لایحه یک تریلیون دلار مالیات برای صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده

155
ارزروز: بانک مرکزی آمریکا
سیاست های سخت گیرانه از زبان جرمی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا‌(فدرال رزرو)

لایحه یک تریلیون دلاری

ارزروز: لایحه ۱ تریلیون دلاری مالیات بر رمزارزها در ایالات متحده مطرح شده است. این لایحه در انتظار تایید بایدن است. مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌زیرساخت ۱ تریلیون دلاری مالیات بر ارزهای دیجیتال را تأیید کرد و حالا این لایحه برای امضای بایدن به کاخ سفید ارسال شده است.

مجلس نمایندگان ایالات متحده، لایحه‌زیرساختی دوحزبی ۱/۲ تریلیون دلاری را تصویب کرد و حالا در صورت امضای و تأیید جو بایدن، رئیس جمهور این کشور، مقررات جدیدی در رابطه با گزارش مالیاتی بر ارزهای دیجیتال، برای همه شهروندان اجرا خواهد شد. لایحه‌زیرساخت مالیات بر رمزارزها برای اولین بار توسط دولت بایدن با هدف بهبود شبکه حمل و نقل ملی و پوشش اینترنتی به سنای آمریکا ارائه شده بود.

این لایحه قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای گزارش‌دهی تراکنش‌ها در جامعه رمزارزها وضع می‌کن؛ براین‌اساس تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتالی با ارزش بیش از ده‌هزار دلار باید به وزارت‌خزانه‌داری‌آمریکا گزارش داده شوند.

۶۹ رای موافق و ۳۰ رای مخالف

این لایحه در ابتدا روز ۱۰ آگوست ۲۰۲۱ (۱۹ مرداد ۱۴۰۰) با ۶۹ رای موافق و ۳۰ رای مخالف به تصویب سنا رسید و سپس طرح اصلاحیه‌ای برای آن توسط گروهی شش نفره از سناتورها شامل پت تومی، سینتیا لومیس، راب پورتمن، مارک وارنر، کیرستن سینما و ران وایدن پیشنهاد شد.

برخی از تحلیل گران معتقدند که قانون الزام به گزارش‌دهی مالیات وضع شده بر ارزهای دیجیتال،.قانونی ناقص و در برخی موارد غیرقابل اجرا است و نوآوری‌ها و فناوری‌های آینده را تهدید می‌کند. این لایحه‌در نظر دارد با توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها،.اعتبارسنجان تراکنش‌ها و اپراتورهای نودها در حوزه ارزهای دیجیتال،.رفتاری مشابه کارگزاران موسسات سنتی داشته باشد.

مجلس آمریکا با ۲۲۸ رای مثبت و ۲۰۶ رای منفی،.این لایحه بحث برانگیز را به رئیس جمهور این کشور ارجاع داد. با تأیید این لایحه‌در مجلس، ممکن است.که الزامات غیرواقعی برای گزارش‌دهی مالیاتی بر جوامعی مانند ماینرها تحمیل شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیصرافی های ارز دیجیتال ؛ معرفی برترین صرافی های معتبر و رایج ایرانی
مقاله بعدیپذیریش و تاثیر پذیرش صندوق قابل‌معامله بیت کوین توسط SEC و ETF

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید