خطر سیستماتیک بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای بازارهای مالی جهانی

132
ارزروز: بیت کوین
خطری سیستماتیک بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای بازارهای مالی جهانی

همبستگی ارزهای دیجیتال با بازار های سنتی

ارزروز: صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: سرایت ریسک ارزهای دیجیتال به سایر بازارها در حال رقم خوردن است. صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است. که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به‏‌دلیل همبستگی بالایی که با دارایی‏‌های سنتی دارند، خطری سیستماتیک برای بازارهای مالی جهانی ایجاد می‏‌کنند. به گزارش یو تودی، مسوولان این نهاد همچنین گفته‌اند اثرات کاهش شدید قیمت بیت‌کوین می‌تواند به سرعت به سایر بازارها سرایت کند، زیرا در دوره‌های افزایش نوسانات بازار، همبستگی بین بازار سهام و ارزهای دیجیتال میل به بیشترشدن دارد. اخیرا، نوسانات بیت‌کوین همبستگی بسیار بالایی با شاخص S&P۵۰۰ و نزدک پیدا کرده است. طبق داده‌های ارائه‏‌شده توسط کایکو (Kaiko)، ضریب همبستگی به عدد ۶۱/ ۰ رسیده که بالاترین سطح از ژوئیه ۲۰۲۰ (تیر ۹۹) است.

این موضوع در حال رقم می خورد که موشکافی بحث استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‏‌های مجرمانه نیز در حال اجراست. جیمی دیمون ، مدیرعامل بانک جی‌‌پی‌‌مورگان‌، یکی از افرادی است که به این موضوع باور دارد. او مدعی شده که بیت‌کوین فقط برای «جنایتکاران و مردم کره‌شمالی» کاربرد دارد. کریستین لاگارد‌، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز گفته است که «از بیت‌کوین برای انجام برخی کارهای عجیب و البته جذاب استفاده می‌شود و یکی دیگر از کاربردهای آن در فعالیت ناهنجار پول‌‌شویی است».

بیت‌کوین دارد به‌‌آرامی راه خود را میان سیاست‌گذاری مقامات باز می‌‌کند. همین ماه گذشته، دولت بایدن به عنوان بخشی از کمپین مبارزه با فساد خود،.از برنامه‌های وزارت‌دادگستری برای تمرکز ویژه برتحقیقات پیچیده و پیگردسوءاستفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌‌های مجرمانه، با استفاده ازتیم تازه‌‌تاسیسی به‌‌ نام.«گروه ملی ویژه اقدام ارز دیجیتال‌رونمایی کرد. ترسی که پیرامون مساله استفاده از ارزهای دیجیتال در جرایم به وجود آمده است،. پایه و اساس منطقی ندارد. به‌‌کارگیری ارزهای دیجیتال در فعالیت‌‌های مجرمانه،.تنها بخش کوچکی از موارد استفاده از این دارایی‌‌ها را تشکیل می‌دهد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیچین قصد بکارگیری یوآن دیجیتال را در المپیک زمستانی پکن دارد
مقاله بعدیسیاست های سخت گیرانه از زبان جرمی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا‌(فدرال رزرو)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید