تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته دوم آبان 1400 باید زیر نظر داشت

146

ارزروز: آنطور که تحلیل ها نشان می دهد آخر هفته نتوانست شتاب صعودی از سوی سرمایه گذاران کریپتو ایجاد کند. هم بیت کوین (BTC) و هم اتریوم (ETH) در 31 اکتبر منفی بودند. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا به سومین کندل هفتگی متوالی و اولین کندل ماهانه بالاتر از نرخ فعلی برسند. سطح 60000 دلار.

سطح دیگری که مورد علاقه معامله گران است 63000 دلار است زیرا PlanB این سطح را به عنوان “بدترین سناریو” برای ماه اکتبر پیش بینی کرده است. در گذشته نزدیک، نظریه بدترین سناریو PlanB در ماه آگوست و سپتامبر محقق شده است.

نقشه بازار
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

جدا از علاقه کوتاه مدت، سرمایه گذاران باید به خاطر داشته باشند که بیت کوین در 3 ژانویه 2009 با قیمت 0.0008 دلار راه اندازی شد. از آنجا 8،374،999،900 درصد افزایش یافت و به 67،000 دلار رسید.

سفر برای هدلرها آسان نبود زیرا چندین اصلاح سخت در طول مسیر وجود داشت. هر بار تعداد انگشت شماری از تحلیلگران پایان بیت کوین را پیش بینی می کردند. با این حال، در آینده، همه این ریزش‌ها فرصت‌های خرید خوبی بودند.

امروز سیزدهمین سالگرد انتشار وایت پیپر بیت کوین در 31 اکتبر 2008 است که راه را برای احتمالاً بزرگترین اختلال مالی در تاریخ اخیر هموار می‌کند.

بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که می‌توانند در چند روز آینده توجه معامله گران را به خود جلب کنند، تجزیه و تحلیل کنیم:

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین یک الگوی پرچم را تشکیل داده است اما گاوها نتوانسته اند قیمت را بالاتر از آن ببرند. شکست در عبور از مقاومت می‌تواند باعث فروش معامله گران کوتاه مدت شود. در این صورت می‌توانند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (59679 دلار) برسانند.

نمودار قیمت BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند، بیت کوین می‌تواند به خط حمایت الگو سقوط کند. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا قرار گرفتن زیر آن، این فرض را باطل می‌کند. سپس این بیت کوین می‌تواند به حمایت بعدی در 52920 دلار سقوط کند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا بیت کوین را به بالای پرچم ببرند. اگر آنها موفق شوند، این بیت کوین می‌تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در 67000 دلار دوباره آزمایش کند. سپس به سمت هدف 89476.12 دلار حرکت کند.

نمودار قیمت BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

تحلیل نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به طور تهاجمی از خط مقاومت دفاع می‌کنند. بیت کوین به زیر میانگین متحرک سقوط کرده است و قرار گرفتن زیر 60000 دلار می‌تواند منجر به پایین رفتن خط حمایت شود.

انتظار می‌رود این سطح، خرید قوی از گاوها را به خود جلب کند. جهش از خط حمایت می‌تواند بیت کوین را در داخل کانال نزولی نگه دارد. گاوها باید قیمت را بالای خط مقاومت ببرند و حفظ کنند تا پایان احتمالی فاز اصلاحی را نشان دهند.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم در 29 اکتبر به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 4375 دلار رسید. اما گاوها نتوانستند به روند صعودی خود ادامه دهند. خرس‌ها 30 اکتبر قیمت را به زیر سطح بازگرداندند. که نشان می‌دهد فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند.

تحلیل نمودار ETHUSDT
نمودار قیمت ETHUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اتریوم می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4010 دلار) کاهش یابد که حمایت مهمی برای گاوها برای دفاع است. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد این اتریوم را به بالای 4460.47 دلار برسانند.

اگر این اتفاق بیفتد، اتریوم می‌تواند سفر خود را به سمت سحط روانی 5000 دلار از سر بگیرد. در مقابل، قرار گرفتن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند منجر به کاهش تا 3888 دلار شود. اگر قیمت از این سطح بازگردد، ممکن است اتریوم برای چند روز در این محدوده متوقف شود.

خرس‌ها باید قیمت را به زیر 3888 دلار بکشند و حفظ کنند تا برتری را به دست آورند. این می‌تواند درها را برای کاهش SMA 50 روزه (3564 دلار) باز کند.

نمودار قیمت ETHUSDT
نمودار قیمت ETHUSDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

اتریوم در چند روز گذشته در یک کانال صعودی معامله می‌شد. اگر قیمت از 50-SMA برگشت، گاوها تلاش خواهند کرد اتریوم را به بالای 4460.47 دلار برسانند. سپس اتریوم می‌تواند به خط مقاومت کانال صعود کند. عبور و بسته شدن کندل بالای کانال می‌تواند روند صعودی را تسریع کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 50-SMA نزول کند، افت به خط حمایت کانال محتمل است. جهش از این سطح می‌تواند روند صعودی را دست نخورده نگه دارد. اما قرا گرفتن زیر کانال اولین نشانه ای است که گاوها ممکن است کنترل را از دست بدهند.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) در 29 اکتبر بالاتر از مقاومت 518.90 دلار قرار گرفت، اما گاوها نتوانستند از این برتری استفاده کنند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل نمودار BNBUSDT
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها قیمت را به زیر 518.90 دلار بازگردانده اند. اگر بایننس کوین کمتر از این سطح باقی بماند، توقف بعدی می‌تواند حمایت روانی در 500 دلار و سپس متحرک نمایی 20 روزه (480 دلار) باشد. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت باقی می‌ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. گاوها دوباره سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت بالای منطقه سربار بین 518.90 تا 540.50 دلار، روند صعودی را از سر بگیرند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این اصلاح می‌تواند عمیق تر شود و بایننس کوین به SMA 50 روزه (431 دلار) سقوط کند.

قیمت به 20-EMA بازگشته است که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند. اگر بایننس کوین از این سطح برگردد، گاوها تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند و قیمت را به هدف 554 دلار و سپس به 600 دلار برسانند.

نمودار قیمت BNB/USDT
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

اگر قیمت به زیر 20-EMA برسد، نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است در کوتاه مدت ضعیف شود. سپس بایننس کوین می‌تواند تا 50-SMA و در کنار خط گردن الگوی معکوس سر و شانه کاهش یابد. قرار گرفتن زیر این سطح نشان دهنده تغییر احتمالی روند است.

تحلیل جفت ارز MATIC/USDT

MATIC توکن پولیگان سر به فلک کشید و در بالای منطقه مقاومتی 1.71 دلار تا 1.79 دلار در 28 اکتبر بسته شد که نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید بود.

تحلیل نمودار MATIC/USDT
نمودار قیمت MATIC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

معمولاً پس از اینکه قیمت از یک مقاومت قابل توجه بالا می رود، پایین آمده و سطح شکست را دوباره آزمایش می‌کند. گاوها اکنون سعی خواهند کرد منطقه 1.79 دلاری را به 1.71 دلار تبدیل کنند و از آن به عنوان سکوی پرتاب برای از سرگیری روند صعودی استفاده کنند.

عبور و نزدیک شدن به بالای 2.22 دلار می‌تواند مسیر رالی را به 2.43 دلار و در نهایت آزمایش مجدد بالاترین قیمت تاریخ در 2.70 دلار باز کند. افزایش متحرک نمایی 20 روزه (1.65 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها کنترل را در دست دارند.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند و حفظ کنند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که حرکت اخیر به بالای 1.79 دلار ممکن است یک تله گاوی باشد.

نمودار قیمت MATIC/USDT
نمودار قیمت MATIC/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت به 50-SMA کاهش یافته است که احتمالا به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند. اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند، نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 50-SMA برسد، ماتیک می‌تواند تا 1.71 دلار کاهش یابد. این سطح احتمالاً دوباره به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند. اما اگر شکست بخورد، فروش می‌تواند تشدید شود. ماتیک ممکن است پس از آن به 1.50 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز FTM/USDT

فانتوم (FTM) در 28 اکتبر به بالاترین حد خود رسید، اما گاوها نتوانستند این سطح را حفظ کنند. فتیله بلند روی کندل روز نشان می‌دهد که معامله گران سود را در سطوح بالاتر سیو کرده اند.

تحلیل نمودار FTM/USDT
نمودار قیمت FTM/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

در یک روند صعودی، گاوها به طور کلی با کاهش قیمت تا متحرک نمایی 20 روزه (2.52 دلار) خرید می‌کنند. اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، نشان می‌دهد که هیجانات صعودی باقی می‌ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت 3.48 دلار برسانند.

اگر آنها موفق شوند، فانتوم می‌تواند روند صعودی خود را با هدف بعدی در 4.10 دلار و به دنبال آن حرکت به سطح روانی در 5 دلار از سر بگیرد.

برخلاف این فرض، وقفه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می‌دهد که معامله گران همچنان به کاهش اردر خرید خود ادامه می‌دهند. سپس فانتوم می‌تواند تا SMA 50 روزه (1.86 دلار) کاهش یابد. واگرایی منفی در RSI نشان می‌دهد که حرکت صعودی می‌تواند ضعیف شود.

نمودار قیمت FTM/USDT
نمودار قیمت FTM/USDT، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک یک کراس‌اور نزولی را در نمودار 4 ساعته کامل کرده است و RSI در منطقه منفی فرو رفته است که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند. اولین حمایت در جهت نزولی، سطح عبور قبلی در 2.45 دلار است.

یک برگشت قوی از این سطح نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، فانتوم می‌تواند دوباره به 3 دلار و بعداً به 3.48 دلار افزایش یابد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 2.45 دلار بکشند، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاستخراج صنعتی بیت کوین جان تازه ای به شهر کوچک تگزاس می دهد
مقاله بعدیبهترین صرافی ارز دیجیتال در شرایط تحریم ایران و برخی از کشورها کدام است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید