تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 4 دی

119
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: بیت کوین (BTC) به بالای سطح روانی در 50000 دلار بازگشت و S&P 500 به بالاترین حد خود، در تاریخ 23 دسامبر رسید. تحلیل ها نشان می‌دهد فروش ناشی از omicron در حال فروکش است و “رالی بابانوئل” مورد انتظار ” ممکن است شروع شده باشد.

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که حدود 100000 بیت‌کوین هر ماه از حالت «liquid» به «iliquid» می‌رود. به این معنی که سکه‌ها به آدرس‌هایی «با سابقه خرج‌کردن کمی» ارسال می‌شوند. این نشان دهنده انباشت سرمایه گذاران است.

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

در نشانه دیگری مبنی بر اینکه سرمایه گذاران سکه‌های خود را با اصلاحات کوچک تخلیه نمی کنند، داده‌های CryptoRank نشان می‌دهد که کل بیت کوین در صرافی‌های کریپتو از 9.5 درصد کل عرضه بیت کوین در اکتبر 2020 به 6.3 درصد از عرضه در دسامبر سال جاری کاهش یافته است. که پایین ترین سطح در سال 2021 است.

آیا بهبود فعلی شروع یک روند صعودی جدید است؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 23 دسامبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (49720 دلار) بسته شد. این امر نشان می‌دهد ممکن است فروشندگان برتری خود را از دست بدهند. صاف شدن متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی، تغییر احتمالی در روند کوتاه مدت را نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

بازگشت می‌تواند تا سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 52314 دلار و سپس به سطح اصلاحی 50% در 55560 دلار افزایش یابد. خرس‌ها احتمالاً در این منطقه مقاومت قوی خواهند داشت. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند روند نزولی را از سر بگیرند.

بسته شدن به زیر منطقه حمایت قوی در 45000 دلار تا 42000 دلار می‌تواند درها را برای کاهش احتمالی تا 30000 دلار باز کند. از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را به بالای 55560 دلار برسانند، بیت کوین می‌تواند تا سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی در 58686 دلار افزایش یابد. بسته شدن کندل بالاتر از این سطح، دورنمای تلاش مجدد برای بالاترین سطح تاریخ را بهبود می‌بخشد.

تحلیل جفت ارز  ETH/USDT

اتریوم (ETH) در 23 دسامبر در بالای کانال نزولی و متحرک نمایی 20 روزه (4060 دلار) بسته شد. اولین نشانه ای  که ممکن است اصلاحات در حال پایان یافتن باشد.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد و اتریوم می‌تواند به 4488 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. اما اگر گاوها قیمت را به بالای آن برسانند، اتریوم می‌تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در 4868 دلار دوباره آزمایش کند.

متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می‌دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

با این حال، اگر قیمت کاهش یابد و دوباره به کانال بازگردد، نشان می‌دهد که شکست فعلی یک تله گاوی بوده است. سپس اتریوم می‌تواند تا 3643.73 دلار کاهش یابد. بسته شدن کندل زیر این حمایت می‌تواند منجر به کاهش به میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) (3316 دلار) شود.

تحلیل جفت ارز  BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) به خط روند نزولی بازگشته است که می‌تواند به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، به نظر می‌رسد که معامله گران به فروش خود در رالی ادامه دهند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به منطقه حمایت قوی در 500 دلار به 489.20 دلار کاهش دهند. اگر این منطقه از بین برود، کاهش می‌تواند تا SMA 200 روزه (439 دلار) گسترش یابد. جایی که خریداران احتمالا وارد عمل شده و حمایت خواهند کرد.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی حفظ کنند، نشان می‌دهد که اصلاح ممکن است به پایان برسد. سپس خریداران تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند، که ممکن است با مقاومت 575 دلار و بعداً در 617 دلار مواجه شود.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

پس از معاملات نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (184 دلار) در چند روز گذشته، سولانا (SOL) بالاتر از مقاومت در 23 دسامبر بسته شد. متحرک نمایی 20 روزه صاف شده و RSI به نقطه میانی نزدیک شده است. تعادل بین عرضه و تقاضا

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت SOL/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بماند، این تعادل به نفع گاوها متمایل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که مرحله اصلاحی کوتاه مدت ممکن است در حال پایان باشد. سولانا می‌تواند ابتدا تا 204.10 دلار و سپس به 240 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 168.49 دلار برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. سپس این سولانا می‌تواند تا 148.04 دلار کاهش یابد. اگر این سطح نیز شکست بخورد، سولانا ممکن است تا SMA 200 روزه (123 دلار) سقوط کند.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در 23 دسامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.37 دلار) جهش کرد که نشان می‌دهد خریداران در حال تلاش برای بازگشت هستند. با این حال، بعید است که خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند.

تحلیل قیمت کاردانو
نمودار قیمت ADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

اگر آنها موفق شوند، نشان می‌دهد که هیجانات منفی باقی می‌ماند و معامله گران در رالی‌ها می‌فروشند. سپس کاردانو می‌تواند تا حمایت 1.18 دلار کاهش یابد. بسته شدن کندل زیر این سطح می‌تواند کاردانو را به 1 دلار کاهش دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می‌دهد که این احساسات صعودی شده است و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت 1.87 دلار برسانند.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

ریپل (XRP) در 22 دسامبر بالاتر از SMA 200 روزه (0.94 دلار) بسته شد. این حرکت نشان می‌دهد ممکن است فروشندگان در حال از دست دادن قدرت خود باشند. خرس‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند تا بهبود را در نزدیکی 1 دلار متوقف کنند.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر میانگین متحرک بازگردد، نشان دهنده این است که معامله گران در حال خرید نزول هستند. که احتمال شکست بالای 1 دلار را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، ریپل می‌تواند تا 1.20 دلار افزایش یابد و بعداً به مقاومت سرسخت 1.41 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که معامله گران نزدیک به سطح مقاومت می‌فروشند. این می‌تواند ریپل را در محدوده بزرگی بین 0.75 تا 1 دلار نگه دارد.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

لونا توکن Terra از 98.20 دلار در 22 دسامبر رد شد، که نشان می‌دهد خرس‌ها از مقاومت روانی در 100 دلار دفاع می‌کنند. با این حال، گاوها برنامه‌های دیگری داشتند. زیرا آنها در پایین خریدند و حرکت صعودی را در 23 دسامبر از سر گرفتند.

نمودار قیمت لونا
نمودار قیمت LUNA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (74 دلار) و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان دهنده برتری خریداران است. اگر گاوها قیمت بالای 100 دلار را حفظ کنند، لونا می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. هدف بعدی در صعود 124.65 دلار و سپس 150 دلار است.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان یک چالش سخت در 100 دلار ایجاد می‌کنند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، فروش می‌تواند تشدید شود. سپس لونا می‌تواند به 50 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) بین سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 119.69 دلار و سطح اصلاحی 78.6% در 131.70 دلار با مقاومت روبرو بوده است، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها خیلی پا پس نکشیده اند.

نمودار قیمت آوالانچ
نمودار قیمت AVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (107 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها قیمت را به بالای 131.70 دلار برسانند، آوالانچ می‌تواند بالاترین قیمت خود را در 147 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالای سر کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. سپس آوالانچ می‌تواند به 98.14 دلار کاهش یابد. اگر این سطح شکسته شود، توقف بعدی می‌تواند 75.50 دلار باشد.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) در 20 دسامبر از ناحیه حمایت قوی با 25 دلار به 22.66 دلار بازگشت و گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک در 23 دسامبر رساندند.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت DOT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک حفظ کنند، پولکادات می‌تواند تا 31.49 دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است مقاومت سختی داشته باشند.

اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان‌دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در افت است. این می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی تا 39.35 دلار باز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی 20 روزه (28.42 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. این می‌تواند پولکادات را به منطقه حمایتی بکشاند.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

بازگشت دوج کوین (DOGE) از حمایت قوی در 0.15 دلار بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه (0.18 دلار) افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها ممکن است برتری خود را از دست بدهند.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمت DOGE/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت 0.19 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، دوج کوین می‌تواند تا 0.22 دلار و سپس به SMA 200 روزه (0.23 دلار) صعود کند. خرس‌ها احتمالا با قدرت از این منطقه دفاع می‌کنند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از 0.19 دلار کاهش یابد، دوج کوین می‌تواند دوباره به 0.15 دلار کاهش یابد و برای چند روز دیگر در محدوده بین این دو سطح باقی بماند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر 0.15 دلار حفظ کنند تا مرحله بعدی روند نزولی را شروع کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیUpland : آپلند با گسترش زمین در اوکلند متاورس خود را توسعه می دهد
مقاله بعدینمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته دوم دی 1400 باید زیر نظر داشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید