ماینینگ بیت کوین پس از سه ماه ممنوعیت در ایران از سر گرفته شد

137
ارز روز: ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران
ساماندهی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال توسط سیاستگذاران ایرانی

ارزروز: پس از سه ماه ممنوعیت حسن روحانی، رئیس جمهور سابق، استخراج ارزهای رمزنگاری شده از امروز از سر گرفته می‌شود.

ممنوعیت اولیه به دلیل نگرانی از ثبات شبکه برق کشور برقرار شد.

ایران در تابستان دچار قطعی گسترده برق شد که دلیل آن را رئیس جمهور پیشین گرمای شدید، عنوان کرد. در برخی از روزها، گرمای هوا به 120 درجه فارنهایت یا نزدیک به 49 درجه سانتیگراد می‌رسید.

خاورمیانه و آسیای مرکزی در این زمان از سال تحت شدیدترین موج گرمای تاریخ قرار دارند. در ایران، امیدیه با 51 درجه سانتیگراد، آبادان 50.1 درجه و در بم 45.5 ثبت شد.

با توجه به قطعی برق و کمبود آب، روحانی تصمیم گرفت که ماینینگ ارز دیجیتال را در مواقع گرما ممنوع کند. هرچند تردیدهایی در مورد میزان واقعی استخراج بیت کوین در کشور وجود دارد. با فروکش شدن گرما و روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور، ممنوعیت استخراج رمزنگاری برداشته شد.

تخمین زده می‌شود که 4.5 تا 7 درصد از استخراج ارزهای دیجیتال جهان در ایران انجام شود. شاید جای تعجب نداشته باشد که ایران به دلیل منابع فراوان سوخت فسیلی مانند گاز طبیعی، ارزان ترین قیمت برق جهان را دارد.

ایران به عنوان راهی برای فرار از تحریم‌های امریکا به استخراج بیت کوین نگاه مثبتی دارد. ایران در حال حاضر با تحریم کامل ایالات متحده مواجه است. طی چند سال اخیر این تحریم ها بر اقتصاد کشور تأثیر منفی گذاشته است.

علی رغم ممنوعیت، ماینینگ زیرزمینی همچنان ادامه دارد. روز چهارشنبه خبری مبنی بر استعفای علی صحرایی، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران (TSE) منتشر شد. به گزارش رسانه‌های داخلی استخراج ارزهای رمزنگاری شده در سازمان بورس در طول ممنوعیت انجام شده است.

مدیر TSE ابتدا وجود عملیات ماینینگ را تکذیب کرد. اما بعداً معاون اجرایی بهشتی سرشت اعتراف کرد که TSE باید مسئول عملیات باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیCoinEx در ماه اکتبر همه کاربران ساکن در چین را حذف می کند
مقاله بعدیمدیر عامل بورس در پی کشف ماینرهای بیت کوین استعفا داد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید