ارزروز: هنگامی که شما تازه وارد Splinterlands شده‌اید، ممکن است رسیدن به استراتژی‌های معقول دشوار باشد. توجه داشته باشید که این استراتژی در سطح برنز نیز بسیار موثر خواهد بود و در سطح طلایی نیز کارآمد است. با این حال، بیشتر بازی‌های من در سطح نقره‌ای انجام شده و من استراتژی Yodin Zaku را مناسب سطح نقره‌ای می‌دانم.

مطلب مرتبط: آشنایی کامل با بازی اسپلینترلندز به همراه نکات کلیدی

Yodin Zaku

Yodin Zaku

 Yodin Zaku یک احضار کننده آتش با کلاس Legendary و مانای 7 می‌باشد. او به همه هیولاهای شما +1 آسیب و +1 سلامتی اضافه می‌کند. او همچنین به همه هیولاها توانایی Blast می‌دهد.

در Splinterlands این کارت یک احضار کننده گران قیمت است. هم از نظر قیمت دلاری و هم از نظر مانا، اما شما در ازای آن چیزهای زیادی دریافت می‌کنید! همچنین، شما می‌توانید او را یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید. به کمک این کارت قدرتمند می‌تواتید در لیگ‌ها بالاتر رفته و پاداش بیشتری دریافت کنید.

لینک ثبت نام در Splinterlands

استراتژی

اگر در Splinterlands سطح برنز یا نقره‌ای هستید، این استراتژی تقریباً در نبردهای با مانای بالا جواب خواهد داد. با این حال، اگر واقعاً می‌خواهید برجسته شوید و در جدول امتیازات بالا بروید، باید به یک برنامه کلی فکر کنید.

Yodin در واقع کمی پیچیده‌تر از سایر احضارکننده‌ها با عدد Buff +1(تاثیر روی سایر کارت‌ها) است. ممکن است فکر کنید که انتخاب تعداد زیادی از واحدهای Ranged تمام چیزیست که به آن نیاز دارید. اگرچه موثر است، اما یک هیولای جادویی با توانایی Life Leech مثل Zalran Efreet، بسیار خوب با Yodin هماهنگ می‌شود.

همچنین، اگر تعداد زیادی واحدهای Ranged را به همراه داشته باشید، صدمات زیادی وارد خواهید کرد. اما همچنین بسیار آسیب پذیر خواهید بود. داشتن یک خط مقدم مستحکم به همان اندازه مهم است. با توانایی Blast، یک Living Lava سطح 1 نیز 5 آسیب وارد می‌کند. بنابراین تانک‌های(خط حمله) شما نیز می‌توانند آسیب زیادی وارد کنند.

یک مورد دیگر این که توانایی Snipe در ترکیب با Blast، عالی است. به جای آسیب رساندن به 1 هیولای اضافی، (اغلب) به 2 هیولای اضافی آسیب می‌رسانید! این یک معامله بزرگ است. به خصوص برای ضربه‌های با آسیب زیاد. با توجه به اینکه می‌خواهیم آتش را متمرکز کنیم، اغلب چندین موجود با توانایی Snipe را به نبرد می‌آوریم.

مطلب مرتبط: آشنایی با استراتژی آتش متمرکز در splinterlands

کارت‌های اصلی

در Splinterlands معمولاً کارت‌های اصلی به شرایط مجموعه و نبرد شما بستگی دارد، اما کارت‌های خاصی وجود دارد که من اغلب در این استراتژی از آنها استفاده می‌کنم.

خط مقدم (موقعیت 1-2)

خط مقدم من معمولا 1 تانک با توانایی Shield قرار دارد که تقریبا همیشه Living Lava است. در صورتی که مانای اضافی داشته باشید Goblin Mech نیز گزینه خوبی است. او توانایی سپر را ندارد اما توانایی Plain Stats و Piercing با Blast بسیار قوی است.

Living Lava

Goblin Mech

 

 

 

 

 

 

در موقعیت دوم، من معمولا یک هیولای تانک با توانایی Reach دارم. Fineas Rage معمولاً در اینجا انتخاب می‌شود. اگر مانای کمی در اختیار داشته باشیم، می‌توان این کارت را خارج کرد و با یک هیولا با مانای پایین‌تر جایگزین کرد. یا به طور کلی توانایی Reach را فراموش کرد.

در نبردهای Splinterlands با مانای کم Cerberus نیز می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

Fineas Rage

Cerberus

 

 

 

 

 

 

خطوط میانی (موقعیت 3)

خطوط میانی هم وابسته به شرایط است. معمولاً هیولای خط سوم من Zalran Efreet است. زیرا توانایی Life Leech و Blast واقعاً به خوبی با هم هماهنگ می‌شوند. به خصوص در خط سوم او زمان دارد تا به عنوان یک Tank پشتیبان خوبی برای محافظت از خط عقب باشد.

Zalran Efreet

War Chaang

 

 

 

 

 

 

Zalran Efreet نیز یک هیولای بسیار گران قیمت است، یک جایگزین مناسب می‌تواند War Chaang باشد. وار چانگ خوب است، زیرا او قدرت مناسبی دارد. او هم قابلیت حمله از نوع Melee و هم  Ranged را دارد و هم توانایی Retaliate. این توانایی از توانایی Blast نیز بهره می‌برد. در مجموع یک ترکیب بسیار خوب نیز هست.

برای مبارزات با مانای پایین‌تر، نیازی به داشتن یک تانک پشتیبان ندارید و می‌توانید به سادگی بخش میانی را نادیده بگیرید.

خط عقب (موقعیت 4-5-6)

در Splinterlands خطوط انتهایی مورد آسیب جدی خواهند بود. نظر من معمولا بر Mantoid، Fire beetle و Ferexia General است.

Ettin Spearman Mantoid

Ferexia General

 

 

 

 

 

 

مهمترین چیز در مورد این 3 هیولا این است که همه آنها دارای  قابلیت Ranged هستند و همه آنها تواناییSnipe را دارند. این به این معنی است که آنها +1 آسیب هم از Yodin دریافت می‌کنند و اغلب به 2 هیولای اضافی حمله می‌کنند. کارت Ranged شما با 3 حمله، 2 آسیب هم به هیولاهای کنار هدف وارد می‌کند که در مجموع 7 خسارت وارد می‌کند (اگر به 3 هدف ضربه بزنید).

همه چیزهایی که گفته شد، متناسب با شرایط است و به قوانین سقف مانای نبرد بستگی دارد. برخی از مبارزات حتی به توانایی Snipe هم اصلا اهمیتی نمی دهم. همچنین یک استراتژی مناسب، تمرکز بر خط مقدم و وارد کردن صدمات دیوانه کننده به تانک‌های دشمن است. اگر مانا اضافی وجود داشته باشد، برای مثال، یک Ettin Spearman یا Sandworm نیز می‌تواند منطقی باشد. با این حال، 3 هیولا Snipe چیزی است که در سطوح بالای نقره‌ای و طلایی برای من بهترین کاربرد را داشته است.

Ettin Spearman Sand Worm

 

 

 

 

 

 

نمونه‌های ترکیب بندی

حالا که در مورد این نظریه بحث کردیم، بیایید با نشان دادن چند نمونه ترکیب، ببینیم که در عمل چگونه به نظر می‌رسد!

ترکیب اول با Yodin Zaku

تقریباً یک نمونه استاندارد، با تنها عامل انحرافی که Giant Roc به جای Fineas Rage است. این انتخاب به خاطر محدودیت مانا انجام شد. همچنین احساس کردم که Giant Roc با Zalran Efreet به اندازه‌ای قوی خواهند بود که خط عقب کار خود را انجام دهد.

ترکیب Yodin Zaku در splinterlands

خط پشتی با Ferexia General ،Beetle و Mantoid است. توجه داشته باشید که همه این هیولاها 3 (2+1) آسیب وارد می‌کنند. Fire Beetle سطح 3 است و توانایی Blast می‌تواند 2 آسیب وارد کند. در یک سناریوی عالی، این سه هیولا می‌توانند هر کدام 7 (3+2+2) آسیب وارد کنند. با این حساب مجموع آسیب‌های خط پشتی به حداکثر 21 می‌رسد.

ترکیب دوم با Yodin Zaku

بسیار شبیه به مثال 1، با این تفاوت که در اینجا از Fineas Rage استفاده کردم. همچنین با تعویض Zalran Efreet با Creeping Ooze با محدودیت مانا مقابله کردم. هر دو ترکیب بسیار محکم به نظر می‌رسند، سخت می‌توان گفت کدام یک بهتر است.

ترکیب Yodin Zaku در splinterlands

ترکیب سوم با Yodin Zaku

در این مثال، سقف مانا کمتر بود، بنابراین این ترکیب یک مقدار کلاسیک است. همانطور که گفته شد، ما هنوز کارت‌های اصلی و مفهوم اصلی را می‌بینیم.

ترکیب Yodin Zaku در splinterlands

به دلیل شرایط نبرد، من نتوانستم Creeping Ooze را در اینجا انتخاب کنم و مجبور شدم به Flame Monkey بسنده کنم.

چه زمانی باید با این استراتژی بازی کرد

در سطح نقره‌ای ممکن است وسوسه شوید که همیشه Yodin را بازی کنید. تنها به این دلیل که او بسیار قوی است. با این حال، در مبارزاتی که مانای کمی در اختیار دارید، کار بسیار سخت می‌شود. زیرا Yodin به تنهایی 7 مانای شما را استفاده می‌کند. من احساس می‌کنم نباید Yodin را در یک نبرد با مانا کمتر از 20 انتخاب کنید.

او واقعاً در نبردهایی که مانای زیادی دارید پیشرفت می‌کند. زیرا شما از توانایی‌های این کارت مزایای زیادی می‌گیرید.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیSplinterlands | آموزش کامل استراتژی Focus Fire در بازی اسپلینترلندز
مقاله بعدیبررسی بازار ارزهای دیجیتال شکست السالوادور و برداشت بیت کوین از صرافی ها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید