تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین‌های بازار ارز دیجیتال – 21 دی

133
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: بیت کوین (BTC) در 10 ژانویه برای اولین بار از سپتامبر 2021 به زیر سطح 40000 دلار سقوط کرد. طبق تحلیل ها این اصلاج مختص بازار ارز دیجیتال نبود و بازارهای سهام ایالات متحده نیز شاهد فروش قوی بودند.

در 9 ژانویه، یان هاتزیوس، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس، گفت که فدرال رزرو ممکن است در سال 2022 نرخ بهره را افزایش دهد.

تحلیلگر Alex Krüeger همچنین هشدار داد که اگر فدرال رزرو تمام تلاش خود را به کار بگیرد، ممکن است بازارهای ارزهای دیجیتال تحت تاثیر قرار بگیرد. او تنها نبود، زیرا آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX و پنتوشی نیز تصویری نزولی از آیند بازار ارائه کردند.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

بنجامین کوئن، تحلیلگر کوانت، با بیان اینکه سطوح «ترس شدید» در شاخص ترس و طمع کریپتو تنها چهار بار از سال 2018 رخ داده است و پس از آن با برگشت‌های صعودی که منجر به بازدهی قوی بین 17 تا 1585 درصد در بیت کوین شد، به گاوها امیدوار شد.

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های اصلی می‌توانند شروع به بهبودی پایدار کنند یا سطوح حمایتی جای خود را خواهند داد؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 10 ژانویه به 39650 دلار سقوط کرد. در این نقطه خریداران وارد عمل شدند و همانطور که از دم بلند روی کندل دیده می‌شد، به شدت خرید کردند. اگر خریداران این بازگشت را حفظ کنند، قیمت می‌تواند به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه(EMA) (45369 دلار) حرکت کند.

تحلیل نمودار بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه اشباع فروش قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، بیت کوین می‌تواند دوباره تا حمایت 39600 دلار سقوط کند و برای چند روز در محدوده بین این دو سطح باقی بماند.

اگر حمایت 39600 دلاری از بین برود، فروش می‌تواند بیشتر شود و بیت کوین می‌تواند حرکت خود را به سمت 30000 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه برسانند، بیت کوین می‌تواند به مقاومت سرسخت  52088 دلار برسد. بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می‌تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

گاوها در چند روز گذشته از خط حمایتی کانال نزولی دفاع کرده‌اند اما نتوانسته‌اند به یک بازگشت قوی از آن دست یابند. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. اتریوم (ETH) در 9 ژانویه تلاش کرد تا بازیابی کند، اما نتوانست از سطح 3250 دلار بالاتر برود.

تحلیل نمودار اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

قیمت دوباره در 10 ژانویه کاهش یافت و خرس‌ها تلاش می‌کنند اتریوم را به زیر کانال نزولی بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، فروش می‌تواند تشدید شود و اتریوم می‌تواند تا حمایت 2652 دلار سقوط کند.

این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا اگر شکست بخورد، اتریوم می‌تواند به سمت حمایت روانی در 2000 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت 3250 دلار برطرف کنند و اتریوم را به سمت خط مقاومت کانال سوق دهند.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) در 8 ژانویه به زیر خط حمایت کانال نزولی سقوط کرد، اما دم بلند در کندل روز  بیانگر افزایش خرید در سطوح پایین‌تر بود. گاوها در 9 ژانویه قیمت را به کانال بازگرداندند اما نتوانستند قیمت را بالاتر از 435.30 دلار حفظ کنند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

قیمت بار دیگر در 10 ژانویه کاهش یافت و خرس‌ها در تلاشند بایننس کوین را در زیر کانال حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، بایننس کوین می‌تواند به 392.20 دلار کاهش یابد. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا اگر شکست بخورد، توقف بعدی می‌تواند 330 دلار باشد.

RSI تا منطقه اشباع فروش کاهش یافته است، که نشان می‌دهد ممکن است در کوتاه مدت شاهد فروش بیشتری باشیم. بسته شدن  کندل بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (492 دلار) اولین علامتی است که فروشندگان ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در 8 ژانویه تلاش کرد تا بازیابی کند اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای 150 دلار برسانند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در روند صعودی می‌فروشند.

تحلیل قیمت سولانا
نمودار قیمت SOL/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر خرس‌ها قیمت را زیر 133 دلار حفظ کنند، سولانا می‌تواند تا سطح حمایت قوی در 116 دلار کاهش یابد. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI نزدیک به منطقه اشباع فروش است که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند.

اگر سطح 116 دلار شکست بخورد، سولانا می‌تواند تا خط حمایت کانال کاهش یابد. اگر این حمایت نیز از بین برود، فروش ممکن است تشدید شود و سولانا تا 82 دلار سقوط کند. اولین نشانه قدرت، نزدیک شدن به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (162 دلار) خواهد بود.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) زیر سطح حمایت 1.18 دلار در 9 ژانویه بسته شد که نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. حمایت بعدی در جهت نزولی، سطح بحرانی 1 دلار است.

تحلیل نمودار کاردانو
نمودار قیمت ADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

گاوها احتمالاً از این سطح به شدت دفاع می‌کنند زیرا در چند ماه گذشته از آن عبور نکرده اند. اگر قیمت از 1 دلار برگشت، کاردانو می‌تواند به SMA 50 روزه (1.39 دلار) برسد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها مقاومت قوی داشته باشند.

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا کاردانو را به زیر 1 دلار بکشند. اگر آنها موفق شوند، فروش می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و کاردانو می‌تواند به خط حمایت کانال سقوط کند.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

ریپل (XRP) در 8 ژانویه به زیر سطح حمایت 0.75 دلاری بسته شد، اما در 9 ژانویه به بالاتر از سطح بازگشت.

تحلیل نمودار ریپل
نمودار قیمت XRP/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

قیمت در 10 ژانویه به زیر 0.75 دلار بازگشت، که نشان می‌دهد خرس‌ها در هر حرکت رو به رشدی می‌فروشند. میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در نزدیکی منطقه اشباع فروش نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند.

اگر قیمت کمتر از 0.75 دلار باقی بماند، ریپل می‌تواند تا 0.60 دلار به پایین ترین حد روزانه 4 دسامبر کاهش یابد. گاوها باید قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (0.87 دلار) حفظ کنند تا نشانه شروع یک بهبود قوی‌تر باشد.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

لونا توکن Terra در 8 دسامبر زیر الگوی کانال نزولی قرار گرفت، اما دم بلند در کندل روز، خرید در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. گاوها قیمت را به کانال و بالاتر از SMA 50 روزه (70 دلار) در 9 دسامبر رساندند.

نمودار قیمت لونا
نمودار قیمت LUNA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

روند صعودی  به 75.67 دلار رسید و قیمت به زیر SMA 50 روزه در 10 ژانویه کاهش یافت. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در حرکت‌های صعودی ادامه می‌دهند. متحرک نمایی 20 روزه (78 دلار) در حال کاهش است و RSI نزدیک به 43 است که نشان می‌دهد خرس‌ها کنترل را در دست دارند.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 62.46 دلار برسانند، فروش می‌تواند تشدید شود و لونا تا 51.84 دلار کاهش یابد. اگر قیمت از خط حمایت کانال بالا برود و بالاتر از خط مقاومت بشکند، این دیدگاه نزولی باطل خواهد شد.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) تلاش کرد تا حمایت قوی را در 22.66 دلار افزایش دهد، اما گاوها نتوانستند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26.95 دلار) برسانند. این نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت DOT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در ناحیه منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند. اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را زیر 22.66 دلار حفظ کنند، پولکادات می‌تواند سفر نزولی خود را تا 16.81 دلار آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد پولکادات را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. در صورت موفقیت، پولکادات می‌تواند به SMA 50 روزه (29.66 دلار) و سپس به مقاومت 32.78 دلار برسد.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) در 8 ژانویه به زیر خط روند صعودی مثلث متقارن سقوط کرد. اما خرس‌ها نتوانستند از این برتری استفاده کنند. گاوها در 9 ژانویه قیمت را به مثلث بازگرداندند.

نمودار قیمت آوالانچ
نمودار قیمت AVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

با این حال، بهبود کوتاه مدت بود زیرا خرس‌ها قیمت را به زیر مثلث رساندند. این نشان می‌دهد که این احساسات منفی باقی مانده و معامله‌گران در هر حرکت صعودی فشار فروش را افزایش می‌دهند.

حمایت 75.50دلار وجود دارد، اما اگر سقوط کند، آوالانچ می‌تواند تا 57.02 دلار و سپس به 50 دلار سقوط کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا حمایت 75.50 دلار برگشت و در داخل مثلث حفظ شود، نشان دهنده تجمع در سطوح پایین تر خواهد بود. سپس آوالانچ می‌تواند تا 98 دلار افزایش یابد. جایی که خرس‌ها ممکن است مقاومت قوی داشته باشند.

بسته شدن کندل بالاتر از میانگین‌های متحرک می‌تواند درها را برای صعود به خط روند نزولی باز کند.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) به زیر سطح حمایت بحرانی 0.15 دلار رسیده است. این امر نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند نزولی است.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمت DOGE/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در قلمرو اشباع فروش نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. اگر خرس‌ها قیمت را زیر 0.15 دلار حفظ کنند، دوج کوین می‌تواند تا 0.13 دلار به پایین‌ترین حد روزانه 4 دسامبر کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها سعی می‌کنند دوج کوین را بالاتر از میانگین‌های متحرک ببرند. اگر آنها این کار را انجام دهند، محدوده 0.19 تا 0.15 دلار را وارد بازی خواهند کرد و دوج کوین ممکن است تا 0.19 دلار افزایش یابد.

گاوها باید قیمت را بالاتر از این مقاومت فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاستخراج ارزهای دیجیتال چیست؟ بهترین رمزارزها برای استخراج کدامند؟
مقاله بعدیآپلند UPLAND چیست؟ بازی های مبتنی بر بلاک چین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید