ارزروز: من اخیراً در صفحه Splinterlands در Discord بسیار فعال بوده‌ام و عمدتاً سعی می‌کنم به مبتدیان با سؤالاتی در مورد استراتژی کمک کنم. سوالاتی که بارها و بارها پرسیده می‌شوند عبارتند از: چگونه شروع کنیم، چگونه از برنز خارج شویم، چه کارت هایی را در برنز بخرم/اجاره کنم و غیره.

هدف این پست پاسخگویی به تمام این سوالات و کمک برای شروع کار مبتدیان با استراتژی‌های Splinterland است.

باید توجه داشته باشید که من لزوما بهترین پاسخ را برای همه چیز ندارم. من فقط یک بازیکن Splinterlands هستم که چند ماه است که وارد استراتژی‌های Splinterland شده‌ام و این راهنماها نیز ایجاد کرده‌ام. با تمام تجربیاتم سعی می‌کنم تا حد امکان به مبتدیان کمک کنم. با این حال، من هنوز یک بازیکن انسانی با ترجیحات شخصی هستم، این را در نظر داشته باشید!

لینک ثبت نام در Splinterlands

مقدمه

قصد من این است که همه اطلاعات استراتژی اساسی را که برای شروع به آن نیاز دارید به شما عزیزان برسانم. با این حال، من می‌خواهم از طولانی کردن بحث جلوگیری کنم. بنابراین به بسیاری از مقالات دیگر Splinterlands لینک خواهم داد که در مورد این موضوعات عمیق‌تر شوید. همانطور که گفته شد، اطلاعات این مقاله به تنهایی باید برای شروع کافی باشد.

مکانیزم بازی را درک کنید

قبل از اینکه بتوانیم واقعاً وارد استراتژی‌های Splinterlands شویم، باید بدانید که مکانیزم بازی چگونه است. اگر از قبل می‌دانید، خوب است، به عنوان بعدی بروید. اگر در این بازی کاملاً تازه کار هستید، شاید ارزشش را داشته باشد که به سرعت این مقاله را مرور کنید:

مطلب مرتبط: آشنایی کامل با بازی اسپلینترلندز به همراه نکات کلیدی

بیشتر این چیزها را می‌توانید در حین بازی یاد بگیرید. شما متوجه خواهید شد که مهارت‌ها چگونه کار می‌کنند، آسیب جادویی چگونه کار می‌کنند، شیلدها چگونه کار می‌کنند، سرعت حمله چگونه کار می‌کند و غیره.

با این حال، چند چیز وجود دارد که ممکن است هنوز ندانید. به عنوان مثال، آیا می‌دانستید که ممکن است 100٪ احتمال فرار از حمله دشمن وجود داشته باشد؟

آیا می‌دانستید که مهارت داده شده توسط شرایط مسابقه (مثلاً Opportunity) نسبت به مهارت اصلی کارت (مثلاً Sneak) اولویت ندارد. به این معنی که اگر یک هیولا مهارت Sneak را داشته باشد اما از شرایط نبرد نیز مهارت Opportunity را به دست آورد، هیولا شما به آخرین هیولای دشمن حمله خواهد کرد و نه هیولایی که کمترین سلامتی را دارد.

همچنین، آیا می‌دانستید که وقتی کسی آسیب می‌بیند، مهارت Magic Reflect ایجاد می‌شود، اما مهارت Shatter تنها زمانی فعال می‌شود که یک هیولا واقعاً مورد حمله قرار گیرد (این موضوع زمانی مهم است که مهارت Blast مطرح شود)

بسیار خوب، اگر هیچ یک از موارد بالا را اصلاً متوجه نشدید، کاملاً خوب است. من فقط می‌خواستم به یک نکته اشاره کنم، حتی اگر فکر می‌کنید همه چیز را می‌دانید، احتمال زیادی وجود دارد که همه چیز را ندانید. داشتن این ذهنیت که باید در طول مسابقات لیگ‌های برنز، نقره و طلا (و حتی زمانی که بالاتر می‌روید) به یادگیری ادامه دهید، باعث رشد شما خواهد شد!

استراتژی ها در Splinterlands

از پیاده‌سازی استراتژی، من به شدت توصیه می‌کنم روی دو Splinter تمرکز کنید و شاید اسپلینتر سوم هم به عنوان پشتیبان نیاز داشته باشید.

چرا؟ خوب، اگر فقط روی یکی تمرکز کنید، بازی‌های زیادی خواهید داشت که نمی‌توانید از تنها اسپلینتری که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید استفاده کنید(به خاطر قوانین بازی). اگر روی هر 5 اسپلینتر سرمایه‌گذاری کنید، مقدار کمی پول در هر ترکیب سرمایه‌گذاری خواهید کرد. بنابراین قوی‌ترین ترکیب شما آنقدر قوی نخواهد بود. اگر روی 2 اسپلینتر تمرکز کنید، معمولاً می‌توانید حداقل با یکی آنها را بازی کنید.

داشتن یک اسپلینتر سوم که در آن گهگاه کارت‌های ارزان‌تری برای آن می‌خرید نیز خوب است. نسبت به 2 تای دیگر شما بسیار پایین‌تر خواهد بود، اما با این یکی هنوز شانس مبارزه دارید!

توجه کنید که این بهترین راه حل در Splinterlands نیست، اما برای من بهترین کارکرد را داشته است.

برای من استفاده از Malric با آتش و Alric با آب بهترین گزینه بودند. تنها نقطه ضعف این است که وقتی می‌خواهید این احضار کننده‌ها را ارتقا دهید، متوجه می‌شوید که این افراد بسیار گران هستند. کارت پشتیبان من با Mylor Crowling با اسپلینتر زمین خواهد بود.

همچنین، اگر با پرداخت هزینه اجاره (یا خرید، اگر ثروتمند هستید) مشکلی ندارید، می‌توانید با Yodin Zaku جلو بروید. او گران است، اما او کار شما را در سطح برنز و نقره بسیار آسان می‌کند.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی آتش با Yodin Zaku

من قصد ندارم در این پست زیاد در مورد این استراتژی‌های خاص صحبت کنم، اما به پست‌های جداگانه لینک خواهم داد.

Malric Inferno

Malric Inferno

استراتژی اصلی واقعا ساده است. Malric به هر هیولای Melee آسیب +1 اضافه می‌کند، بنابراین ما می‌خواهیم تا حد امکان از هیولاهای Melee استفاده کنیم. استفاده از بسیاری از کارت‌های Melee با مانای کم(یا کارت‌های با مانای زیاد برای نبردهای مانا بالاتر) که می‌توانند در زمانی که در موقعیت اول قرار ندارند حمله کنند، راه حلی است. اما، از آنجایی که این کارت‌ها بسیار آسیب پذری خواهند بود، مهم است که یک تانک خوب به عنوان اولین موجود خود داشته باشید. Living Lava در اینجا انتخاب خوبی خواهد بود.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی آتش با Malric Inferno

 

Alric Stormbringer

Alric Stormbringer

در مبارزات با مانای بسیار کم، من اغلب حتی از یک موجود Melee برای خط مقدم استفاده نمی کنم. در عوض از Furious Chicken و Albatros یا Creeping Ooze استفاده می‌کنم. این کارت‌ها می‌توانند برای کارت‌های اصلی ما زمان بخرند تا کار خود را انجام دهند. پس از آن، حداقل یک هیولای جادویی با سلامتی 4 بعد از آن خواهید داشت. به یاد داشته باشید، هر موجودی حداقل 2 آسیب وارد می‌کند زره را نیز نادیده می‌گیرد که آنها را به ماشین‌های کشتار واقعی تبدیل می‌کند. برای خط مقدم Spineback Turtle نیز گزینه خوبی است.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی آب با Alric Stormbringer

 

Mylor Crowling
Mylor Crowling

طرح بازی بسیار ساده است، ما می‌خواهیم تا حد امکان از توانایی احضار خود استفاده کنیم. این بدان معناست که ما باید بتوانیم حملات زیادی را جذب کنیم. همچنین از آنجایی که قابلیت Thorns فقط در برابر هیولاهای Melee موثر است، یا می‌خواهیم فقط زمانی از آن استفاده کنیم که انتظار وجود هیولاهای Melee زیادی را داریم یا می‌توانیم چند هیولا ضد جادو را در ترکیب خود قرار دهیم.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی زمین با Mylor Crowling

 

 

شرایط نبرد در Splinterlands

اکنون که تا حدودی شما را با احضار کننده‌ها، هیولاها و استراتژی‌ها آشنا کردم، زمان آن رسیده است که در مورد موضوع بسیار مهم دیگری، یعنی شرایط نبرد، صحبت کنیم.

اگر به سادگی همیشه قوانین نبرد را بخوانید و به آن فکر کنید، برتری زیادی نسبت به بازیکن برنزی معمولی خواهید داشت. این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما حقیقت دارد. حتی من هم خیلی اشتباه کردم.

به عنوان مثال، فرض کنید شرایط نبرد “back to basics” است. این قانون به این معنی که هیولاها تمام توانایی‌های خود را از دست می‌دهند. برخی از بازیکنان این قسمت را نمی‌خوانند، اما اکثر بازیکنان به این واقعیت فکر می‌کنند که هیولاهای آنها نمی توانند از توانایی خود استفاده کنند.

با این حال، همه شما (و به خصوص بازیکنان در پایین ترین لیگ ها) به این موضوع فکر نمی کنید که بازیکن دشمن نیز تمام توانایی‌های خود را از دست خواهد داد. به این معنی که لازم نیست به دفاع از خط عقب خود اهمیت دهید. نیازی نیست به Snipe شدن فکر کنید.

فکر خود را محدود نکنید، فکر کردن به اینکه چگونه این قوانین جنگ بر حریف شما تأثیر می‌گذارد به همان اندازه مهم است تا فکر کردن به اینکه چگونه این قوانین بر شما تأثیر می‌گذارد. این باعث می‌شود احتمال بیشتری وجود داشته باشد که دشمن خود را پیش بینی کرده و با آن مقابله کنید، که بعداً در مورد آن بیشتر خواهد شد.

بررسی تمام شرایط نبرد یک به یک تقریبا غیرممکن است، اما من یک مقاله مفصل در مورد Earthquake و Noxious Fumes دارم. اگر مایلید، حتما آنها را بررسی کنید!

مطلب مرتبط: آموزش کامل شرایط نبرد Earthquake

مطلب مرتبط: آموزش کامل شرایط نبرد Noxious Fumes

مفاهیم استراتژی

در کنار استراتژی‌های خاص، باید در مورد برخی از مفاهیم استراتژی نیز بیاموزید. یکی از مهمترین مفاهیم این است که آتش خود را متمرکز کنید. به این معنی که اگر حملات خود را گسترده انجام دهید در راند اول کسی نخواهد مرد. این بدان معنا نیست که فقط باید از هیولاهایی استفاده کنید که به هیولای اول دشمن حمله می‌کنند. فقط نباید کارت‌هایی با توانایی‌های Sneak, Snipe, Opportunity و Reach را در یک ترکیب پشت هم ردیف کنید(توجه: البته ممکن است در برخی موقعیت‌های بسیار خاص مشکلی نداشته باشد).

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی Focus Fire در Splinterlands

مورد بعدی که باید به آن اشاره کنم موقعیت یابی است. در جایی که تمکز آتش بر حمله است، موقعیت یابی بیشتر بر روی دفاع تمرکز می‌کند. باید از کارت‌های Damage Dealers(کارت‌های که خسارت زیادی وارد می‌کنند ولی آسیب پذیرند) محافظت کرد.

مطلب مرتبط: آموزش کامل Positioning در Splinterlands

آخرین اما نه کم اهمیت، Scouting است.  Scouting، دریافت اطلاعات از دشمن قبل از شروع مسابقه است. این چیزی است که بسیاری از بازیکنان لیگ برنز آن را نمی دانند و قطعاً به شما برتری خواهد داد!

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی Scouting

نقشه دشمن خود را پیش بینی کنید

اغلب می‌بینید که قوانین نبرد و اسپلینترهای مجاز باعث می‌شوند یک استراتژی مشخص به نظر بیاید. وقتی این اتفاق می‌افتد، دشمن شما اغلب همین فکر را می‌کند. در این مورد شاید بهتر باشد به جای بازی کردن، با آن استراتژی مقابله کنید.

لازم نیست کاملاً متعهد به مقابله با یک استراتژی خاص باشید، اما اگر به نظر می‌رسد که دشمن یک استراتژی با آسیب جادویی بالا بازی می‌کند، یک یا چند هیولا ضد جادو را به ترکیب اضافه کنید.

به خاطر داشته باشید که شناسایی دشمن نیز به این امر کمک خواهد کرد.

انجام این کار ممکن است برای هر مبارزه مفید نباشد، اما تلاش برای پیش‌بینی دشمن قطعاً به شما برتری در لیگ‌های پایین‌تر می‌دهد. همچنین، هنگامی که شروع به رشد کردن می‌کنید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین هر چه زودتر این کار را شروع کنید، بهتر است!

نکات دیگر

به منظور به روز ماندن و کسب اطلاعات بیشتر در مورد Splinterlands باید:

  • به صفحه Splinterlands در Discord بپیوندید
  • آمار فصل خود را تجزیه و تحلیل کنید
  • از بازیکنان دیگر یاد بگیرید

جمع بندی

می دانم که همه اینها ممکن است کمی طاقت فرسا به نظر برسد. اما برای موفقیت در Splinterlands می‌بایست گام به گام حرکت کنید. همچنین با انجام بازی به سادگی چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. با گذشت زمان همه چیز را متوجه خواهید شد، خواندن پست هایی مانند این به سادگی می‌تواند روند رشد شما را تسریع بخشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیSplinterlands | آموزش کامل شرایط نبرد Noxious Fumes
مقاله بعدیریزش بیت کوین تا 34 هزار دلار، شاخص RSI در ناحیه اشباع فروش

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید