تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 4 آبان

155
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: تحلیل ها نشان می‌دهد بیت کوین BTC از سقوط به زیر 60000 دلار رهایی یافته که نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین‌تر است. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، گفت که سرمایه گذاران با کاهش بیت کوین تا 6000دلار 840 میلیون دلار در معاملات آتی بیت کوین هزینه کردند.

تحلیلگران برای بقیه سال پیش بینی می‌کنند روند صعودی ادامه یابد. تحلیلگر TechDev معتقد است که روند قیمت بیت کوین در سال 2021 همان مسیر سال 2017 را دنبال می‌کند. اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین می‌تواند برای یک حرکت صعودی قوی در باقی مانده سال آماده شود.

نقشه بازار
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

انتظار می‌رود مسترکارت به زودی بتوانند خدمات رمزنگاری را به شبکه خود اضافه کنند. این مسئله می‌تواند پذیرش ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. مسترکارت با پلتفرم Bakkt پیوند خورده است تا مشتریان مستقر در ایالات متحده قادر به خرید، فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال از طریق کیف پول‌های امانی (custodial) شوند.

آیا اصلاح بیت کوین به پایان رسیده است و آیا ممکن است به بالاترین حد خود برسد؟ اگر این اتفاق بیفتد، آیا آلت کوین‌ها نیز روند صعودی خود را از سر خواهند گرفت؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

دم بلند کندل 23 و 24 اکتبر نشان دهنده تلاش گاوها برای دفاع از حمایت مهم 60000 دلار است. بیت کوین روند صعودی خود را از سر گرفته است و اکنون تلاش خواهد کرد تا منطقه مقاومتی، از 64,854 تا 67,000 دلار را به چالش بکشد.

تحلیل نمودار BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه EMA یعنی 58794 دلار و شاخص قدرت نسبی RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که کنترل در دست گاوها است. اگر کندل روزانه بالای 67000 دلار بسته شود، حرکت صعودی می‌تواند قوی‌تر شود. درنهایت مسیر برای افزایش احتمالی تا 75000 دلار و در ادامه 85756.75 دلار هموارتر خواهد شد.

اگر قیمت از مقاومت بالای خود تا زیر متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. این امر می‌تواند منجر به فروش وحشتناک معامله گران کوتاه مدت شود و ممکن است قیمت را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه(SMA) یعنی 51,160 دلار کاهش دهد.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم (ETH) در 22 اکتبر به زیر 4027.88 دلار سقوط کرد اما خرس‌ها نتوانستند از این برتری استفاده کنند. 23 اکتبر گاوها به سرعت کنترل را به دست گرفتند که نشان دهنده خرید قوی در کاهش قیمت است.

نمودار قیمت BTC/USDT
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

فیتیله بلند کندل 24 اکتبر نشان میدهد گاوها یک بار دیگر تلاش خرس ها برای پایین آوردن قیمت تا 4027.88 دلار را ناکام گذاشتند. اگر گاوها قیمت را بالای 4027.88 دلار را حفظ کنند، جفت ارز ETH/USDT می‌تواند به بالاترین حد تاریخی خود یعنی 4375 دلار برسد.

عبور و بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند سفر این جفت ارز را به سمت سطح مهم  5000 دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 3826 دلار بکشند. این اولین نشانه‌ای است که حرکت صعودی ممکن است تضعیف شود. سپس این جفت ارز می تواند تا SMA 50 روزه یعنی 3473 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

با کاهش قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 461 دلار گاوها نیز در حال خرید هستند. این مسئله نشان می‌دهد که هیجانات بازار مثبت باقی می‌ماند. بایننس کوین (BNB) اکنون می‌تواند به مقاومت قوی بالای خود یعنی 518.90 دلار برسد.

نمودار قیمت BNB/USDT
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

عبور و بسته شدن کندل بالای 518.90 دلار نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید است. سپس جفت ارز BNB/USDT می‌تواند تلاش کند تا به هدف 554 دلار برسد. در جرکت بعدی این جفت ارز می‌تواند به 600 دلار برساند.

EMA 20 روزه و RSI در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که مسیر صعودی هموار است. اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالای خود کاهش یابد و تا زیر SMA 50 روزه یعنی 423 دلار سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در 24 اکتبر در زیر خط حمایت الگوی مثلث متقارن قرار گرفت و بسته شد. این حرکت نشان می‌دهد عدم قطعیت در چند روز گذشته ممکن است به نفع خرس‌ها تمام شود.

تحلیل نمودار ADAUSDT
نمودار قیمت ADAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 2.09 دلار برسانند، جفت ارز ADA/USDT می‌تواند حرکت خود را به سمت پایین تا حمایت قوی در 1.87 دلار آغاز کند. شیب اندک متحرک نمایی 20 روزه و RSI درست زیر نقطه میانی نشان می‌دهد که فروشندگان یک برتری جزئی دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و بالاتر از خط مقاومت مثلث بشکند، این دیدگاه منفی باطل خواهد شد. این می‌تواند خرس‌های تهاجمی را به دام بیاندازد و منجر به صعود تا 2.47 دلار و سپس 2.80 دلار شود.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

ریپل (XRP) در 24 اکتبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 1.09 دلار رسید. اما دم بلند روی کندل روز نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین تری خرید می‌کنند. خریداران اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند.

تحلیل نمودار XRPUSDT
نمودار قیمت XRPUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر موفق شوند، نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت خواهد بود. جفت ارز XRP/USDT می‌تواند تا 1.24 دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی نشان دهند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، جفت ارز می‌تواند برای چند روز در محدوده 1.24 دلار و 1 دلار باقی بماند.

عبور و بسته شدن کندل زیر 1 دلار می‌تواند برتری را به نفع خرس‌ها تمام کند. در نتیجه در منطقه حمایتی از 0.88 دلار تا 0.85 دلار کاهش یابد. برعکس، عبور و بسته شدن کندل بالای 1.24 دلار می‌تواند جفت ارز را به 1.41 دلار برساند.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

دم بلند روی کندل سولانا (SOL) در 24 اکتبر نشان می‌دهد که معامله گران به شدت در سطوح پایین تر خرید می‌کردند. خرید پایدار قیمت را به بالاترین حد خود در 218.93 دلار در 25 اکتبر رسانده است.

نمودار قیمت SOLUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را بالاتر از 216 دلار را حفظ کنند، جفت ارز SOL/USDT می‌تواند حرکت خود را به سمت 239.83 دلار آغاز کند. افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 173 دلار و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که خریداران برتری دارند.

با این حال، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا 177.70 دلار کاهش یابد و برای چند روز در محدوده بین این سطوح باقی بماند.

عبور و بسته شدن کندل زیر 171.47 دلار اولین نشانه ضعف خواهد بود. این صعف می‌تواند جفت ارز را به سمت خط روند پایین بکشد.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

اصلاح جزئی پولکادات (DOT) از 46.39 دلار نشان می‌دهد که گاوها با پیش‌بینی تدام روند صعودی، برای خروج عجله نمی‌کنند. افزایش میانگین متحرک و RSI بالای 63 نشان می‌دهد که گاوها کنترل را در اختیار دارند.

تحلیل نمودار DOTUSDT
نمودار قیمت DOTUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خریداران اکنون سعی می‌کنند قیمت را به بالای 46.39 دلار برسانند. در صورت موفقیت بالاترین قیمت تاریخی خود را در 49.78 دلار تکرار خواهند کرد. عبور و بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد که هدف آن 53.90 دلار است.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالای خود کاهش یابد، نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کمتر است. سپس خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز DOT/USDT را به زیر 38.77 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، کاهش می‌تواند تا SMA 50 روزه یعنی 34.65 دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

معاملات دوج کوین (DOGE) بین خط روند نزولی و متحرک نمایی 20 روزه (0.24 دلار) در 24 اکتبر به سمت بالا حرکت کرد. حرکت قوی در روز قیمت را به بالای مقاومت 0.27 دلار رساند، اما گاوها در تلاش هستند تا سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها از مقاومت بالا سری دفاع می‌کنند.

نمودار DOGEUSDT
نمودار قیمت DOGEUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

جفت ارز DOGE/USDT اکنون می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت برگردد، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت شده و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. این مسئله احتمال شکست بالای 0.28 دلار را نیز افزایش می‌دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می‌تواند تا 0.32 دلار و سپس 0.35 دلار صعود کند. در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک بکشند، این جفت ارز می‌تواند به منطقه حمایت قوی در 0.21 تا 0.19 دلار سقوط کند. جهش از این منطقه می‌تواند این جفت ارز را برای چند روز محدود نگه دارد.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

لونا (LUNA) توکن پروتکل Terra از مقاومت 45.01 دلار در 22 اکتبر رد شد و از متحرک نمایی 20 روزه 40.03 یعنی دلار در 24 اکتبر برگشت، که نشان می‌دهد قیمت بین این دو سطح گیر کرده است.

تحلیل نمودار LUNAUSDT
نمودار قیمت LUNAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده یک برتری جزئی برای خریداران است. اگر گاوها قیمت را به بالای 45.01 دلار برسانند و حفظ کنند، جفت ارز LUNA/USDT می‌تواند به بالاترین قیمت تاریخی خود در 49.54 دلار حمله کند.

عبور و بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند مسیر صعود تا 60.57 دلار را هموار کند. از طرف دیگر، کاهش تا زیر 40 دلار می‌تواند جفت  ارز را به منطقه حمایتی از 34.86 دلار تا 32.50 دلار برساند. اگر این منطقه شکسته شود، فروش می‌تواند شدت بیشتری بگیرد.

تحلیل جفت ارز UNI/USDT

یونی سوآپ (UNI) همچنان در محدوده باریکی بین خط گردن الگوی معکوس سروشانه و متحرک نمایی 20 روزه (25.68 دلار) معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که خرس‌ها از خط گردن دفاع می‌کنند. گاوها نیز از خط حمایت 20 روزه EMA دست نمی‌کشند.

نمودار UNIUSDT
نمودار قیمت UNIUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

فشردگی زیاد معمولاً منجر به یک حرکت قوی می‌شود. عبور و بستن کندل بالای خط گردن، الگوی معکوس سروشانه را کامل می‌کند. جفت ارز UNI/USDT ابتدا می‌تواند تا 31.41 دلار افزایش یابد و سپس به سمت 36.98 دلار حرکت کند.

افزایش تدریجی متحرک نمایی 20 روزه و RSI درست بالاتر از نقطه میانی نشان دهنده یک برتری جزئی برای خریداران است. برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت کاهش یابد و پایین تر از میانگین متحرک باقی بماند، افت تا 22 دلار نیز امکان پذیر است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاتریوم کلاسیک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز و متن‌باز بر‌‌‌اساس فناوری بلاک چین است
مقاله بعدیFATF دستورالعمل را تا دو روز دیگر برای فعالان بازار رمزارزها صادر خواهد شد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید