نمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته اول آبان 1400 باید زیر نظر داشت

151
تحلیل بازار

ارزروز: در روز گذشته بیت کوین BTC با فروش قوی مواجه بود. گاوها تلاش می‌کنند از سطح روانی 60000 دلار عبور کنند. برخی از تحلیلگران ارز دیجیتال بر این باورند که بیت کوین می‌تواند وارد یک اصلاح شود. چراکه معامله گران پس از کسب سود از صندوق ETF بیت کوین در بورس تمایل به سیو سود خواهند داشت.

در گذشته، عرضه محصول آتی بیت کوین توسط بورس کالای شیکاگو در 18 دسامبر 2017، به روند صعودی بیت کوین پایان داد. و آغازگر روند نزولی چند ساله شد. سقوط مشابهی البته با شدت کمتر پس از عرضه اولیه سهام Coinbase (COIN) در 4 آوریل 2021 شاهد بودیم. این نشان می‌دهد که ضرب المثل قدیمی “با شایعه بخر، با خبر بفروش” ممکن است دوباره تکرار شود.

نقشه بازار
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

با این حال، بسیاری از تحلیلگران از این اصلاح جزئی آشفته نیستند. شرکت اطلاعاتی Decentrader در بازار رمزارز گفت: « بیت‌کوین رکوردهای قابل توجهی را در گذشته شکسته و همواره توانسته این کار را ادامه دهد.» آنها پیش بینی می‌کنند روند صعودی بیت کوین با هدف احتمالی 72000 دلار و سپس 88000 دلار ادامه یابد.

نه اینکه هر معیاری در حال حاضر صعودی باشد. داده های Bybt نشان می‌دهد که ذخایر بیت کوین در بایننس به 400000 بیت کوین افزایش یافته است. افزایش ذخیره در صرافی می‌تواند آغازگر روند نزولی باشد.

آیا بیت کوین می‌تواند یک بازگشت قوی داشته باشد؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که می‌توانند در چند روز آینده در کانون توجه قرار گیرند، تجزیه و تحلیل کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در منطقه 64854 تا 67000 دلار با فروش شدید مواجه شد. قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (58315 دلار) کاهش یابد که سطحی کلیدی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت با قدرت از این سطح برگردد، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت است و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند.

نمودار قیمت BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 64000 دلار ببرند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد. سپس این جفت ارز می‌تواند به هدف خود در 84533.12 دلار برسد.

میانگین متحرک شیب دار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که خریداران برتری دارند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می‌دهد که شکست بالای 64854 دلار ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. سپس این جفت می‌تواند به اصلاح تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (50927 دلار) ادامه دهد.

نمودار قیمت BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

این جفت ارز در یک کانال نزولی در حال اصلاح است. نزدیک ترین حمایت 58,739.17 دلار است و اگر این سطح شکسته شود، جفت می‌تواند تا خط حمایت کانال سقوط کند. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکستن زیر آن می‌تواند فروش را تشدید کند.

20-EMA پایین آمده و RSI در محدوده منفی فرو رفته است، که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند. اگر قیمت بالای کانال و میانگین های متحرک شکسته شود، این دیدگاه منفی باطل می‌شود.

SOL/USDT

فتیله بلند روی کندل روزانه سولانا SOL در 22 اکتبر نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از مقاومت بالای 216 دلار دفاع می‌کنند. این آلت کوین در 23 اکتبر یک الگویی تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس‌ها است.

نمودار قیمت SOLUSDT
نمودار قیمت SOLUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

این عدم قطعیت دیروز به سمت نزول حرکت کرد و قیمت ممکن است تا سطح شکست در 177.79 دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که روند صعودی ادامه خواهد یافت و معامله‌گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند.

گاوها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به بالای 216 دلار برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز SOL/USDT می‌تواند به 239.83 دلار افزایش یابد. متحرک نمایی 20 روزه (168 دلار) و RSI در محدوده مثبت، نشان دهنده برتری برای خریداران است.

این دیدگاه مثبت در صورت ادامه کاهش قیمت و قرار گرفتن پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه، نفی خواهد شد.

نمودار قیمت SOLUSDT
نمودار قیمت SOLUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

در نمودار 4 ساعته خرس‌ها قیمت را به زیر 20-EMA  کشیده اند. اگر فروشندگان قیمت را زیر 20-EMA حفظ کنند، نشان می‌دهد که حرکت صعودی تضعیف شده است. سپس این جفت ارز می‌تواند تا 177.79 دلار کاهش یابد.

اولین نشانه قدرت روند صعودی، عبور و بسته شدن کندل در بالای خط روند نزولی خواهد بود. چنین اقدامی نشان می‌دهد که گاوها در قیمت‌های پایین خرید می‌کنند. این مسئله می‌تواند قیمت را به 205.78 دلار برساند و در صورت عبور از این مقاومت، جفت ارز ممکن است به بالاترین حد خود برسد.

AVAX/USDT

آوالانچ AVAX در 21 اکتبر در بالای کانال نزولی قرار گرفت و بسته شد. این اتفاق نشان می‌دهد که ممکن است اصلاحات به پایان رسیده باشد. گاوها اکنون سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند.

نمودار قیمت AVAXUSDT
نمودار قیمت AVAXUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

فتیله بلند در کندل 22 و 23 اکتبر نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. جفت ارز AVAX/USDT ممکن است تا میانگین متحرک کاهش یابد.

بازگشت قوی از این حمایت نشان می‌دهد که معامله گران به خرید در قیمت‌های پایین ادامه می‌دهند. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا با بالا بردن قیمت به بالای 69.18 دلار، روند صعودی را از سر بگیرند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می‌تواند به 73.41 دلار صعود کند و سپس بالاترین قیمت تاریخ خود را در 79.80 دلار دوباره تکرار کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، سولانا می‌تواند تا سطح حمایت 51.04 دلار سقوط کند. اگر این سطح نیز جابجا شود، توقف بعدی می‌تواند خط حمایت کانال باشد.

نمودار قیمت AVAXUSDT
نمودار قیمت AVAXUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

گاوها قیمت را به بالای خط روند مثلث نزولی رساندند و این روند نزولی را باطل کرد. با این حال، این بهبود کوتاه مدت بود زیرا خرس‌ها قیمت را به زیر 20-EMA رساندند. این نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است.

این جفت ارز اکنون می‌تواند به 50-SMA برسد. اگر این حمایت شکسته شود، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به داخل مثلث برگردانند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد که شکاف بالای مثلث یک تله گاوی بوده است.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از خط روند نزولی خارج شود، نشان دهنده این است که گاوها در حال تجمع برای خرید هستند. سپس خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای 69.18 دلار برسانند. عبور و بسته شدن کندل بالای این مقاومت نشان می‌دهد که گاوها برتری پیدا کرده اند. این جفت ارز پس از آن می‌تواند حرکت خود را به سمت بالاترین سطح تاریخی خود آغاز کند.

ALGO/USDT

الگوراند ALGO در چند روز گذشته در داخل یک مثلث متقارن معامله می‌شود. قیمت امروز از خط مقاومت مثلث کاهش یافته است، که نشان می‌دهد خرس‌ها تمایلی به عقب نشینی ندارند.

نمودار قیمت ALGOUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک کاهش یابد، جفت ارز ALGO/USDT می‌تواند تا خط حمایت مثلث سقوط کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا در صورت شکست، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به 1.51 دلار و سپس به 1.20 دلار برسانند.

متناوبا، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط حمایت بالا برود و بالای مثلث شکسته شود، این نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. این جفت ارز می‌تواند تا 2.22 دلار افزایش یابد و بعداً مجدداً به بالاترین سطح خود در 2.55 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته ALGOUSDT
نمودار قیمت ALGOUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

قیمت در داخل مثلث فشرده می‌شود و نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای یک حرکت جهت دار قوی آماده شود. میانگین های متحرک متقاطع و RSI در نزدیکی نقطه میانی مزیت روشنی برای گاوها و خرس‌ها ندارند.

شکستن بالای مثلث نشان می‌دهد که گاوها فروش خرس‌ها را خنثی کرده اند و این می‌تواند این جفت ارز را برای از سرگیری حرکت صعودی آماده کند. برعکس، قرار گرفتن زیر مثلث نشان می‌دهد که عرضه از تقاضا بیشتر است و این می‌تواند اصلاح عمیق‌تری را آغاز کند.

AXS/USDT

AXS توکن اکسی اینفینیتی یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس‌ها است. پیش بینی جهت شکست بسیار دشوار است اما معمولاً مثلث به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می‌کند.

نمودار قیمت AXSUSDT
نمودار قیمت AXSUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از خط حمایت خارج شود ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا جفت ارز AXS/USDT را به بالای مثلث برسانند. اگر آنها موفق شوند، این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. ممکن است این جفت ارز بالاترین قیمت خود را در 155.27 دلار دوباره تکرار کند.

اگر خریداران از این مقاومت عبور کنند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد. سپس ممکن است این جفت ارز به سمت هدف  186.05 دلارحرکت کند.

برعکس، شکستن و بسته شدن کندل در زیر مثلث اولین نشانه اصلاح عمیق تر خواهد بود. این جفت ارز ممکن است ابتدا به 103.22 دلار و سپس به سطح 94.67 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته AXSUSDT
نمودار قیمت AXSUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در نمودار 4 ساعته صاف شده اند و RSI بین 40 تا 62 در نوسان است. این وضعیت تعادلی را نشان می دهد که در آن معامله گران با کاهش  قیمت به 115 دلار خرید می‌کنند و نزدیک به 140 دلار می‌فروشند.

شکستن و بسته شدن به زیر 115 دلار می‌تواند نشان دهنده این باشد که عدم قطعیت به سمت نزولی تمام شده است. این می تواند قیمت را تا 90 دلار کاهش دهد. برعکس، قرار گرفتن قیمت بالای 140 دلار نشان دهنده بازگشت گاوها به بازی است. این جفت ارز ممکن است تا 155.27 دلار و سپس تا هدف 165 دلار صعود کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیشرکت فرانسوی بازی‌سازی یوبی سافت یک بازی به‌نام Rabbids Token منتشر کرد
مقاله بعدیسازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) بدون نیاز به نظام مدیریت سلسله مراتبی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید