نمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته سوم بهمن 1400 باید زیر نظر داشت

161
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: بیت کوین (BTC) در 4 فوریه به بالای مقاومت روانی 40000 دلار رسید و در آخر هفته با موفقیت این سطح را حفظ کرد. طبق تحلیل ها و بر اساس داده‌های CoinGecko، این حرکت ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را از 1.78 تریلیون دلار در 3 فوریه به حدود 2 تریلیون دلار در 6 فوریه افزایش داد.

افشای مالی جدید سناتور تد کروز نشان می‌دهد که او در ریزش اخیر بیت کوین، در 25 ژانویه از طریق کارگزاری ریور خرید داشته است. در آن روز، بیت کوین تقریباً بین 35700 تا 37600 دلار معامله شد. اگر سناتور تگزاس خرید خود را متوقف کرده باشد، در حال حاضر در سود است.

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

اگرچه بهبود شدید قیمت بیت کوین ممکن است برای گاوها تسکینی باشد، تحلیل گر داده ها، Material Scientist هشدار داد که معامله گران بزرگ در حال فروش در این روند صعودی هستند.

آیا بیت کوین می‌تواند سود خود را حفظ کند یا افزایش دهد؟ اگر این اتفاق بیفتد، آیا آلتکوین‌ها می‌توانند به این جریان بپیوندند؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که در کوتاه مدت آماده حرکت صعودی هستند، تحلیل کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 4 فوریه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39600 دلار) قرار گرفت، که نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای بازگشت قوی هستند. دامنه کوچک در 5 فوریه نشان می‌دهد که معامله گرانی که ممکن است در سطوح پایین تر خرید کرده باشند، هنوز عجله‌ای برای سیو سود ندارند.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می‌دهد حرکت به نفع گاوها است. خرس‌ها احتمالاً مقاومت سختی در منطقه بین میانگین متحرک ساده 50 روزه (42860 دلار) و 44500 دلار خواهند داشت.

اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد اما به زیر 39600 دلار سقوط نکند، نشان می‌دهد که سطح به سمت حمایت تغییر کرده است. گاوها دوباره سعی می‌کنند بیت کوین را به بالای منطقه هل دهند. اگر آنها موفق شوند، توقف بعدی می‌تواند SMA 200 روزه (49115 دلار) باشد.

تحلیل نمودار بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته یک شکل مثلث صعودی را نشان می‌دهد که در یک وقفه کامل شد و بالای 39320 دلار بسته شد. این دیدگاه صعودی دارای هدف الگوی 45722 دلار است. قیمت در حال حاضر در محدوده تنگ بین 42168 تا 40843 دلار گیر کرده است.

بسته شدن کندل بالاتر از این محدوده، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. بیت کوین پس از آن می‌تواند تا 44500 دلار صعود کند، جایی که روند صعودی ممکن است به یک مقاومت برخورد کند. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 40800 دلار برسد، بیت کوین می‌تواند به سطح شکست در 39320 دلار سقوط کند.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم (ETH) در 4 فوریه به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2839 دلار) رسید و به خط مقاومت کانال نزولی رسیده است. این سطح قبلاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرده است، از این رو خرس‌ها ممکن است دوباره سعی کنند با تمام توان از آن دفاع کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از ناحیه بین خط مقاومت و SMA 50 روزه (3256 دلار) کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. اتریوم می‌تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه و سپس به 2652 دلار کاهش یابد.

اگر قیمت از این منطقه بازگردد، نشان‌دهنده تغییر در تمایل از فروش در روند صعودی به خرید در کاهش قیمت است. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا اتریوم را به بالاتر ببرند. اگر این اتفاق بیفتد، تغییر روند ممکن است اتفاق بیوفتد.

از طرف دیگر، قرار گرفتن زیر 2652 دلار نشان می‌دهد که اتریوم ممکن است برای چند روز دیگر به معامله در داخل کانال ادامه دهد.

تحلیل نمودار اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت در یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. 20-EMA و 50-SMA در  حال بازگشت هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها برتری دارند.

اگر گاوها قیمت را به بالای کانال هدایت کنند، شتاب می‌تواند بیشتر شود و اتریوم ممکن است به 3400 دلار برسد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها مقاومت سختی داشته باشند. برعکس، اگر قیمت به زیر 20-EMA بشکند، اتریوم ممکن است به خط حمایت کانال سقوط کند.

تحلیل جفت ارز NEAR/USDT

پروتکل NEAR  از منطقه حمایت روانی 10 دلار به 9.50 دلار برگشت و مانع متحرک نمایی 20 روزه (12.58 دلار) در 4 فوریه را برطرف کرد. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر متحرک نمایی 20 روزه در 5 فوریه برسانند اما گاوها زمین خود را حفظ کردند.

نمودار قیمت NEAR
نمودار قیمت NEAR/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

حرکت صعودی امروز از سر گرفته شده است و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (14 دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، NEAR  می‌تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی 50% در 15.05 دلار و سپس به سطح 61.8% اصلاحی در 16.36 دلار صعود کند. خرس‌ها احتمالاً در این منطقه دفاعی قوی خواهند داشت.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد NEAR را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در تجمعات ادامه می‌دهند. NEAR می‌تواند یک بار دیگر به 10 دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت NEAR
نمودار قیمت NEAR/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته تشکیل یک مثلث متقارن را نشان می‌دهد که عموماً به عنوان الگوی ادامه دهنده عمل می‌کند اما در این مورد به عنوان یک الگوی معکوس عمل می‌کند.

در حال حاضر، بازیابی با مقاومت سختی در 200-SMA مواجه است. اگر قیمت از 20-EMA برگشت، نشان می‌دهد که گاوها در حال تجمع هستند. این می‌تواند دورنمای شکست بالای 200-SMA را بهبود بخشد. اگر این اتفاق بیفتد، حرکت صعودی می‌تواند به هدف  16.36 دلار برسد.

اگر قیمت به زیر 20-EMA برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می‌شود. در چنین حالتی، NEAR می‌تواند سطح شکست را از مثلث پایین بیاورد و دوباره آزمایش کند.

تحلیل جفت ارز MANA/USDT

دیسنترالند (MANA) در 31 ژانویه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.70 دلار) شکست اما از SMA 50 روزه (2.93 دلار) در 1 فوریه رد شد. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسانند اما ناموفق بودند. این نشان می‌دهد که متحرک نمایی 20 روزه ممکن است به حمایت تبدیل شده باشد.

نمودار قیمت MANA
نمودار قیمت MANA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

حرکت صعودی از سر گرفته شد و گاوها در 05 فوریه قیمت را به بالای SMA 50 روزه رساندند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه حفظ کنند، جفت MANA/USDT می‌تواند تا مقاومت سربار در 4 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان دهنده این است که خرس‌ها در سطوح بالاتر به شدت در حال فروش هستند. در آن صورت، MANA می‌تواند حمایت قوی را در SMA 200 روزه (2.03 دلار) دوباره آزمایش کند.

نمودار قیمت MANA
نمودار قیمت MANA/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که هم 20-EMA و هم 50-SMA شیب دارند و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این نشان می‌دهد که گاوها برتری دارد. هر نزولی از سطح فعلی احتمالاً در میانگین متحرک حمایت خواهد شد.

در روند صعودی، خریداران ممکن است با مقاومت 3.40 دلاری و بعداً در 4 دلار مواجه شوند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک کمتر شود، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. سپس MANA می‌تواند به 2.40 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز LEO/USD

LEO با بسته شدن کندل بالای 3.92 دلار در 1 فوریه، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در 2 و 3 فوریه برگردانند، اما گاوها تسلیم نشدند.

نمودار قیمت LEO
نمودار قیمت LEO/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرید در 4 فوریه از سر گرفته شد و قیمت به بالاترین حد خود در 5.44 دلار رسید. با این حال، فتیله بلند روی کندل روز، سیو سود را در سطوح بالاتر نشان می‌دهد. عقب نشینی، RSI را از منطقه‌ی اشباع خرید، خارج کرده است.

معمولاً اصلاحات در یک روند صعودی کوتاه مدت هستند. دم بلند روی کندل امروزی نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین تر است. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد LEO را به بالای 5.44 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، LEO می‌تواند به سمت هدف الگوی 5.81 دلار و بعداً به 6 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 4.50 دلار برسانند، LEO می‌تواند به EMA 20 روزه (4.06 دلار) اصلاح شود.

نمودار قیمت LEO
نمودار قیمت LEO/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که LEO در یک روند صعودی اصلاح می‌شود. گاوها با موفقیت از 20-EMA دفاع کردند و تلاش می‌کنند LEO را به بالاتر از سطح روانی 5 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، LEO می‌تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در 5.44 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 20-EMA برسد، نشان می‌دهد که معامله گران به شدت در سطوح بالاتر سیو رزرو می‌کنند. اگر قیمت به زیر 4.38 دلار سقوط کند، LEO می‌تواند تا 4.20 دلار کاهش یابد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتسلا تا اواخر سال 2021 دو میلیارد دلار بیت کوین در اختیار داشت
مقاله بعدیشبکه لایتنینگ بیت کوین در اپلیکیشن Cash فعال می شود

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید