میم کوین ها از نظر سودآوری پشت سر آلت کوین ها قرار گرفتند

165
ارزروز: شیبا
جمعیت یک میلیون نفری شیبا ؛ آیا شیبا به روزگار اوج خود بر می گردد؟

100 میلیون درصد رشد شیبا اینو

ارزروز: شیبا اینو طی یک سال توانست ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ درصد رشد کند. اما این اتفاق چطور افتاد؟ آیا شیبا می‌تواند با رشد بیشتری یک دلاری شود؟ شیبا اینو در دسته‌بندی ارزهای دیجیتال با نام میم کوین ها قرار می‌گیرد. یک میم کوین مثل شیبا اینو با الهام از جک‌های تصویری اینترنتی، رویدادهای فعلی، جوامع آنلاین و اینفلوئنسرهای ساخته شده‌اند و برای بقا و رشد به شدت متکی به اینفلوئنسرها و جامعه کاربران هستند.

این برخلاف وضعیت ارزهای دیجیتال باارزشی نظیر اتریوم، کاردانو و سولانا است. آن‌ها بلاک چین‌ های کاربردی هستند و برای حل مشکلات دنیای واقعی، مثل فراهم کردن امکان استفاده از خدمات مالی برای افراد محروم، ایجاد شده‌اند، اما شیبا مثل سایر میم کوین‌ها هیچ ارزش ذاتی و حتی کاربرد خاصی ندارد. شیبا یک توکن است. و یک توکن ارز دیجیتال، بلاک چین اختصاصی برای خود ندارد و روی اتریوم یا دیگر بلاک چین‌ها ساخته می‌شود.

حمایت سلبریتی‌ها، فعالیت نهنگ‌ها و تبلیغات

ارز دیجیتال شیبا چند هفته پیش روندی صعودی خود را شروع کرد و با جذب سرمایه زیاد به رتبه ۹ در کوین‌مارکت‌کپ رسید و این نشان می‌دهد علاقه میم‌کوین‌هایی مانند شیبا به شدت زیاد است. دوج‌کوین‌ هم در جریان معاملات سال ۲۰۲۱ رشد زیادی کرده اما حالا فاصله زیادی تا سقف تاریخی خود دارد و در محدوده ۲۷ سنت معامله می‌شود. رشد میم‌کوین‌ها به عوامل زیادی از جمله حمایت سلبریتی‌ها، فعالیت نهنگ‌ها و تبلیغات دارد و درصد کمی از میم‌کوین‌ها می‌توانند در بازار رمزارزها موفق باشند.

اتفاق عجیب در میان میم‌کوین‌ها پیشی گرفتن ارز دیجیتال شیبا از دوج‌کوین بود. ایلان ماسک و مارک کوبان عقیده دارند دوج‌کوین یک ارز کاربردی برای انجام معاملات روزانه است و هزینه تراکنش کمی دارد. ارز دیجیتال شیبا در یک سال اخیر ۹۴ میلیون درصد رشد کرده و بیشترین بازدهی مثبت در میان ارزهای دیجیتال بازار را داشته است. دوج‌کوین هم حدود ۱۰ هزار درصد در سال ۲۰۲۱ بازدهی مثبت داشته است.

در حال حاضر بالای صد هزار توکن اتریومی وجود دارد

هر فردی می‌تواند یک توکن مشابه Shiba Inu روی اتریوم بسازد، در حال حاضر بالای صد هزار توکن اتریومی وجود دارد. اما بین این همه گزینه، شیبا چطور اینقدر رشد کرد و توانست ارزهای دیجیتال بزرگ بازار را پشت سر بگذارد؟ آیا این رمز ارز باز هم رشد خواهد کرد، به طوری که قیمتش به یک دلار برسد؟ این ارز دیجیتال از موفقیت دوج کوین بهترین استفاده را به نفع خود کرد. دوج کوین اولین میم کوین است که در سال 2013 ساخته شد.

هدف از ساخت آن تمسخر رمز ارزها و نشان دادن آسان بودن ایجاد یک ارز دیجیتال مثل بیت کوین بود. با این حال افراد زیادی صرفا برای جالب بودن نقل و انتقال پول دیجیتال عضو انجمن آن شدند. طبق انتظار، یک توکن بدون هدف و بدون کاربرد این چنینی به لطف اینفلوئنسرها و جامعه کاربران قوی سر پا ماند و سپس رشد کرد.

حمایت ایلان ماسک و پشتیبانی اینفلوئنسرها

سپس نوبت به ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا رسید.تا در سال 2020 با چند توئیت از دوج کوین اعلام حمایت کند. تا قبل از آن، DogeCoin موفق شده بود.به فهرست 50 ارز دارای بالاترین سرمایه در گردش راه پیدا کند،.اما همایت ایلان ماسک قیمتش را 57 برابر کرد و آن را به فهرست 5 مورد برتر آورد.

ین اتفاق یک سیگنال برای سوداگران بود، به طوری که متوجه شدند یک ارز دیجیتال بدون پشتوانه هم می‌تواند اینقدر رشد داشته باشد. یکی از هوشمندانه‌ترین توکن‌های ساخته شده در این بحبوحه شیبا اینو بود.

نام آن از روی لوگوی دوج کوین الهام گرفته شده است،.چرا که لوگوی اولین میم کوین تصویر یک سگ شیبا اینو است. از طرفی سازنده توکن با جسارت نام «قاتل دوج کوین» را برای پروژه خود انتخاب کرد و مدعی شد قابلیت‌های بیشتری نسبت به آن ارائه می‌کند.

دوج کوین با موفقیت خود به کمک شیبا اینو آمد

در بازه زمانی که ایلان ماسک با توئیت‌های پیاپی در حال بالا بردن قیمت Dogecoin بود،.ارز دیجیتالی به اسم شیبا اینو ظهور کرد که نامش کاملا یادآور Dogecoin است. از طرفی سازنده مدعی شد.این ارز قابلیت‌های بهتری دارد. پس افکار عمومی به خرید ارز شیبا جلب شد.

در نتیجه افرادی که تصور می‌کردند.فرصت خرید زود هنگام دوج کوین و چند برابر کردن پول را از دست داده‌اند، .به خرید یک ارز دیجیتال بهتر نسبت به آن رو آوردند،.تا این مرتبه فرصت را از دست ندهند!.در نتیجه نه تنها شیبا اینو از محبوبیت دوج کوین به نفع خود بهره برد،.بلکه توانست بخش عمده سرمایه گذاران خرد و حتی درشت آن را نیز به سمت خود بکشاند،.چرا که آن را فرصت بهتری تصور می‌کردند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیارز شیبا یک مدیر انبار را میلیونر کرد: نسل بعدی میلیونرهای کریپتو
مقاله بعدیپادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین؛ اخبار و حواشی هفته گذشته بیت کوین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید