تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 1 آبان

129
تحلیل ارزهای دیجیتال

ارزروز: قیمت بیت کوین BTC و اتریوم ETH  پس از ثبت رکورد جدید، شاهد سیو سود تهاجمی توسط معامله‌گران بودند. این نشان می‌دهد که معامله‌گران که با شایعات مربوط به صندوق ETF بیت کوین خرید کرده بودند، پس از راه اندازی موفقیت آمیز صندوق BITO سیو سود کردند.

گاوها سعی کردند پس از راه اندازی دومین ETF مرتبط با معاملات آتی بیت کوین BTC توسط مدیر دارایی‌های دیجیتال والکری در 22 اکتبر، بهبودی در بیت کوین ایجاد کنند. اما در سطوح بالاتر با فشار فروش شدید روبرو شدند. فشار فروش، شاخص Fear and Greed را از 84 در 21 اکتبر به 75 در 22 اکتبر رسانده است.

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

استراتژیست‌های JPMorgan Chase در یادداشتی اعلام کردند که BITO بعید است که فاز جدیدی از ورود سرمایه بیشتر به بیت کوین را آغاز کند. هیاهو برای این محصول ممکن است پس از یک هفته کاهش یابد. استراتژیست‌ها خاطرنشان کردند که سرمایه از ETF‌های طلا به صندوق‌های بیت کوین منتقل می‌شود. این مسئله از چشم انداز صعودی بیت کوین تا پایان سال حمایت می‌کند.

آیا بیت کوین و اتر می‌توانند شاهد اصلاح عمیقی باشند و خطوط حمایتی در چه سطحی است؟ بیایید نمودارهای 10 ارز رمزنگاری شده برتر را بررسی کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در 20 اکتبر به بالاترین سطح خود در 67000 دلار رسید. اما گاوها نتوانستند روند صعودی را ادامه دهند. خرس‌ها در 21 اکتبر قیمت را به زیر سطح 644854 دلار رساندند. این نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش برای به دام انداختن گاوها هستند.

نمودار قیمت BTC/USDT
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها سعی کردند در 22 اکتبر ریکاوری کنند اما فتیله بلند روی کندل آن روز نشان می‌دهد که معامله گران به صورت جزئی فروش می‌کنند. حمایت قوی برای رصد روند نزولی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) یعنی قیمت 57،778 دلار است.

اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت است و معامله گران با کاهش قیمت در حال خرید هستند. این امر احتمال عبور از محدوده مقاومت بین 64،854 تا 67،000 دلار افزایش می‌دهد. سپس این جفت ارز می‌تواند به 75000 دلار برسد.

از سوی دیگر، در صورت حرکت قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، ممکن است فروش شدت گرفته و جفت ارز BTC/USDT به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) یعنی 50،496 دلار برسد.

ETH/USDT

در 20 اکتبر، اتریوم بالاتر از مقاومت  4.027.88 دلار قرار گرفت و بسته شد. پس از آن یک حرکت صعودی دیگر در 21 اکتبر اتفاق افتاد که قیمت را به 4.375 دلار رساند، درست بالاتر از بالاترین رقم قبلی در 4.372.72 دلار.

نمودار قیمت ETH/USDT
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

با این حال، فتیله بلند و بسته شدن کندل منفی آن در 21 اکتبر نشان می‌دهد که معامله گران ممکن است به طور هجومی در نزدیکی بالاترین سطح فروش داشته باشند. خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را در زیر سطح شکست تا 4،027.88 دلار حفظ کنند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3712 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها همچنان در بازی هستند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا جفت ETH/USDT را به بالاترین سطح تاریخ خود برسانند.

شکستن و بستن کندل زیر خط گردن الگوی معکوس سر و شانه‌ها می‌تواند نشانه شروع احتمالی اصلاح عمیق تر تا 3200 دلار باشد.

BNB/USDT

بایننس کوین BNB از 505.90 دلار کاهش یافت که نشان می‌دهد خرس‌ها از مقاومت 518.90 دلار دفاع می‌کنند. این آلت کوین نمی تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه 455 دلار برسد، که انتظار می‌رود به عنوان یک حمایت قوی عمل کند.

نمودار قیمت BNB/USDT
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خارج شود، جفت ارز BNB/USDT می‌تواند یک تلاش دیگر برای عبور از مقاومت 518.90 دلار انجام دهد. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند به سمت هدف  554 دلار حرکت کند.

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت و پایین آمدن از میانگین متحرک، این برتری می‌تواند به نفع خرس‌ها باشد. فروش می‌تواند با حرکت قیمت زیر 392.20 دلار بیشتر شود.

ADA/USDT

کاردانو ADA در 21 اکتبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 2.18 دلار رسید. اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی مثلث متقارن برسانند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار ADAUSDT
نمودار قیمت ADAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

فروشندگان در حال حاضر سعی دارند قیمت را در زیر خط حمایت مثلث فرو ببرند. اگر آنها موفق شوند، نشان می‌دهد که تعادل بین گاوها و خرس‌ها به سمت منفی تمام شده است.

پس از آن جفت ارز ADA/USDT می‌تواند به حمایت قوی 1.87 دلار برسد. شکستن و بستن زیر این سطح می‌تواند منجر به وحشت فروش شود. شکستن و بستن کندل بالای مثلث اولین نشانه بازگشت گاوها به بازی است. این جفت ارز ممکن است تا 2.47 دلار افزایش یابد و حرکت خود را بالاتر از این مقاومت افزایش دهد.

XRP/USDT

ریپل XRP در 21 اکتبر از خط روند نزولی بازگشت، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. در نقطه ضعف، گاوها تلاش می‌کنند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند.

نمودار قیمت XRPUSDT
نمودار قیمت XRPUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند جفت XRP/USDT را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند به 1.41 دلار برسد. شکست و بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند قیمت را به 1.66 دلار برساند.

میانگین متحرک flat و RSI نزدیک به نقطه میانی، نشان می‌دهد که ممکن است این جفت برای چند روز در همین محدوده باقی بماند. شکست و بستن کندل زیر 1 دلار راه را برای ریزش احتمالی تا حمایت قوی 0.85 دلار باز می‌کند.

SOL/USDT

سولانا SOL در 21 اکتبر در بالای منطقه مقاومت و بین 171.47 دلار و 177.79 دلار قرار گرفت و بسته شد. یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل شد، که هدف آن 226.94 دلار است.

نمودار قیمت SOLUSDT
نمودار قیمت SOLUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها ممکن است در بالاترین سطح کنونی یعنی 216 دلار چالش سختی داشته باشند. اما حرکت قوی سه روز گذشته نشان می‌دهد که گاوها به طور تهاجمی در سطوح بالاتر خرید می‌کنند. شکست و بسته شدن کندل بالای 216 دلار نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

برعکس، اگر جفت SOL/USDT از 216 دلار کاهش یابد، تکرار مجدد 177.79 دلار امکان پذیر است. اگر قیمت از این سطح پایین برگردد، نشان می‌دهد که گاوها همچنان در صعود به خرید ادامه می‌دهند. گاوها سپس دوباره سعی می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

شکست و بستن کندل زیر 171.47 دلار نشان می‌دهد که حرکت صعودی احتمالاً تضعیف شده است.

DOT/USDT

پولکادات DOT در 20 اکتبر بالاتر از مقاومت فوری در 44.78 دلار شکست، که نشان دهنده احتمال از سرگیری حرکت مجدد است. خرس‌ها سعی کردند گاوها را با پایین آوردن قیمت در سطح 39.02 دلار در 21 اکتبر به دام بیندازند، اما خریداران برنامه‌های دیگری داشتند.

نمودار قیمت DOTUSDT
نمودار قیمت DOTUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (38.88 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. اگر خریداران، قیمت بالای 45 دلار را حفظ کنند، جفت ارز DOT/USDT می‌تواند مجدداً به بالاترین سطح خود در 49.78 دلار برسد.

این سطح ممکن است به عنوان یک مانع سخت عمل کند. اما اگر گاوها قدرت زیادی را از دست ندهند، این جفت ارز می‌تواند حرکت صعودی خود را تا 53.90 دلار ادامه دهد. خرس‌ها باید قیمت را به زیر سطح 38.77 دلار برسانند تا شرایط را به نفع خود تغییر دهند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا SMA 50 روزه یعنی 34.07 دلار کاهش یابد.

DOGE/USDT

دوج کوین DOGE همچنان در خط روند نزولی با مقاومت سختی روبرو است و نشان می‌دهد خرس‌ها از این سطح به شدت دفاع می‌کنند. یک نکته مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 0.23 دلار برسد.

نمودار قیمت DOGEUSDT
نمودار قیمت DOGEUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها نتوانند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند و آن را حفظ کنند، احتمال جرکت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می‌یابد. این می‌تواند قیمت را به منطقه حمایتی قوی 0.21 دلار تا 0.19 دلار برساند. انتظار می‌رود گاوها از این منطقه به شدت دفاع کنند.

بازگشت قوی از این منطقه حمایتی با نوسان محدود بین 0.19 تا 0.27 دلار برای چند روز همراه خواهد بود. اگر جفت ارز DOGE/USDT صعود کرده و بالای 0.27 دلار بسته شود، روند به نفع گاوها خواهد بود. این جفت ارز می‌تواند پس از آن به 0.32 دلار و سپس به 0.35 دلار افزایش یابد.

LUNA/USDT

LUNA توکن پروتکل Terra در 20 اکتبر تا نزدیکی مقاومت 45.01 دلار افزایش یافت. جایی که خرس‌ها تلاش کردند حرکت صعودی را متوقف کنند. اما گاوها در 21 اکتبر از سطح 39.75 دلار دفاع کردند. این نشان می‌دهد که هیجانات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید هستند.

نمودار LUNAUSDT
نمودار قیمت LUNAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت بالاتر از 45.01 دلار را تحت فشار قرار دهند و حفظ کنند، جفت ارز LUNA/USDT می‌تواند مجدداً به بالاترین سطح خود در 49.54 دلار برسد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند. اما اگر گاوها نزول بعدی بالاتر از 45.01 دلار را متوقف کنند، چشم انداز یک رکورد جدید افزایش می‌یابد. سپس این جفت ارز می‌تواند به 60.57 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالای خود کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39.18 دلار) برسد، این کاهش می‌تواند تا 34.86 دلار ادامه یابد. فروش می‌تواند تا زیر 32.50 دلار افزایش یابد.

UNI/USDT

یونی سواپ UNI در 20 اکتبر در بالای خط گردن الگوی معکوس سر و شانه قرار گرفت و بسته شد. اما گاوها نتوانستند از این برتری استفاده کنند. خرس‌ها در 21 اکتبر قیمت را تا زیر خط گردن کاهش دادند.

نمودار قیمت UNIUSDT
نمودار قیمت UNIUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (25.46 دلار) برسد. این نشان می‌دهد که خریداران در هر ریزش جزئی خرید میکنند. اگر قیمت گاوها بالاتر از 28 دلار باشد، جفت ارز UNI/USDT می‌تواند به 31.41 دلار برسد.

این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند. اما اگر گاوها از این سد عبور کنند، این جفت ارز می‌تواند به هدف 36.98 دلار برسد. برعکس، شکست زیر میانگین‌های متحرک می‌تواند قیمت را تا سطح حمایت قوی 22 دلار پایین بیاورد. در صورت نقض این حمایت، روند کوتاه مدت منفی خواهد شد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبرخی از راه کارهای کلاه برداری در بازار دیجیتال از طریق شبکه های اجتماعی
مقاله بعدیشیبا با افزایش 45 درصدی در دو روز گذشته رکورد جدید را ثبت کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید