FATF دستورالعمل را تا دو روز دیگر برای فعالان بازار رمزارزها صادر خواهد شد

173
ارزروز: گروه ویژه اقدام مالی FATF
قانون گذاران به دنبال شفافیت در بازارهای مالی و به خصوص صنعت ارزهای دیجیتال

کارگروه اقدام مالی FATF

ارزروز: مارکوس پلیر، رئیس کارگروه اقدام مالی FATF طی بیانیه ای اعلام کرد. در حال بررسی زمینه‌های نظارت بر حوزه ارزهای دیجیتال است. این سازمان از در اختیار داشتن ابزاری برای شناسایی و کاهش خطرات ریسک معاملات ارزهای دیجیتال در آینده خبر داد. دامنه این بررسی‌ها شامل استیبل‌کوین‌ها، شبکه‌های همتا به همتاP۲P، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌شود. این اقدامات به دلیل رشد روزافزون محبوبیت و گسترش حوزه بلاک‌چین در حال بررسی است. تا بتوانند نظارت مستمر و تعامل بین بخش‌های دولتی و خصوصی را در این زمینه اجرایی کنند. این مقام مسئول در همین راستا اعلام کرد که دستورالعمل بازنگری‌شده خود را برای فعالان ارزهای دیجیتال اعلام خواهد کرد.

از طرف دیگر در بازارهای جهانی، تقاضا در حال غلبه است. ارزش اونس جهانی که در ساعات پایانی آخرین روز معاملاتی در هفته گذشته ۳۰ دلار کاهش پیدا کرد، با شروع مجدد معاملات در روز دوشنبه، صعودی شد و به دنبال تثبیت قیمت خود در بالای کانال هزار و ۸۰۰ دلاری است. ارزهای دیجیتال نیز بار دیگر سبزپوش شدند و گاوهای بیت‌کوین اجازه از دست رفتن حمایت ۶۰ هزار دلاری را ندادند. این موجب شد تا بزرگ‌ترین ارز دیجیتال با رشدی بیش از ۴ درصد به ۶۳ هزار دلار برسد.

قوانین و سیاست گذاری برای دارایی‌های دیجیتال

بررسی ها حاکی از آن است که دامنه این نظارت شامل استیبل‌کوین‌‌ها، سیستم‌های همتا به همتاP۲P، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و امور مالی غیرمتمرکز می‌شود. این نهاد همچنین به دنبال شواهد و مدارکی است که بتوان با استناد به آنها درباره صحت اجرای قانون انتقال اطلاعات (Travel Rule) توسط کشورهای عضو این کارگروه، راستی‌آزمایی کند. هدف این قانون که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد، ثبت برخی اطلاعات از طرفین یک تراکنش با هدف مبارزه با پول‌شویی و تروریسم است. کارگروه اقدام مالی FATF به دنبال تمرکز ویژه روی دارایی‌های مجازی، مانند توکن‌هایی مثل بیت‌کوین و ارائه‌دهندگان خدمات این دارایی‌های مجازی (VASPs)، مثل صرافی‌های ارز دیجیتال و ارائه‌دهندگان کیف‌پول‌های متمرکز و به دنبال برقراری یک سیستم نظارتی پویا و ایجاد تعامل بین بخش‌های دولتی و خصوصی است. از همین‌رو این کارگروه اعلام کرد که دستورالعمل جدید درباره این حوزه، در روز ۲۸ اکتبر منتشر خواهد شد.

در این دستورالعمل که تعاریف جدید را درباره دارایی‌های مجازی.و ارائه‌دهندگان خدمات این دارایی‌ها روشن.و همچنین استانداردهای کارگروه اقدام مالی FATF.در رابطه با استیبل‌کوین‌ها نیز در این گزارش مشخص خواهد شد. کارگروه اقدام مالی FATF از در اختیار داشتن ابزاری برای شناسایی.و کاهش خطرات و ریسک معاملات خبر داد. به احتمال زیاد توکن‌های غیرمثلی و سیستم‌های مالی غیرمتمرکز بیشتر در زیر ذره‌بین قرار خواهند گرفت. در همین حال، صرافی‌ها خود را برای یک حمله نظارتی جدید آماده می‌کنند. این دستورالعمل جدید مجوز و ثبت ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی و قانون انتقال اطلاعات را پوشش خواهد داد و آنها را در چارچوب اشتراک‌گذاری اطلاعات و همکاری با ناظران ارائه‌دهندگان خدمات قرار خواهد داد. کارگروه اقدام مالی FATF انتظار دارد که کشورها و بخش خصوصی استانداردهای آن را با توجه به این دستورالعمل به‌روز، درباره دارایی‌های مجازی و ارائه‌دهندگان خدمات آنها در اسرع وقت اجرا کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 4 آبان
مقاله بعدیقیمت ارز شیبا با افزایش 574 درصدی در ماه اکتبر در نزدیکی اشباع شدن

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید