تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 14 بهمن

115
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: بیت کوین (BTC) در 1 فوریه به بالای 39000 دلار رسید. طبق تحلیل ها سقوط شدید سهام PayPal ممکن است منجر به افزایش فروش توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

با این حال، در بلندمدت، به نظر می‌رسد سرمایه گذاران بزرگ این کاهش را یک فرصت خرید می‌دانند. منبع نظارت بر روی زنجیره Whalemap گفت که نهنگ هایی که بین 100 تا 10000 بیت کوین دارند در طول کاهش اخیر افزایش یافته‌اند.

Fidelity اخیراً مقاله‌ای با نام «Bitcoin First» منتشر کرده است که نشان می‌دهد بیت‌کوین امن‌ترین و غیرمتمرکزترین شکل دارایی است و بعید است که هیچ یک از آلت‌کوین‌ها «به عنوان یک کالای پولی» از آن پیشی بگیرند.

در این گزارش آمده است که بیت‌کوین «کمیابی و دوام طلا را با سهولت استفاده، ذخیره‌سازی و حمل‌ونقل ارز فیات ترکیب می‌کند».

نقشه بازار ارز دیجیتال

بر اساس گزارش اخیر NYDIG، صرف نظر از نوسانات بیت کوین، حجم تراکنش‌های آن در پایان سال 2021 رشد سالانه ای نزدیک به 100 درصد در طول پنج سال گذشته داشته است. این حجم تراکنش سالانه بیت کوین را در سال 2021 به 3 تریلیون دلار رساند و از شبکه کارت اعتباری محبوب American Express که 1.3 تریلیون دلار پرداخت و Discover نیم تریلیون دلار را ثبت کرد، پیشی گرفت.

 آیا با توجه به شرایط کنونی ریزش دیگری در انتظار بازار است؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در 1 فوریه به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (39116 دلار) رسید که به عنوان یک مقاومت سخت عمل می‌کند. این نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله‌گران در حرکت‌های صعودی به سطوح مقاومتی، فروشنده هستند.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 36632.61 دلار برسانند. اگر موفق شوند، گاوهایی که در ریزش اخیر خرید کرده‌اند ممکن است سیو سود کرده و بیت کوین را به زیر 35000 دلار بکشند.

میانگین‌های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها شانس کمتری دارند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به 36632.61 دلار بازگشت، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش قیمت هستند. سپس آنها تلاش دیگری برای عبور از مقاومت 39600 دلار انجام خواهند داد.

این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود زیرا اگر بیت کوین بالاتر از این سطح حفظ شود، توقف بعدی می‌تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (43,421 دلار) باشد. گاوها باید از این مقاومت عبور کنند تا نشانه پایان احتمالی روند نزولی باشد.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم (ETH) در 31 ژانویه بالاتر از 2652 دلار بسته شد، اما گاوها نتوانستند از مقاومت EMA 20 روزه (2792 دلار) عبور کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند.

تحلیل نمودار اتریوم
نمودار قیمتETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت سقوط کند و به کمتر از 2652 دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره وارد عمل شده‌اند. اتریوم می‌تواند به 2,476 دلار و بعد از آن به خط حمایت کانال کاهش یابد. روند نزولی ممکن است با شکست به زیر 2159 دلار از سر گرفته شود.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش هستند. خریداران مجدداً تلاش خواهند کرد تا اتریوم را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، اتریوم می‌تواند حرکت خود را به سمت خط مقاومت کانال آغاز کند.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) در 31 ژانویه از خط حمایت کانال برگشت، که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید با کاهش قیمت هستند. با این حال، گاوها نتوانستند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (407 دلار) برسانند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمتBNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در قلمرو منفی باقی می‌ماند، که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند. اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط حمایت کانال برگردانند.

اگر آنها موفق شوند، بایننس کوین می‌تواند به منطقه حمایتی 330 تا 320 دلار سقوط کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی برگشت و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر رفت، نشان‌دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) همچنان به تلاش برای بازگشت از حمایت قوی در 1 دلار ادامه می‌دهد.

تحلیل قیمت کاردانو
نمودار قیمتADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها نتوانند قیمت را در چند روز آینده بالاتر از میانگین متحرک برده و حفظ کنند، ممکن است احتمال شکست به زیر 1 دلار افزایش یابد. اگر این اتفاق بیفتد، کاردانو می‌تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد.

اولین حمایت در جهت نزولی 0.80 دلار است. اگر این سطح شکسته شود، کاهش ممکن است به خط پشتیبانی کانال نیز کشیده شود. در مقابل، شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه (1.25 دلار) می‌تواند منجر به آزمایش مجدد خط مقاومت کانال شود.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در 31 ژانویه افزایش یافت و در 1 فوریه به بالای مقاومت 104.82 دلار رسید. قیمت در 2 فوریه به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (112 دلار) رسید که به عنوان یک مقاومت قوی عمل می‌کند.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمتSOL/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت را به زیر 104.82 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش تهاجمی در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. سپس سولانا می‌تواند پایین ترین سطح اخیر را در 80.83 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای 116 دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها در حال بازگشت هستند. سولانا پس از آن می‌تواند تا 130 دلار و بعداً به خط مقاومت کانال صعود کند.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

ریپل (XRP) بین 0.54 تا 0.65 دلار گیر کرده است. تلاش گاوها برای شروع یک حرکت صعودی حتی نتوانست مقاومت بالای 0.65 دلار را به چالش بکشد. این نشان دهنده عدم اعتقاد گاوها به خرید در سطوح بالاتر است.

تحلیل قیمت ریپل
نمودار قیمتXRP/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در نزدیکی قلمرو اشباع فروش نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند. اگر قیمت به زیر 0.58 دلار سقوط کند، ریپل می‌تواند تا سطح حمایت قوی در 0.54 دلار کاهش یابد.

بسته شدن کندل به زیر این سطح می‌تواند ریپل را به حمایت 0.50 دلار بکشاند. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.66 دلار) عبور کند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل می‌شود.

تحلیل جفت ارز LUNA/USDT

LUNA توکن Terra در 31 ژانویه از خط حمایت کانال نزولی برگشت، اما در 1 فوریه الگوی کندل Doji ایجاد کرد. این نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش یافته است.

نمودار قیمت LUNA
نمودار قیمتLUNA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

عدم قطعیت الگوی کندل Doji به سمت نزولی برطرف شده است و خرس‌ها اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به حمایت 37.50 دلار بکشند. متحرک نمایی 20 روزه نزولی (61.58 دلار) و RSI در ناحیه منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 54.20 دلار برسد، نشان می‌دهد که خریداران در حال افزایش هستند. سپس LUNA می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد که ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند. بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت اولین نشانه ای است که ممکن است خرس‌ها در حال از دست دادن قدرت خود باشند.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) در چند روز گذشته بین 0.13 تا 0.15 دلار گیر کرده است. پس از شکست در زیر سطح حمایت، قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.14 دلار) رسید که به عنوان یک مقاومت سخت عمل می‌کند.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمتDOGE/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته است و خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا دوج کوین را زیر 0.13 دلار پایین بیاورند و حفظ کنند. میانگین‌های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

اگر قیمت سقوط کند و به زیر 0.13 دلار برسد، توقف بعدی می‌تواند 0.10 دلار باشد. برعکس، اگر قیمت از 0.13 دلار بازگردد، دوج کوین می‌تواند برای چند روزی رنج بزند. گاوها باید قیمت را به بالای SMA 50 روزه (0.16 دلار) برده و حفظ کنند تا تغییر احتمالی در روند را نشان دهند.

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

شکست خرس‌ها در پایین کشیدن پولکادات (DOT) به زیر سطح حمایت قوی 16.81 دلار در چند روز گذشته می‌توانست خرید گاوهای تهاجمی را جلب کند. این یک حرکت صعودی را آغاز کرد که به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20.74 دلار) رسید.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمتDOT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

فتیله بلند کندل 2 فوریه نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از متحرک نمایی 20 روزه دفاع می‌کنند. فروشندگان اکنون یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی در 16.81 دلار کاهش دهند و حفظ کنند.

اگر این اتفاق بیفتد، روند نزولی ممکن است از سر گرفته شود و پولکادات ممکن است به حمایت مهم بعدی در 10.37 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود، پولکادات ممکن است تا SMA 50 روزه (24.63 دلار) افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

حرکت صعودی آوالانچ (AVAX) نزدیک به سطح 75.50 دلار متوقف شد، که نشان می‌دهد این روند کاهشی است و خرس‌ها در تلاش برای تسلط خود هستند.

نمودار قیمت آوالانچ
نمودار قیمتAVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 64 دلار برسانند، آوالانچ می‌تواند به تدریج به سمت حمایت بحرانی در 51.04 دلار سقوط کند. این سطح می‌تواند مجدداً به عنوان یک حمایت قوی عمل کند و بازگشت مجدد آن ممکن است با چند روز منجر رنج زدن همراه شود.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت 75.50 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، آوالانچ می‌تواند به سمت خط روند نزولی، مثلث نزولی حرکت کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیروسیه در تلاش است تا انرژی مورد جهت استخراج بیت کوین را تامین کند
مقاله بعدیصرافی غیر متمرکز چیست؟ معرفی صرافی های ارز دیجتال نوبیتکس، ولکس و کوینکس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید