تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 12 آذر

86

ارزروز: طبق تحلیل ها بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) از سطوح مقاومت بالای خود بازگشتند که نشان می‌دهد خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند.

تحقیقات جدید در استرالیا نشان می‌دهد که اپدیت اتریوم (EIP)1559، اتر را به ذخیره‌ای بهتر از بیت‌کوین تبدیل کرده است. در این گزارش آمده است که نرخ سالانه افزایش عرضه اتریوم از زمان EIP-1559 در حدود  0.98 درصد در مقایسه با افزایش 1.99 درصدی عرضه بیت کوین است.

تقاضا برای اتریوم به دنبال افزایش محبوبیت توکن‌های غیرقابل تعویض، امور مالی غیرمتمرکز و آلت کوین‌های مرتبط با Metaverse در حال افزایش بوده است. بسیاری از تحلیلگران نسبت به اتریوم خوش‌بین هستند. آنها پیش‌بینی می‌کنند که اتریوم به محدوده بین 6000 تا 10000 دلار برسد.

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

شرکت تجزیه و تحلیل آنچین Glassnode گفت که سرمایه گذاری در بازار مشتقات و فروش طولانی مدت دارندگان می‌تواند کاهش بیت کوین را افزایش دهد.

آیا اصلاح بیت کوین می‌تواند کل بخش کریپتو را پایین بیاورد؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

گاوها نتوانستند بیت کوین را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه(57905 دلار) در 30نوامبر و 1دسامبر نگه دارند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها با قدرت از متحرک نمایی 20 روزه دفاع می‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را پایین‌تر از میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) (54,485 دلار) و پایین‌ترین سطح روزانه 28 نوامبر در 53,256.64 دلار کاهش دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، بیت کوین می‌تواند تا سطح حمایت روانی 50000 دلار سقوط کند.

این حمایت مهمی است که باید به آن توجه داشت. زیرا در صورت شکست، فروش می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و بیت کوین  تا 40000 دلار کاهش یابد. شیب متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت پایین است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از SMA 100 روزه برگشت و بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر خواهد بود. سپس بیت کوین می‌تواند به SMA 50 روزه (60750 دلار) برسد.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم از 4778.75 دلار در 1 دسامبر رد شد. این حرکت نشان می‌دهد خرس‌ها به شدت از بالاترین قیمت خود در 4868 دلار دفاع می‌کنند. قیمت در 3 دسامبر به SMA 50 روزه (4319 دلار) بازگشت.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت باقی مانده و معامله‌گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 4868 دلار برسانند.

اگر آنها موفق شوند، اتریوم می‌تواند روند صعودی خود را با هدف بعدی 5796 دلار از سر بگیرد. برعکس، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، نشان می‌دهد که معامله گران ممکن است به سمت خروج عجله کنند. سپس اتریوم می‌تواند به حمایت قوی در 3900 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

گاوها دوباره تلاش کردند تا بایننس کوین (BNB) را بالاتر از مقاومت 669.30 دلار در 1 دسامبر برسانند، اما شکست خوردند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان چالش سختی را در سطوح بالاتر ایجاد می‌کنند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (602 دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است. این مسئله نشان‌دهنده توقف احتمالی در کوتاه مدت است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20روزه برسد، بایننس کوین می‌تواند به SMA 50 روزه (564 دلار) کاهش یابد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است. زیرا شکستن زیر آن می‌تواند قیمت را به SMA 100 روزه (494 دلار) برساند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد بایننس کوین را به بالای منطقه مقاومت 669.30 دلاری به 691.80 دلار برسانند.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در 1 دسامبر بالای خط مقاومت مثلث متقارن شکست و بسته شد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. خرس‌ها در 3 دسامبر قیمت را به مثلث برگرداندند.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت SOL/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (215 دلار) بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا با فشار دادن سولانا به بالای مقاومت 243.12 دلار، حرکت صعودی را آغاز کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه (210 دلار) برسد، نشان می‌دهد که شکست اخیر بالای خط مقاومت ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند قیمت را به زیر خط حمایت مثلث کاهش دهند.

بسته شدن کندل زیر SMA 100 روزه (178 دلار) می‌تواند یک اصلاح عمیق تر را آغاز کند که ممکن است به 140 دلار برسد.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در 2 دسامبر به شدت بهبود یافت، اما در EMA 20 روزه (1.72 دلار) به دیوار برخورد کرد. شکست گاوها در عبور از مقاومت بالای خود ممکن است باعث فروش سنگین خرس‌ها شده باشد.

تحلیل قیمت کاردانو
نمودار قیمت ADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به منطقه حمایت قوی در 1.50 تا 1.41 دلار کاهش دهند. این یک حمایت مهم برای خرس‌ها برای دفاع است. زیرا اگر شکست بخورد، فروش می‌تواند تسریع شود و کاردانو ممکن است سفر نزولی خود را تا 1 دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ناحیه حمایت افزایش یابد، نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر خواهد بود. گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، این کاردانو می‌تواند به SMA 50 روزه (1.94 دلار) برسد.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

شکست ریپل (XRP) در شکستن و حفظ بالای سطح روانی در 1 دلار نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت در رالی‌های جزئی می‌فروشند. قیمت کاهش یافته است و خرس‌ها اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در 0.85 دلار بکشند.

تحلیل قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شیب متحرک نمایی 20 روزه (1.02 دلار) و RSI زیر 37 نشان می‌دهد که فروشندگان برتری دارند. اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را به زیر 0.85 دلار حفظ کنند، ریپل می‌تواند به حمایت بعدی در 0.70 دلار سقوط کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا حمایت 0.85 دلار افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. سپس ریپل می‌تواند به SMA 50 روزه (1.09 دلار) برسد.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) از سطح شکست الگوی H&S در 38.70 دلار در 30 نوامبر رد شد و به زیر SMA 100 روزه (37 دلار) رسید. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در 32.21 دلار برسانند.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت DOT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر این سطح شکست بخورد، فروش می‌تواند تشدید شود و پولکادات می‌تواند به حمایت بعدی در 26 دلار سقوط کند. شیب متحرک نمایی 20 روزه (39 دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، نشان دهنده این است که بازارها سطوح پایین را پشت سر گذاشته. سپس پولکادات می‌تواند به SMA 50 روزه (43 دلار) و بعداً به 47.50 دلار افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

گاوها در چند روز گذشته بارها نتوانستند دوج کوین (DOGE) را به بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه (0.22 دلار) برسانند. این مسئله نشان می‌دهد احساسات منفی باقی مانده و خرس‌ها در رالی‌ها می‌فروشند.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمت DOGE/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه شیب نزولی دارد و RSI زیر 36 است که نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 0.19 دلار کاهش دهند، دوج کوین می‌تواند تا سطح حمایت بحرانی 0.15 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از 0.19 دلار بازگردد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، نشان دهنده انباشت قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. دوج کوین پس از آن می‌تواند به SMA 50 روزه (0.24 دلار) صعود کند.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

لونا توکن پروتکل Terra در 28 نوامبر بالاتر از میانگین متحرک شکست و شتاب بیشتری گرفت. خرید قوی گاوها قیمت را در 30 نوامبر به بالاترین حد خود رساند که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

نمودار قیمت لونا
نمودار قیمت LUNA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

شکست خرس‌ها در توقف حرکت صعودی در خط مقاومت، نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است. اگر قیمت بالاتر از کانال حفظ شود، لونا می‌تواند تا 85.07 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و دوباره به کانال بازگردد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در سطوح بالاتر سیو سود می‌کنند. سپس لونا می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (51 دلار) کاهش یابد.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که هیجانات مثبت باقی می‌ماند. در حالی که شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند قیمت را به خط حمایت کانال بکشاند.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

اوالانچ (AVAX) از سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصد در 129.26 دلار در 1 دسامبر رد شد. این ممکن است باعث سیو سود از سوی معامله گران شود که قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (109 دلار) در 2 دسامبر کشاند.

نمودار قیمت اوالانچ
نمودار قیمت AVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

یکنواخت شدن متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند و حفظ کنند. اوالانچ می‌تواند تا 129.26 دلار افزایش یابد. بسته شدن کندل بالاتر از این سطح می‌تواند درها را برای آزمایش مجدد احتمالی بالاترین قیمت تاریخ در 147 دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند. نشان می‌دهد که معامله گران با افزایش‌ها جزئی فروش می‌کنند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر حمایت روانی 100 دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، اوالانچ ممکن است به SMA 50 روزه (87 دلار) کاهش یابد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبنیان‌گذاران سندباکس SANDBOX ؛ طرح تلفیق بازار ارز دیجیتال به بازی
مقاله بعدیدیسنترالند Decentraland چگونه کار می کند؟ فناوری بلاک چین پلتفرمی بی انتها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید