تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 8 آبان

218
تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

ارزروز: تحلیل ها نشان می دهد بیت کوین (BTC) هنوز در مرحله اصلاحی است. در همین مدت اتریوم (ETH) مورد توجه خریداران بوده است. البته این توجه اتریوم را به بالاترین سطح تاریخ ی خود در 29 اکتبر سوق داد.

در همین حال، MicroStrategy به افزودن چشمگیر بیت کوین خود ادامه داد. گزارش سه ماهه سوم این شرکت نشان می‌دهد که 8957 بیت کوین اضافه کرده است و تا 30 سپتامبر به 114042 بیت کوین رسیده است که با قیمت متوسط ​​27713 دلار خریداری شده است.

به نظر نمی‌رسد اشتهای این شرکت نرم‌افزاری ارضا شده باشد. مایکل سیلر، مدیر عامل شرکت، گفت که این شرکت به ارزیابی فرصت‌ها برای جذب سرمایه اضافی برای اجرای استراتژی بیت‌کوین خود ادامه خواهد داد.

عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

به نظر می‌رسد روند صعودی در بخش کریپتو باعث افزایش تقاضا برای کارمندان با تجربه در کریپتو یا بلاک چین شده است. یک گزارش اخیر توسط دوین بانرجی، سردبیر لینکدین، به داده‌های تیم نمودار اقتصادی لینکدین اشاره کرد که نشان می‌دهد پست‌ها برای مشاغلی که شامل عباراتی مانند «بلاک چین» یا «کریپتو» هستند، در ماه آگوست در مقایسه با سال گذشته، ۶۱۵ درصد افزایش یافته است.

آیا رالی شدید در اتریوم می‌تواند شروع یک فصل جدید باشد؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم:

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 27 اکتبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (59389 دلار) رسید اما خرس‌ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. قیمت به سرعت بهبود یافت و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 28 اکتبر رسید که نشان از خرید قوی با کاهش قیمت دارد.

تحلیل نمودار BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

حرکت قیمت در چند روز گذشته یک الگوی پرچم صعودی را تشکیل داده است که با عبور از خط مقاومت و بسته شدن کندل کامل می‌شود. چنین حرکتی نشان دهنده از سرگیری روند صعودی خواهد بود. اولین مقاومت در روند صعودی، سقف تاریخی یعنی 67000 دلار است.

اگر گاوها از این مانع عبور کنند، بیت کوین می‌تواند حرکت خود را به سمت بالا با هدف 89476.12 دلار آغاز کند.

افزایش میانگین متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان دهنده برتری گاوها است. خرس‌ها باید قیمت را پایین تر از پرچم بکشند و حفظ کنند تا نظریه صعودی باطل شود. در این صورت، بیت کوین می‌تواند تا 52920 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم (ETH) بلا قدرت از متحرک نمایی 20 روزه (3953 دلار) در 28 اکتبر برگشت. این حرکت نشان می‌دهد خریداران از کاهش قیمت اخیر برای جمع آوری استفاده کرده‌اند. بزرگترین آلتکوین در 29 اکتبر به بالاترین حد خود رسید که نشان از از سرگیری روند صعودی دارد.

تحلیل نمودار ETH/USDT
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شیب متحرک نمایی 20 روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که گاوها کنترل را در اختیار دارند. اگر خریداران قیمت را بالای 4375 دلار حفظ کنند، اتریوم می‌تواند سفر خود را به سمت هدف 4657 دلار آغاز کند و سپس تا 5000 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت نتواند بالای 4375 دلار بماند، نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. سپس اتریوم می‌تواند برای چند روز بین 4375 تا 3888 دلار تثبیت شود. عبور و بسته شدن کندل زیر این محدوده نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر در راه است.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

گاوها با موفقیت از خط گردن الگوی معکوس سر و شانه‌ها در 27 اکتبر دفاع کردند که یک علامت مثبت است. این حرکت باعث خرید بیشتر معامله گران شد و بایننس کوین (BNB) را به بالای مقاومت 518.90 دلار رساند.

نمودار قیمت BNB/USDT
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (470 دلار) در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران برتری دارند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از 518.90 دلار را حفظ کنند، بایننس کوین می‌تواند روند صعودی خود را به سمت هدف 554 دلار از سر بگیرد.

برعکس، اگر قیمت نتواند به بالای 518.90 دلار برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران سود خود را در سطوح بالاتر سیو می‌کنند. سپس بایننس کوین می‌تواند تا خط گردن ریزش کند، که حمایت مهمی برای گاوها است.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

گاوها از حمایت قوی در 1.87 دلار در 27 اکتبر دفاع کردند، اما این بازگشت خیلی قوی نبود. این نشان می‌دهد که معامله گران برای خرید کاردانو (ADA) در سطوح بالاتر مردد هستند.

تحلیل نمودار ADAUSDT
نمودار قیمت ADAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در ناحیه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت پایین است.

اگر قیمت از سطح فعلی یا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.12 دلار) کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد کاردانو را تا زیر سطح حمایت 1.87 دلار پایین بشکنند. چنین حرکتی می‌تواند نشانه شروع یک اصلاح عمیق تر به 1.58 دلار باشد.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ببرند و حفظ کنند، این دیدگاه منفی باطل خواهد شد. سپس این کاردانو تا 2.47 دلار افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در 27 اکتبر از متحرک نمایی 20 روزه (180 دلار) جهش کرد، که نشان می‌دهد هیجانات مثبت است و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای منطقه مقاومت 216 دلار و به 218.93 دلار برسانند.

نمودار قیمت SOLUSDT
نمودار قیمت SOLUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. عبور و بسته شدن کندل بالای 218.93 دلار نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. در این صورت سولانا می‌تواند تا 239.83 دلار افزایش یابد.

با این حال، بعید است که خرس‌ها به راحتی اجازه دهند. اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالای خود کاهش یابد، سولانا ممکن است برای چند روز بین 171.47 دلار و 218.93 دلار متوقف شود. ریزش تا زیر 171.47 دلار می‌تواند نشانه شروع یک اصلاح عمیق تر باشد.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

ریپل (XRP) در 27 اکتبر به زیر سطح حمایت 1 دلار سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که گاوها در نزدیکی حمایت بحرانی خرید می‌کنند. خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از خط روند نزولی برده و حفظ کنند.

نمودار قیمت XRPUSDT
نمودار قیمت XRPUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر آنها موفق شوند، ریپل می‌تواند تا 1.24 دلار افزایش یابد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها مقاومت سختی داشته باشند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، ریپل می‌تواند برای چند روز متوقف شود.

میانگین متحرک ثابت و RSI درست زیر نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. اگر ریپل به بالای 1.24 دلار برسد، این تعادل به نفع گاوها تغییر خواهد کرد. در مقابل، ریزش تا زیر 1 دلار می‌تواند ریپل را به منطقه حمایت قوی در 0.88 تا 0.85 دلار برساند.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) از سطح  38.77 دلار در 27 اکتبر عبور کرد، که نشان می‌دهد که این هیجانات صعودی باقی می‌ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند.

نمودار قیمت DOTUSDT
نمودار قیمت DOTUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به بالای مقاومت 46.39 دلار برسانند و بالاترین قیمت تاریخ را در 49.78 دلار مجدد آزمایش کنند. اگر این مقاومت شکسته شود، پولکادات می‌تواند به سمت هدف بعدی در 53.90 دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالای خود کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (40.90 دلار) برسانند. ریزش تا زیر این سطح می‌تواند حمایت بحرانی را در 38.77 دلار دوباره آزمایش کند. اگر این سطح شکست بخورد، توقف بعدی می‌تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (35.68 دلار) باشد.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) در 27 اکتبر به زیر SMA 50 روزه (0.23 دلار) رسید، اما دم بلند در کندل روز حاکی از خرید قوی در سطوح پایین تر است. گاوها به خرید خود در 28 اکتبر ادامه دادند، که ممکن است چند خرس متجاوز را غافلگیر کرده باشند.

تحلیل نمودار DOGEUSDT
نمودار قیمت DOGEUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

ترکیبی از تلاش خرس‌ها برای ریزش و خرید گاوها با کاهش قیمت، قیمت را به بالای مقاومت 0.27 دلاری در 28 اکتبر رساند. با این حال، فتیله بلند در کندل روز نشان می‌دهد که معامله گران ممکن است در سطوح بالاتر سیو سود کرده باشند.

گاوها و خرس‌ها احتمالا شاهد نبردی سخت در قیمت 0.27 دلار خواهند بود. اگر گاوها این سطح را به حمایت تبدیل کنند، دوج کوین می‌تواند دوباره به سمت 0.35 دلار صعود کند. عبور و بسته شدن کندل بالاتر از این سطح می‌تواند مسیر را برای حرکت احتمالی به 0.45 دلار باز کند.

در مقابل، شکستن و بسته شدن کندل زیر 0.27 دلار می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.25 دلار) کاهش دهد.

تحلیل جفت ارز SHIB/USDT

ارز شیبا اینو (SHIB) در 27 اکتبر به بالای سطح 200% فیبوناچی در 0.00007586 دلار صعود کرد و در 28 اکتبر به بالاترین قیمت خود در تاریخ 0.00008854 دلار رسید.

تحلیل نمودار SHIBAUSDT
نمودار قیمت SHIBAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

رالی شدید چند روز گذشته باعث شد RSI در 27اکتبر به 91.66 برسد که منجر به عقب‌نشینی در 28اکتبر شد. ارز شیبا در 29 اکتبر یک الگوی کندل روزانه تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است.

اگرچه روند صعودی دست نخورده باقی می‌ماند، اما این ارز شیبا می‌تواند برای هضم سودهای چند روز گذشته برای چند روزی متوقف شده و یا اصلاح کند.

سطح اصلاحی 50% فیبوناچی در 0.00005778 دلار، سطحی حیاتی است که باید مراقب آن باشید. زیرا شکستن زیر آن می‌تواند فروش را تشدید کند و شیبا را به سطح 61.8% فیبوناچی در 0.00005052 دلار بکشاند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 0.00008854 دلار برسد، ارز شیبا می‌تواند تا سطح 300% فیبوناچی در 0.00010349 دلار افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

لونا توکن پروتکل Terra از SMA 50 روزه (38.69 دلار) در 27 اکتبر برگشت. این حرکت نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. حرکت قیمتی چند روز گذشته منجر به تشکیل مثلث متقارن شده است.

نمودار قیمت LUNAUSDT
نمودار قیمت LUNAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

گاوها اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مثلث برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، لونا می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. خرس‌ها ممکن است چالشی سختی در بالاترین سطح تاریخ 49.54 دلار داشته باشند. اما اگر این سطح عبور کند، لونا ممکن است به هدف 62.59 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت بالای خود کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. سپس ممکن است این لونا اقامت خود را در داخل مثلث برای چند روز دیگر تمدید کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتسلا و ایلان ماسک بر این باور هستند که رمزارزها بزودی جایگزین پول نقد می شوند
مقاله بعدیچرا آینده اقتصاد متعلق به ارزهای دیجیتال است؛ مزایا و معایب رمزارزها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید