خود را به سمت خط مقاومت کانال آغاز کند. خرس ها باید قیمت را در زیر کانال حفظ کنند تا دیدگاه صعودی را باطل کنند.

تحلیل جفت ارز ONE/USDT

هارمونی (ONE) در چند روز گذشته بین متحرک نمایی 20 روزه (0.27 دلار) و 0.33 دلار معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که گاوها با کاهش قیمت خرید می‌کنند و خرس‌ها در روند صعودی می‌فروشند.

تحلیل قیمت ONEUSDT
نمودار قیمت ONEUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در محدوده مثبت، مزیتی را برای خریداران به همراه دارد. اگر گاوها قیمت را به بالای 0.33 دلار برسانند، حرکت صعودی می‌تواند از سر گرفته شود. سپس هارمونی می‌تواند تا 0.38 دلار افزایش یابد.

برخلاف تصور، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می‌دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. این می‌تواند هارمونی را به SMA 50 روزه (0.24 دلار) و بعداً به 0.21 دلار برساند.

نمودار قیمت ONEUSDT
نمودار قیمت ONEUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته در داخل یک کانال صعودی قرار دارد. اگرچه گاوها قیمت را به بالای کانال فشار دادند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس ها سعی کردند گاوهای مهاجم را به دام بیاندازند.

قیمت دوباره به کانال سقوط کرد اما یک نکته مثبت جزئی این است که از 50-SMA برگشت. این نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و گاوها در حال خرید با کاهش هستند.

اگر قیمت به بالای 20-EMA افزایش یابد، هارمونی می‌تواند دوباره به خط مقاومت کانال صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند نشانه افزایش حرکت باشد. برعکس، شکستن و بسته شدن به زیر 50-SMA می‌تواند هارمونی را به خط حمایت کانال بکشاند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیسامسونگ فروشگاه metaverse را در Decentraland راه اندازی کرد
مقاله بعدیLooksRare بازار جدید NFT به معامله گران اجازه می دهد تا پاداش کسب کنند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید