ارزروز: در این پست می‌خواهیم به استراتژی، Focus Fire به پردازیم. این مفهومی است که اکثر گیمرها از قبل با آن آشنا هستند. این استراتژی در ژانرهای مختلف بازی‌ها، همچنین در Splinterlands مهم است. توجه داشته باشید که این پست عمدتاً برای مبتدیانی است که در تلاش برای ارائه استراتژی‌های کارآمد هستند.

مقدمه

ایده این پست زمانی به ذهنم رسید که در چند نبرد می‌جنگیدم، جایی که متوجه شدم اگر دشمن یک تغییر ساده در ترکیب خود ایجاد می‌کرد(با ایجاد تمرکز بیشتر)، شکست می‌خوردم.

منظور من از آتش متمرکز چیست؟ این ساده است، حملات را روی یک موجود متمرکز کنید، یا حداقل حمله خود را خیلی گسترده نکنید. در Splinterlands ، این به این معنی است که ترکیبی ایجاد نکنید که در آن همه هیولاها به هیولای متفاوتی در تیم دشمن حمله کنند.

به عنوان مثال، فرض کنید هر دو بازیکن 3 موجود دارند، همه آنها +1 آسیب و +3 سلامت دارند. در تیم A، همه هیولاها به اولین موجود حمله می‌کنند. در تیم B، هر هیولا به هیولای متفاوتی در تیم دشمن حمله می‌کند. چه کسی برنده خواهد شد؟  این تیم A است که برنده خواهد بود، زیرا آنها تمرکز بیشتری دارند. به این معنی که اولین کشتن را تضمین می‌کند. در راند بعدی تیم دشمن تنها 2 آسیب می‌تواند به تیم شما وارد کند.

ایده اصلی

احتمالاً قبلاً همه اینها را می‌دانستید، اما بیایید کمی بیشتر در مورد آتش متمرکز به طور خاص در Splinterlands صحبت کنیم. در Splinterlands می‌توانیم با توانایی‌هایی که انتخاب می‌کنیم به موجودات موقعیت‌گذاری شده مختلف حمله کنیم. خوب در واقع فقط Sneak، Snipe و Opportunity در این موضوع تأثیر دارند. اگر نمی‌دانید این توانایی‌ها دقیقاً چه کاری انجام می‌دهند، به آموزش زیر مراجعه کنید.

مطلب مرتبط: آشنایی کامل با بازی اسپلینترلندز به همراه نکات کلیدی

اکنون ممکن است فکر کنید که ایجاد یک تیم با تمرکز زیاد بسیار آسان است، فقط نباید از Sneak، Snipe و Opportunity استفاده کنید و همه کارت‌ها به خط اول تیم دشمن حمله خواهند کرد. این درست است، از نظر تمرکز بر یک موجود خاص، کارآمد خواهد بود. با این حال، Splinterlands به این سادگی نیست. معمولاً خط اول تیم دشمن یک تانک است، به این معنی که بخش بزرگی از کار آن جذب آسیب است. این هیولا با سلامت/سپر بالا و شاید حتی برخی از توانایی‌هایی خواهد بود که کشتن او را سخت‌تر می‌کند. به همین دلیل است که توانایی‌هایی مانند Sneak، Snipe و Opportunity در وهله اول جالب هستند.

اولین کارت شما تقریباً همیشه به اولین خط تیم دشمن حمله می‌کند. در برخی از بازی‌ها بهتر است کارت قوی دیگری را در موقعیت دوم انتخاب کنید. به این معنی که 2 کارت اول روی خط اول دشمن تمرکز کنند. اما همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که روی آخرین کارت دشمن با هیولاهای باقی مانده خود تمرکز کنید. البته کمی به دشمن شما، قوانین نبرد و غیره بستگی دارد.

با این حال، اصلی‌ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که معمولاً ایده بدی است که ترکیبی داشته باشید که در آن یک هیولای با توانایی Sneak، یک هیولای با توانایی Snipe و یک هیولای با توانایی Opportunity داشته باشید. زیرا آسیب شما بسیار گسترده خواهد شد.

مثال ها

بیایید با نشان دادن چند مثال کمی توضیح دهیم. ممکن است در برخی از این ترکیب‌ها اشکالات متعددی وجود داشته باشد، اما به خاطر این پست، من فقط بر روی این موضوع تمرکز می‌کنم که چه چیزی از نظر استراتژی Focus Fire اشتباه است.

در این مثال من می‌خواستم در مورد آرایش اسپلینتر مرگ بحث کنم. همانطور که می‌بینید 3 کارت، به خط اول من حمله می‌کند. 2 کارت به آخرین کارت من و 1 کارت به خط دوم (به دلیل توانایی Snipe) حمله می‌کنند. نیازی به گفتن نیست، زمان زیادی طول می‌کشد تا او اولین هیولای من را بکشد. اما تلاش برای متمرکز کردن تمام آتش خود بر روی اولین موجود ممکن بود کارآمدتر باشد. حداقل با جایجایی کارت Snipe با Sneak، تمرکز حمله به جای 3 هیولا، روی 2 هیولا می‌بود.

استراتژی Focus fire در Splinterlands

بیایید نگاهی به وضعیت مشابه – اما بهبود یافته – بیندازیم.  یک بار دیگر به صف بندی گروه مرگ نگاه می‌کنیم. در این حالت بازیکن تمرکز خود را بر روی خط اول و دوم محدود کرده است. این در حال حاضر بسیار کارآمدتر است. این که 3 کارت روی سلامت تمرکز می‌کنند به این معنی است که بلافاصله میزان سلامتی کاهش پیدا می‌کند و تانک من فرصت درمان نخواهد داشت. این همان آتش متمرکز است.

استراتژی Focus fire در Splinterlands

لینک ثبت نام در Splinterlands

شرایط تعیین کننده است

در نهایت، همه چیز وابسته به موقعیت است و تا زمانی که برای تصمیمات خود دلیل داشته باشید، قطعاً می‌توانید آن را دنبال کنید. به عنوان مثال، ممکن است از یک هیولای با توانایی Sneak استفاده کنید، زیرا پیش‌بینی می‌کنید که بازیکن دشمن یک هیولای ضعیف در آخرین خط خود داشته باشد. ممکن است از 2 توانایی Snipe و هیولای Zalran Efreet روی 3 هیولا با توانایی Snipe در ترکیب Yodin استفاده کنید زیرا Life Leech نیز با توانایی انفجاری که Yodin ارائه می‌دهد به خوبی پیش می‌رود.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی آتش با Yodin Zaku

مسئله این است که وقتی به ترکیب خود فکر می‌کنید باید مفهوم Focus Fire را در نظر بگیرید. این یکی از عوامل متعددی است که باید در نظر گرفته شود، و آگاهی از این موضوع بسیار مهم است.

نتیجه‌گیری

Focus Fire ممکن است ساده به نظر برسد، اما به عنوان یک مبتدی، نادیده گرفتن این مفهوم بسیار آسان است. البته به این معنی نیست که در انتخاب یک تیم این استراتژی اولویت اصلی است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیSplinterlands | آشنایی کامل با بازی اسپلینترلندز به همراه نکات کلیدی
مقاله بعدیSplinterlands | آموزش کامل استراتژی آتش با Yodin Zaku

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید