طرح مالیات بر تراکنش ارزهای دیجیتال توسط بایدن رییس جمهور آمریکا امضاء شد

157
ارزروز: طرح مالیات بر تراکنش های ارزهای دیجیتال
طرح مالیات بر تراکنش های ارزهای دیجیتال توسط بایدن رییس جمهور آمریکا امضاء شد

امضاء قانون مالیات بر ارزهای دیجیتال

ارزروز: همانطور که در خبرهای روز گذشته آمده بود SEC منتظر امضاء بایدن برای طرح مالیات بر تراکنش در صنعت ارزهای دیجیتال بود. که این مهم رقم خورد. بر این اساس بایدن قانون دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال را امضا کرد؛ سناتورهای آمریکایی به‌دنبال اصلاح قانون هستند. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز گذشته لایحه مربوط به اخذ مالیات از کسب‌وکارهای فعال در حوزه ارز دیجیتال را امضا کرد و اکنون می‌توان گفت که این طرح عملاً به یک قانون رسمی تبدیل شده است.

با این حال برخی از سناتورهای آمریکایی همچنان در تلاش‌اند تا بخش‌هایی از این قانون را که به کسب‌وکارهای ارز دیجیتال مربوط می‌شود، با ارائه طرح‌های جدید اصلاح کنند. به گزارش کوین دسک، بایدن روز دوشنبه لایحه دوحزبی سرمایه‌گذاری زیرساختی یک تریلیون دلاری را امضا کرد. در بخش بحث‌برانگیزی از این لایحه گفته شده است که کسب‌وکارهای فعال در حوزه ارز دیجیتال باید گزارش مالیاتی ارائه کنند.

نگرانی فعالان حوزه ارزهای دیجیتال از این طرح

فعالان پیش‌تر نگرانی خود را نسبت به الزام کسب‌وکارهای فعال در این حوزه برای ارائه گزارش مالیاتی ابراز کرده بودند. نگرانی از این بابت بود که تعریف «کارگزارارزدیجیتال» در متن لایحه بسیار گسترده است و کسب‌وکارهای زیادی را ملزم به ارائه گزارش مالیاتی به اداره درآمد داخلی آمریکا می‌کند. این لایحه تمام کسب‌وکارهایی را که به‌عنوان کارگزار ارز دیجیتال شناخته شده‌اند مجبور می‌کند تا اطلاعات مربوط به تراکنش‌های خود را بر اساس کد مالیاتی فعلی گزارش دهند.

طرفداران صنعت ارز دیجیتال نگران این هستند.که گسترده‌بودن تعاریف موجود.در متن این قانون باعث شود. نهادهایی مانند استخراج‌کنندگان و حتی طرف‌هایی که عملاً در انجام تراکنش‌های ارز دیجیتال نقشی ندارند،.درگیر ارائه گزارش‌های مالیاتی شوند. اکنون سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)،.سناتور جمهوری‌خواه ایالت وایومینگ و چند سناتور دیگر در تلاش‌اند.تا در لایحه‌ای مجزا که روز گذشته منتشر شد،.بند مربوط به کارگزاران ارز دیجیتال را در این قانون محدودتر کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمحیط زیست به دنبال رفتار ماینرها؛ 57 میلیون تن دی‌اکسید کربن با بیت کوین
مقاله بعدیچیلیز شبکه بلاک چینی که سوسیوس (Socios) روی آن فعالیت می‌کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید