سوال اصلی ایرانی ها جایگزین صرافی بایننس کدام صرافی ارز دیجیتال خواهد بود

149

کدام صرافی برای ایرانی ها امن تر است

ارزروز: معامله گران ایرانی یا بهتر است که بگوییم معمامله گران کشورهایی که آمریکا آنان را در حوزه اقتصاد تحریم نموده است به دنبال جایگزین‌هایی برای صرافی بایننس هستند. این موضوع از زمانی رخ داد که صرافی بایننس در راستای مطابقت با قوانین بین المللی،.احراز هویت را برای تمام کاربران اجباری نمود. حال کاربران ایران و کشورهای دارای تحریم به صرافی کوینکس روی آورده اند. ایرانیان به دلیل تحریم‌های بین المللی،.نمی‌توانستند از صرافی‌های معتبر خارجی استفاده کنند.و تنها صرافی کوینکس بود که ایرانیان را تحریم نکرده بود.

کوینکس بزرگترین یا حتی تنها صرافی بین المللی بود.که به طور رسمی اعلام کرد،.میزبان کاربران ساکن ایران است و پاسپورت ایرانی را برای احراز هویت می‌پذیرد. شایان ذکر است سایر صرافی‌های خارجی به دلیل تحریم،.از پذیرش کاربران ایرانی امتناع می‌کنند یا دست کم مدارک ایرانی را برای احراز هویت به رسمیت نمی‌شناسند.

پشتیبانی از زبان فارسی در صرافی کوینکس

حتی صرافی کوینکس پشتیبانی از زبان فارسی رو هم اضافه کرد و کاربران ایرانی می‌توانستند بدون استفاده از نرم افزار‌های گذر از تحریم و یا نرم افزار‌های تغییر آی پی از این صرافی استفاده کنند. هر چند که مشخص نیست چه تعداد کاربر ایرانی در کوینکس فعالیت می‌کنند؛.اما با توجه به آمار وبسایت الکسا،.این صرافی در ایران رتبه ۸۴ پربازدیدترین وبسایت‌ها را به خود اختصاص داده است.و این طور به نظر می‌رسد.که بخش بزرگی از کاربران این صرافی ساکن ایران هستند. در چند روز گذشته گزارش‌های متعددی از سوی کاربران مبنی بر بروز برخی از مشکلات در استفاده از سایت و برنامه موبایل صرافی کوینکس منتشر شده بود.تا این که از روز پنجشنبه ۸ مهر این سایت به طور کلی در ایران از دسترس خارج شد.و کاربران صرافی ارز دیجیتال کوینکس دیگر نمی‌توانند.با آی پی ایران به آدرس این صرافی دسترسی پیدا کنند.

عدم پیاده سازی محدودیت از سمت کوینکس

لازم به ذکر است که این محدودیت از سمت صرافی نبوده است و کوینکس هیچ محدودیتی برای آی پی کشور ایران و فعالیت کاربران اعمال نکرده است. بر اساس اطلاعیه صرافی کوینکس در واکنش به این اتفاق کاربران می‌توانند از ابزار‌های تغییر آی پی مانند وی پی ان یا فیلتر شکن استفاده کنند و کوینکس با هر تغییر آی پی ورود یک ایمیل اطلاع‌رسانی به کاربر می‌فرستد تا متوجه شود که آی پی ورود تغییر کرده است و کاربران هیچ گونه مشکلی در برداشت و ادامه فعالیت در این صرافی نخواهند داشت. گفتنی است چندی پیش رحیم زارع، نماینده مجلس، طی نامه‌ای به دادستان کل کشور خواستار مسدودسازی صرافی‌های بین المللی ارز دیجیتال شده بود و در آن به طور خاص به کوینکس اشاره کرده بود. به نظر می‌رسد این پیشنهاد اکنون به مرحله اجرا رسیده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیچرا آینده اقتصاد متعلق به ارزهای دیجیتال است؛ مزایا و معایب رمزارزها
مقاله بعدیارز شیبا شیوه جدید پرداخت برای خرید بلیط سینما، مدیر عامل AMC Theatres

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید