تحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 10 آذر

191
تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

ارزروز: بیت کوین (BTC) ماه نوامبر را با کاهش حدود 7 درصدی به پایان رساند. این در تضاد شدید با پیش‌بینی «بدترین سناریو» 98000 دلاری توسط PlanB، خالق مدل محبوب stack-to-flow بود. تحلیل گران آن را به عنوان یک “شکست بزرگ” توصیف کردند.

تحلیلگران گلس‌نود در جدیدترین گزارش خود به نام «Week on-chain» اعلام کردند که اصلاح بیت کوین در ماه نوامبر «کمترین شدت در سال 2021» بوده است. تحلیلگران اکنون انتظار دارند که بیت کوین شاهد یک رشد ناگهانی باشد. مشابه با افزایش 47 درصدی در دسامبر 2020 یا افزایش شدیدتر 80 درصدی که در دسامبر 2017 رخ داد.

نقشه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360

در یک خبر مثبت دیگر برای افزایش قیمت بیت کوین، اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بلومبرگ گفت که “Fidelity Advantage Bitcoin ETF” در انتظار تاییدیه نظارتی است تا در بورس کانادا فهرست شود. اگر این اتفاق بیفتد، Fidelity تبدیل به بزرگترین شرکت مدیریتی خواهد شد که ETF مبتنی بر بیت کوین را ارائه می‌دهد.

آیا گاوهای می‌توانند حرکت فعلی را پس از شروع ماه دسامبر روی یک پایه قوی حفظ کنند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در دو روز گذشته به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (58463 دلار) چسبیده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها از متحرک نمایی 20 روزه دفاع می‌کنند اما گاوها خیلی پا پس نکشیده اند.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت BTC/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خریداران مجدداً در تلاش هستند تا قیمت را از اول دسامبر به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر موفق شوند، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. بیت کوین می‌تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (60828 دلار) برسد.

این یک سطح حیاتی برای دفاع خرس‌ها است، زیرا شکستن بالاتر از آن مسیر رالی را به سمت منطقه مقاومت بالای 67000 تا 69000 دلار باز می‌کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال فروش در رالی هستند. بیت کوین پس از آن می‌تواند کاهش تا SMA 100 روزه (54343 دلار) را تجربه کند. بسته شدن کندل زیر 53,256.64 دلار می‌تواند اصلاح عمیق تری را آغاز کند.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم (ETH) در 30 نوامبر بالای مقاومت 4,551 دلار بسته شد. خرید پایدار در 1 دسامبر قیمت را نزدیک به بالاترین حد تاریخ در 4,868 دلار رساند.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETH/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (4380 دلار) شروع به افزایش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به منطقه مثبت افزایش یافته است که نشان می‌دهد گاوها دوباره برتری پیدا کرده اند. اگر گاوها قیمت را به بالای 4868 دلار برسانند، الگوی سر و شانه‌های آینده (H&S) را باطل می‌کند.

سپس اتریوم می‌تواند حرکت خود را به سمت بالا به سمت هدف مورد نظر با قیمت 5796 دلار آغاز کند. برعکس، اگر قیمت از مقاومت بالای خود کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد اتریوم را به زیر SMA 50 روزه (4289 دلار) برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، اتریوم ممکن است تا 4000 دلار کاهش یابد.

تحلیل جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) بار دیگر در 30 نوامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (602 دلار) برگشت که نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی مانده و معامله گران در کف قیمت آماده خرید هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

بایننس کوین اکنون می‌تواند به مقاومت سربار در 669.30 دلار صعود کند. بسته شدن بالاتر از این مقاومت می‌تواند الگوی معکوس H&S را تکمیل کند که هدف آن 828.60 دلار است.

بالاترین قیمت 691.80 دلاری ممکن است مقاومتی را ایجاد کند، اما اگر گاوها از این مقاومت عبور کنند، بایننس کوین می‌تواند سفر خود را به سمت هدف الگو آغاز کند.

اگر قیمت از 669.30 دلار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند بایننس کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشانند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، بایننس کوین ممکن است به SMA 50 روزه (559 دلار) سقوط کند.

تحلیل جفت ارز SOL/USDT

سولانا (SOL) در 30 نوامبر به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (213 دلار) رسید، اما فتیله بلند روی کندل، فروش در سطوح بالاتری را نشان داد. گاوها خرید خود را در 1 دسامبر از سر گرفتند و قیمت را به خط مقاومت مثلث متقارن رساندند.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت SOL/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

بسته شدن کندل بالای مثلث نشان می‌دهد که عدم اطمینان بین گاوها و خرس‌ها به سمت بالا حل شده است. سولانا می‌تواند ابتدا تا 240 دلار افزایش یابد و سپس بالاترین قیمت تاریخ خود را در 259.90 دلار دوباره آزمایش کند. هدف الگوی این راه اندازی 310.96 دلار است.

اگر گاوها نتوانند قیمت را بالاتر از خط مقاومت حفظ کنند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. خرس‌ها باید قیمت را در زیر مثلث حفظ کنند تا نشان دهنده شکل گیری یک قله کوتاه مدت باشد.

تحلیل جفت ارز ADA/USDT

کاردانو (ADA) در 30 نوامبر ریزش داشت، اما گاوها در این کاهش قیمت خرید کردند و در تلاش هستند تا رالی را در 1 دسامبر از سر بگیرند. اگر خریداران قیمت را به بالای 1.63 دلار برسانند، بهبود می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.74 دلار) برسد. خرس‌ها ممکن است دوباره سعی کنند یک چالش سخت را ایجاد کنند.

تحلیل قیمت کاردانو

نمودار قیمت ADA/USDT، تایم فریم روزانه. منبع:TradingView

شیب متحرک نمایی 20 روزه و RSI در ناحیه منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را از سر بگیرند. حرکت نزولی ممکن است تا زیر 1.40 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. سپس کاردانو می‌تواند به سطح شکست در 1.87 دلار و بعداً به SMA 50 روزه (1.96 دلار) برسد.

تحلیل جفت ارز XRP/USDT

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

بازگشت ریپل (XRP) از حمایت قوی در 0.85 دلار با مقاومت در متحرک نمایی 20 روزه (1.04 دلار) روبرو است که از فتیله بلند کندل 30 نوامبر مشاهده می‌شود. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها پا پس نمی‌کشند.

 

اگر قیمت به سطح روانشناختی 1 دلار نزدیک شود، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از مقاومت عبور کنند. بسته شدن کدنل بالاتر از میانگین‌های متحرک ممکن است نشان دهد که ریپل ممکن است بین 0.85 تا 1.41 دلار گیر کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در رالی نزدیک به سطوح مقاومت بالاسری می‌فروشند. فروش می‌تواند در یک شکست سرعت بگیرد و به زیر 0.85 دلار بسته شود. سپس ریپل می‌تواند تا 0.70 دلار کاهش یابد

تحلیل جفت ارز DOT/USDT

پولکادات (DOT) در 28 نوامبر به 32.21 دلار بازگشت و به خط گردن الگوی H&S رسید. متحرک نمایی 20 روزه (40 دلار) و RSI زیر 43 نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت DOT/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد پولکادات را به زیر 32.21 دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، فروش می‌تواند تشدید شود و ممکن است پولکادات به 26 دلار کاهش یابد.

در صورت شکستن قیمت و بسته شدن کندل بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه، این دیدگاه نزولی نفی خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند درها را برای یک تجمع در نزدیکی SMA 50 روزه (43.63 دلار) باز کند. اگر گاوها این ازین مقاومت عبور کنند، حرکت صعودی ممکن است تا 49.78 دلار افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

فتیله بلند روی کندل دوج کوین (DOGE) در دو روز گذشته نشان می‌دهد که خرس‌ها از متحرک نمایی 20 روزه (0.22 دلار) دفاع می‌کنند. این نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله گران در رالی می‌فروشند.

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار قیمت DOGE/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

خرس‌ها اکنون سعی می‌کنند قیمت را به 0.19 دلار برسانند. بسته شدن کندل به زیر این حمایت می‌تواند منجر به افت تا سطح بحرانی 0.15 دلار شود. شیب متحرک نمایی 20 روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا حمایت 0.19 دلار افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، نشان می‌دهد که معامله گران آماده خرید در کف قیمتی هستند. سپس دوج کوین می‌تواند به SMA 50 روزه (0.24 دلار) برسد. حرکت صعودی ممکن است بالاتر از این سطح افزایش یابد.

تحلیل جفت ارز AVAX/USDT

اوالانچ (AVAX) در 30 نوامبر یک الگوی کندلی Doji را تشکیل داد که نشان دهنده عدم اطمینان در بین گاوها و خرس‌ها است. این بلاتکلیفی در 1 دسامبر به سمت بالا رفت زیرا گاوها قیمت را بالاتر بردند.

نمودار قیمت اواکس
نمودار قیمت AVAX/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

اوالانچ احتمالاً در سطح 61.8% اصلاحی فیبوناچی در 129.26 دلار با مقاومت سخت مواجه خواهد شد. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (110 دلار) بکشند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، اوالانچ می‌تواند تا سطح روانی 100 دلار کاهش یابد. بسته شدن کندل زیر این حمایت می‌تواند نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت باشد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 129.26 دلار برسانند، اوالانچ می‌تواند به 137.06 دلار برسد و سپس بالاترین قیمت تاریخ را در 147 دلار به چالش بکشد.

تحلیل جفت ارز SHIB/USDT

شیبا اینو (SHIB) در 29 نوامبر به بالای سطح شکست در 0.000040 دلار بازگشت. این قیمت را در 30 نوامبر به 0.000054 دلار رساند، اما فتیله بلند روی کندل نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل قیمت شیبا

نمودار قیمت SHIB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.000045 دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان دهنده توقف در کوتاه مدت است. شیبا می‌تواند برای چند روز بین 0.000035 و 0.000054 دلار معامله شود.

اگر قیمت شکسته شود و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بماند، شیبا به تدریج تا 0.000035 دلار کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد شیبا را به بالای 0.000054 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، شیبا می‌تواند تا 0.000065 دلار افزایش یابد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیارز دیجیتال سند باکس SANDBOX ؛ اثبات سهام و اثبات کار بر بستر بلاک چین
مقاله بعدیمراقبت کردن معامله گران و خریداران ارزهای دیجیتال از سرمایه های خود

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید