تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 25 آبان

123
تحلیل ارزهای دیجیتال

ارزروز: تحلیل ها نشان می‌دهد بیت کوین (BTC) نتوانست خود را حفظ کند. بیت کوین با شروع هفته بازارهای تجاری ایالات متحده تسلیم سیو سود شد، که احتمالاً نشان می‌دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

به نظر نمی رسد که PlanB، خالق مدل محبوب stack-to-flow، از اقدامات قیمت کسل کننده در چند روز گذشته ناراحت شده باشد. این تحلیلگر بر این باور است که پیش بینی بدترین سناریوی او 98000 دلار تا اول دسامبر و 135000 دلار تا اول ژانویه همچنان پابرجاست.

به گفته تحلیلگر ویلیام کلمنته که به داده‌های Glassnode استناد می‌کند، به نظر می‌رسد دارندگان بلندمدت منتظر سطوح بالاتر نبوده و شروع به رزرو سود کرده اند.

نقشه بازار
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

همه نسبت به بیت کوین خوش بین نیستند. کایل باس، به یک شبکه پادکست گفت که کسب درآمد از بیت‌کوین از سطوح فعلی به دلیل مقررات شدید دولت ایالات متحده «واقعاً دشوار» خواهد بود.

آیا سطوح پایین تر می‌تواند خرید گاوها را جذب کند یا معامله گران همچنان به سیو سود خود ادامه می‌دهند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 12 نوامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (63232 دلار) جهش کرد. اما خرس ها چالش سختی را در منطقه مقاومتی از 67000 تا 69000 دلار به وجود آورده اند.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می‌دهد حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود. بیت کوین یک الگوی مثلث صعودی تشکیل داده که سیگنال نزولی است. این الگو با یک شکست کامل می‌شود و در زیر خط حمایت بسته می‌شود.

اگر این اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد که معامله گران به شدت سیو رزرو می‌کنند و ممکن است منجر به کاهش به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (58,396 دلار) شود. هدف الگوی مثلث افزایشی 53770 دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 67000 دلار برسد، توقف بعدی می‌تواند 69000 دلار باشد. بسته شدن کندل بالای خط مقاومت مثلث می‌تواند درها را برای صعود احتمالی به 75000 دلار باز کند.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم (ETH) در 14 فوریه به زیر خط حمایت کانال صعودی سقوط کرد، اما دم بلند در کندل روز حاکی از خرید قوی در سطوح پایین‌تر است. گاوها امروز تلاش کردند روند صعودی را از سر بگیرند اما فتیله بلند روی کندل نشان می‌دهد که نزدیک به 4800 دلار با فروش مواجه بوده‌ است.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها اکنون یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط حمایت کانال و متحرک نمایی 20 روزه (4491 دلار) کاهش دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، شاهد تغییر در روند کوتاه مدت خواهیم بود. سپس اتریوم می‌تواند تا SMA 50 روزه (3980 دلار) کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت بار دیگر از خط حمایت خارج شود، نشان می‌دهد که گاوها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. خریداران سپس سعی خواهند کرد تا بر مقاومت 4868 دلاری غلبه کنند و اتریوم را به مرز روانی 5000 دلار برسانند. اگر گاوها قیمت را به بالای کانال برسانند، حرکت صعودی می‌تواند بیشتر شود.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) در تلاش است تا از بالاترین سطح 7 نوامبر در 669.30 دلار عبور کند، اما خرس‌ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند. آنها به طور تهاجمی از مقاومت بالای خود دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت BNBUSDT
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

بایننس کوین در 14 نوامبر الگوی کندل Doji را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در میان گاوها و خرس ها بود. اگر این عدم قطعیت به سمت نزول تمام شود، بایننس کوین ممکن است به سمت متحرک نمایی 20 روزه (593 دلار) سقوط کند.

خرس ها باید قیمت را به زیر 573 دلار بکشند تا اصلاح را به سطح 61.8% اصلاحی فیبوناچی در 524.70 دلار تعمیق بخشند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت باقی می‌ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. شکست بالای 669.30 دلار می‌تواند منجر به آزمایش مجدد بالاترین قیمت تاریخ در 691.80 دلار شود. اگر خریداران بایننس کوین را به بالاتر از این سطح برده و حفظ کنند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در 13 نوامبر از خط حمایت کانال صعودی بازگشت، که نشان می‌دهد گاوها همچنان به خرید با کاهش قیمت ادامه می‌دهند. گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از مقاومت 248 دلار برسانند و بالاترین قیمت تاریخ را در 259.90 دلار به چالش بکشند.

نمودار قیمت SOLUSDT
نمودار قیمت SOLUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین های متحرک صعودی و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از بالاترین حد خود برسانند، سولانا می‌تواند به خط مقاومت کانال صعودی صعود کند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر خط حمایتی کانال برود، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود. این می‌تواند مسیر را برای کاهش احتمالی SMA 50 روزه (189 دلار) باز کند.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در سه روز گذشته زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.06 دلار) معامله شده است. اما خرس ها نتوانسته اند از این موقعیت استفاده کنند و قیمت را به حمایت 1.87 دلار برسانند.

تحلیل قیمت کاردانو
نمودار قیمت ADAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

متحرک نمایی 20 روزه مسطح و RSI که درست زیر نقطه میانی قرار دارد، نشان دهنده یک توقف در کوتاه مدت است.

اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها ممکن است برتری خود را از دست بدهند. سپس کاردانو می‌تواند به مقاومت 2.47 دلار برسد. جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، کاردانو می‌تواند تا 1.87 دلار کاهش یابد. خرس‌ها باید قیمت را به زیر این حمایت بکشند تا نشانه‌ای از شروع یک روند نزولی باشد.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

ریپل (XRP) در چند روز گذشته بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.17 دلار) حفظ شده است. گاوها نیز در تلاش برای بالا بردن قیمت بالاتر از مقاومت 1.24 دلار هستند. فتیله بلند در کندل 15 نوامبر نشان می‌دهد که خرس ها در سطوح بالاتری می‌فروشند.

نمودار قیمت XRPUSDT
نمودار قیمت XRPUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شکست در بالا بردن قیمت به بالای 1.24 دلار ممکن است باعث سیو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شود. این ممکن است قیمت را به SMA 50 روزه (1.10 دلار) برساند. اگر این حمایت نیز شکست بخورد، ممکن است خرس‌ها بوی یک فرصت جدید را حس کنند و سعی کنند ریپل را به زیر 1 دلار کاهش دهند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای 1.24 دلار برسد، نشان می‌دهد که خریداران بر خرس‌ها غلبه کرده‌اند. این می‌تواند مسیر رالی احتمالی تا 1.41 دلار را باز کند. گاوها باید این مقاومت را رد کنند تا کنترل را به دست بگیرند.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) در 10 نوامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (47.15 دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند از این برتری استفاده کنند و قیمت را به SMA 50 روزه (41.33 دلار) کاهش دهند. این نشان می‌دهد که معامله گران در سطوح پایین تر خرید می‌کنند.

نمودار قیمت DOTUSDT
نمودار قیمت DOTUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

پولکادات در چند روز گذشته به میانگین متحرک نمایی 20 روزه چسبیده است و احتمال عبور از آن را افزایش داده است. اگر این اتفاق بیفتد، پولکادات می‌تواند تا 49.78 دلار افزایش یابد و پس از آن بالاترین قیمت تاریخ را در 55.09 دلار به چالش بکشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 44.04 دلار برسد، پولکادات می‌تواند به SMA 50 روزه سقوط کند. خرس ها باید قیمت را به زیر سطح حمایت قوی 40 دلار برسانند تا کنترل را به دست بگیرند.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) در چند روز گذشته بین میانگین های متحرک معامله می‌شود. گاوها در 14 نوامبر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.26 دلار) رساندند. اما فتیله بلند روی کندل نشان می‌دهد که خرس ها به شدت از خط روند نزولی دفاع می‌کنند.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمت DOGEUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه صاف شده است و RSI نزدیک به مرکز است. این امر نشان دهنده وضعیت تعادل بین گاوها و خرس ها است.

شکست و نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی اولین نشانه کاهش فشار فروش خواهد بود. سپس دوج کوین می‌تواند تا 0.30 دلار و بعداً تا مقاومت 0.34 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه کاهش دهند، فروش می‌تواند تشدید شود. سپس دوج کوین می‌تواند تا 0.22 دلار و در کنار حمایت قوی به 0.19 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز SHIB/USDT

شیبا (SHIB) در چند روز گذشته در بالا و پایین متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه (0.000053 دلار) در نوسان بوده است که نشان دهنده فقدان تصمیم گیری است.

تحلیل قیمت شیبا
نمودار قیمت SHIBAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای 0.000057 دلار برسانند، شیبا می‌تواند تلاش کند تا مقاومت 0.000065 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، شکست به زیر 0.000048 دلار می‌تواند درها را برای کاهش احتمالی از حمایت 0.000043 دلار باز شود. حرکت پرطرفدار بعدی می‌تواند با حرکت به بالای 0.000065 دلار یا با شکست زیر 0.000043 دلار شروع شود.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

لونا توکن پروتکل Terra از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (48.23 دلار) در 13 نوامبر بازگشت. این حرکت نشان می‌دهد گاوها همچنان به خرید خود ادامه می‌دهند. افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که خریداران برتری دارند.

نمودار قیمت LUNAUSDT
نمودار قیمت LUNAUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

لونا در 14 نوامبر یک الگوی کندل‌روزانه تشکیل داد که نشان از عدم تصمیم‌گیری در بین گاوها و خرس‌ها دارد.

اگر گاوها قیمت را به بالای 53.43 دلار برسانند، لونا می‌تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در 54.95 دلار دوباره آزمایش کند. پس از آن به خط مقاومت مثلث صعود کند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت قرار دهند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد.

اگر قیمت پایین بیاید و به زیر خط حمایت مثلث برود، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. این ممکن است قیمت را به SMA 50 روزه (43.26 دلار) برساند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیصرافی ارز دیجیتال چیست؟ بهترین صرافی برای ایرانیان کدام صرافی است؟
مقاله بعدی58%از توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی در حال حاضر از بلاک‌چین استفاده می‌کنند!

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید