تحلیل‌ تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 9 بهمن

137
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: بیت‌کوین (BTC) و اکثر آلت‌کوین‌های اصلی در حال کاهش از سطوح مقاومتی هستند، که نشان می‌دهد احساسات منفی باقی مانده و معامله‌گران در هر فرصتی خواهند فروخت. فیلیپ سوئیفت، تحلیل‌ گر Decentrader، گفت که نسبت تولید سود صرف شده در زنجیره (SOPR) که قیمت خرید را در مقابل قیمت فروخته شده در یک دوره معین جمع می‌کند، نشان می‌دهد که معامله گران دارایی بیت کوین خود را با ضرر می‌فروشند.

معیار دیگری که معامله‌گران را نگران می‌کند، نرخ‌های تامین مالی است که به دنبال اظهارنظرهای فدرال رزرو ایالات متحده، بیشتر به محدوده منفی کاهش یافته است. شرکت تحقیقاتی کریپتو دلف دیجیتال انتظار دارد که بیت کوین پس از تکرار سطح 34 هزار دلار به پایین ترین سطح خود برسد.

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: Coin360

در میان چندین پیش‌بینی نزولی، یک پیش‌بینی بلندمدت صعودی توسط Cathy Wood’s Ark Invest وجود داشت. در این گزارش قیمت بیت کوین تا سال 2030 از 1 میلیون دلار و اتریوم (ETH) به 170000 تا 180000 دلار در همان دوره خواهد رسید.

آیا بیت‌کوین و اکثر آلت‌کوین‌های اصلی می‌توانند نزدیک به سطوح فعلی پایین بیایند؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل‌ جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین با مقاومت سختی بین 37332.70 تا 39600 دلار مواجه است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به از دست دادن برتری خود ندارند و در هر حرکت صعودی خواهند فروخت.

تحلیل نمودار بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

عقب نشینی چند روز گذشته سطوح اشباع فروش در شاخص قدرت نسبی (RSI) را برطرف کرده است. خرس‌ها اکنون با پایین کشیدن بیت کوین به زیر 32917.17 دلار تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را از سر بگیرند. اگر موفق شوند، توقف بعدی می‌تواند 30000 دلار باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 37,332.70 دلار برسد، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر است.

سپس خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (39714 دلار) و میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (44428 دلار) را به چالش بکشند. بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت، نشانه پایان یافتن روند نزولی خواهد بود.

تحلیل‌ جفت ارز ETH/USDT

اتریوم در 26 ژانویه بالاتر از مقاومت  2652 دلار قرار گرفت، اما خرس‌ها به شدت در سطوح بالاتر فروختند و قیمت را به زیر کانال بازگرداندند.

تحلیل نمودار اتریوم
نمودار قیمتETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

از آن زمان، خریداران تلاش کردند تا قیمت را به داخل کانال برگردانند. خرس‌ها اکنون سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به پایین‌ترین سطح روزانه 24 ژانویه در 2159 دلار، روند نزولی را از سر بگیرند. اگر آنها موفق شوند، اتریوم می‌تواند به 2000 دلار و سپس به 1700 دلار کاهش یابد.

RSI در چند روز گذشته در منطقه اشباع فروش گیر کرده است و نشان می‌دهد که فروش ممکن است در کوتاه مدت افزایش یابد. بنابراین، گاوها ممکن است دوباره یک رالی امدادی را انجام دهند که می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2856 دلار) برسد.

این یک مقاومت مهم برای عبور گاوها است زیرا سه حرکت صعودی قبلی از EMA 20 روزه با شکست مواجه شده بودند.

تحلیل‌ جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) از حمایت 330 دلاری خود بازگشت و در 25 ژانویه دوباره وارد کانال نزولی شد. اما گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (424 دلار) برسانند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمتBNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها فرصتی را حس می‌کنند و سعی می‌کنند قیمت را به سمت منطقه حمایتی در 330 تا 320 دلار برگردانند. این منطقه مهمی برای دفاع گاوها است زیرا اگر شکست بخورد، بایننس کوین می‌تواند تا 250 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد بایننس کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، بایننس کوین می‌تواند به خط مقاومت کانال صعود کند. بسته شدن کندل در بالای کانال نشان می‌دهد که روند نزولی ممکن است به پایان برسد.

تحلیل‌ جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در چند روز گذشته نزدیک به حمایت 1 دلار معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که گاوها از حمایت دفاع می‌کنند اما نتوانسته اند قیمت را بالاتر ببرند.

تحلیل قیمت کاردانو
نمودار قیمتADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. اگر خرس‌ها قیمت را زیر 1 دلار حفظ کنند، کاردانو می‌تواند تا 0.80 دلار کاهش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند و از میانگین متحرک بالاتر رود، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل می‌شود. سپس کاردانو می‌تواند خط مقاومت کانال را آزمایش کند. گاوها باید از این مقاومت عبور کنند تا نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

تحلیل‌ جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در چند روز گذشته نزدیک به خط حمایت کانال نزولی معامله شده است. این نشان می‌دهد که گاوها از خط حمایت دفاع می‌کنند اما نتوانسته‌اند به یک بازگشت قوی از آن دست یابند.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمتSOL/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

RSI در چند روز گذشته در منطقه اشباع فروش معامله شده است، که نشان می‌دهد ممکن است اصلاح در کوتاه مدت بیش از حد انجام شده باشد. این نشان دهنده احتمال عقب نشینی جزئی در چند روز آینده است.

اگر این اتفاق بیفتد، سولانا می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (118 دلار) افزایش یابد.بسته شدن  کندل بالاتر از این سطح می‌تواند مسیر را برای تجمع احتمالی به خط مقاومت کانال باز کند.

این دیدگاه مثبت کوتاه مدت در صورتی که قیمت کاهش یابد و به زیر کانال فرو رود، باطل خواهد شد. سولانا نیز می‌تواند به 66 دلار کاهش یابد.

تحلیل‌ جفت ارز XRP/USDT

گاوها سعی کردند ریپل (XRP) را به بالای مقاومت 0.65 دلار برسانند، اما فتیله بلند روی کندل روز نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند.

تحلیل قیمت ریپل
نمودار قیمتXRP/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در قلمروی اشباع فروش قرار دارد، که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند. اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد ریپل را به زیر 0.54 دلار کاهش دهند و حمایت 0.50 دلار به چالش بکشند.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.68 دلار) فشار دهند و حفظ کنند، این دیدگاه منفی باطل می‌شود. چنین حرکتی اولین نشانه کاهش فشار فروش خواهد بود. سپس ممکن است ریپل تا مقاومت 0.75 دلار صعود کند.

تحلیل‌ جفت ارز LUNA/USDT

LUNA توکن Terra دوباره به خط حمایت کانال نزولی سر خورده است. این نشان می‌دهد که معامله گران به فروش خود در روند صعودی ادامه می‌دهند.

نمودار قیمت لونا
نمودار قیمتLUNA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شیب متحرک نمایی 20 روزه (68.8 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع فروش، نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط حمایت کانال کاهش دهند، فروش ممکن است تشدید شود و LUNA ممکن است به 37.82 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا LUNA را به سمت متحرک نمایی 20 روزه سوق دهند. این سطح احتمالاً دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل می‌کند. اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، LUNAممکن است به خط روند نزولی صعود کند.

تحلیل‌ جفت ارز DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) از متحرک نمایی 20 روزه (0.15 دلار) در 26 ژانویه رد شد، که نشان می‌دهد خرس‌ها نزدیک به این مقاومت خواهند فروخت. قیمت به داخل محدوده تنگ در 0.15 تا 0.13 دلار بازگشته است.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمتDOGE/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

در حالی که متحرک نمایی 20 روزه نزولی نشان دهنده برتری خرس‌ها است، واگرایی صعودی در RSI نشان می‌دهد که فشار فروش می‌تواند کاهش یابد. بعید است که این وضعیت عدم اطمینان برای مدت طولانی ادامه یابد.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه فشار دهند و حفظ کنند، دوج کوین می‌تواند به سمت مقاومت  0.19 دلار افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت سقوط کند و به زیر 0.13 دلار بسته شود، دوج کوین می‌تواند تا سطح حمایت روانی 0.10 دلار کاهش یابد.

تحلیل‌ جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) در چند روز گذشته نزدیک به حمایت قوی در 16.81 دلار معامله شده است، اما یک ایراد جزئی این است که گاوها نتوانسته اند به یک بازگشت قدرتمند از آن دست یابند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمتDOT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 16.81 دلار بکشند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، فروش می‌تواند تشدید شود و پولکادات ممکن است به سمت حمایت بعدی در 10.37 دلار کاهش یابد. میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در منطقه اشباع فروش نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 20.16 دلار برسانند، نشان دهنده افزایش تقاضا خواهد بود. ممکن است پولکادات به SMA 50 روزه (25.44 دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا قرار گرفتن بالاتر از آن نشانه تغییر احتمالی روند است.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

فتیله بلند در کندل 26 ژانویه آوالانچ (AVAX) نشان می‌دهد که خرس‌ها از سطح 75.50 دلار دفاع می‌کنند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در 51.04 دلار برسانند.

نمودار قیمت آوالانچ
نمودار قیمتAVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت به 51.04 دلار بازگشت، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در این سطح هستند. این می‌تواند محدوده آوالانچ را بین 75.50 تا 51.04 دلار برای چند روز حفظ کند.

بسته شدن  کندل بالاتر از 75.50 دلار اولین نشانه ای است که اصلاح ممکن است به پایان برسد. سپس آوالانچ می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 47.66 دلار سقوط کند، مرحله بعدی روند نزولی می‌تواند آغاز شود. تا آن زمان، آوالانچ می‌تواند در داخل محدوده بی ثبات باقی بماند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیTrezor پروتکل تأیید آدرس بحث برانگیز را حذف می کند
مقاله بعدیبیت کوین به 37 هزار رسید در حالیکه نگرانی ریزش بیشتر وجود داشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید