چراغ سبز قانون‌گذاران آمریکا برای عرضه صندوق های قابل‌معامله در بورس

137
صندوق قابل معامله (ETF)
چراغ سبز قانون‌گذاران آمریکا برای عرضه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس

چراغ سبز قانون‌گذاران

ارزروز: خبر داغ این روزهای بازار ارزهای دیجیتال چراغ سبز قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا برای عرضه صندوق‌ های قابل‌معامله در بورس است، حال که قیمت بیت کوین در مسیر افزایشی قرار دارد دو دسته تحلیل وجود دارد. گروهی معتقدند که بیت کوین و آغاز معاملات آنها ممکن است باعث سقوط قیمت شود. و گروهی دیگر بر این باورند که این مسیر افزایشی خواهد بود.

بلومبرگ گزارش داد

بسیاری معتقدند پیش‌بینی‌ها و انتظارات مبنی بر آغاز معاملات ETFهای بیت کوین در بازارهای بورس قانون‌گذاری‌شده، احیای قیمت را تسریع می‌کنند و این در حالی است که ضرب‌الاجل کمیسیون بورس آمریکا برای تصمیم‌گیری در مورد مجوز این صندوق‌ ها به پایان خود نزدیک می‌شود. افرادی نظیر جوسیکا چو (Juthica Chou)، مدیر معاملات اختیار فرا بورسی صرافی کراکن، می‌گوید در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد از طریق پلتفرم‌هایی مثل پی‌پل و اسکوئر بیت کوین می‌خرند و خیلی از سرمایه‌گذاران دانه‌درشت هم کارشان را با خرید بیت کوین از طریق صندوق‌ های‌ سرمایه‌گذاری (نظیر گری اسکیل) راه می‌اندازند.

سرمایه گذاران خرد

او در این باره افزود: برای سرمایه‌گذاران خرد، این [اتفاق] به‌عنوان نوعی مشوق عمل می‌کند. برای سرمایه‌گذاران نهادی، عرضه چنین قراردادهایی، کار را تا حد زیادی تسریع و تسهیل می‌کند؛ یعنی دسترسی آنها به ارزهای دیجیتال نسبت به سال ۲۰۱۷ بسیار راحت‌تر خواهد بود. قطعاً [عرضه] یک ETF خبری مثبت است. این اتفاق گستره خریداران بیت کوین و مشارکت آنها را در اکوسیستم بیشتر می‌کند؛ اما قرار نیست تأثیرش به اندازه تأثیر تأیید آنها در سال‌های گذشته باشد؛ چراکه در حال حاضر هم تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی وجود دارد. انتشار اخبار تأیید ETF بیت کوین در روز جمعه، باعث شد بیت کوین با عبور از مقاومت‌های ۵۸,۰۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار تا اوج ۶۲,۹۳۳ دلاری پیش برود. با این حالی بسیاری معتقدند که افزایش قیمت به‌سبب رویکرد «با شایعه بخر و با خبر بفروش» بوده است. استفان اولته (Stephane Oullette).

مدیرعامل پلتفرم FRNT

گفت: مطمئن نیستم که در نهایت این اتفاق تغییرات گسترده‌ای.در میزان دسترسی سرمایه‌گذارانی که برای ورود به این حوزه تلاش می‌کنند،.ایجاد کند. نباید فراموش کرد ETFهایی که گفته می‌شود مجوز معاملات اخذ کرده‌اند، بر پایه قراردادهای آتی هستند. اریک بالچوناس (Eric Balchinas) معتقد است همین مسئله می‌تواند تأثیر مثبت آنها را کاهش دهد. او در این باره می‌گوید: سرمایه‌گذاران عموماً‌ از ابزارهای مشتقه خوششان نمی‌آید و بسیاری از مدیران سرمایه هم چنین دیدگاهی دارند.

ETF با پشتوانه فیزیکی می‌تواند کاتالیزگر (عامل تسریع‌کننده) بزرگی باشد، اما به‌نظر من این ETF [فعلی] کاتالیزگری بسیار جزئی است. همان طور که گفتیم،.در وضعیت فعلی، برخی تحلیل‌گران و کارشناسان می‌گویند. کاربران با شنیدن اخبار تأیید ETFهای بیت کوین،.با پیش‌بینی افزایش بیشتر قیمت اقدام به خرید کرده‌اند.و با آغاز معاملات،.به‌دنبال خارج‌شدن از بازار و برداشت سودهای خود می‌روند و همین مسئله می‌تواند باعث سقوط قیمت شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیشیبا با ترسیم الگوی گاوی به دنبال رشد 90 درصدی است
مقاله بعدیبیت کوین خود را به سمت ۱۰۰هزار دلار در چند ماه آینده به پایان سال خواهد رساند!؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید