Splinterlands چیست؟

ارزروز: Splinterlands یک بازی کارتی دیجیتال و کلکسیونی است که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است. از نظر مفهومی شبیه به بازی‌هایی مانند Magic the Gathering و Hearthstone است. در این بازی‌ها شما مجموعه‌ای از کارت‌ها را می‌سازید که همگی دارای آمار ومهارت‌های مختلف هستند. از این کارت‌ها برای مبارزه با دیگران در مسابقات مبتنی بر مهارت استفاده می‌کنید. با استفاده از فناوری بلاک چین، بازیکنان می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را آزادانه بخرند، بفروشند و معامله کنند. درست مثل اینکه کارت‌های فیزیکی هستند و همه تراکنش‌ها به صورت عمومی و بدون تغییر ثبت می‌شوند.

در این راهنما، ما موضوعاتی را مرور خواهیم کرد که اگر کاملاً تازه کار هستید، بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد بازی بدانید و برای رسیدن به اوج شروع به نبرد کنید!

لینک ثبت نام در Splinterlands

آیا بازی Splinterlands رایگان است؟

بله، می‌توان در ابتدا به صورت رایگان بازی کرد. این برای بازیکنان جدیدی که می‌خواهند با بازی آشنا شوند و چند نبرد انجام دهند، کلیدی است.

با این حال، اگر می‌خواهید به ماموریت‌های روزانه، جوایز فصلی، باز کردن کارت‌ها، خرید/فروش در بازار و توانایی کسب ارز DEC را دسترسی داشته باشید، برای خرید کتابچه راهنمای summoners، سرمایه اولیه 10 دلاری لازم است.

برای اینکه بازیکنان شروع به کسب درآمد کنند، باید ابتدا آیتمی به نام Summoners Spellbook را به قیمت 10 دلار خریداری کنند. بله درست خوانده اید، فقط 10 دلار هزینه دارد که برای باز کردن قابلیت‌های کسب درآمد ارزان است. با خرید این کتابچه قفل برخی از ویژگی‌ها مانند تغییر نام پروفایل، کسب درآمد DEC با برنده شدن در نبرد Ranked را باز کنید.

توجه: همیشه قبل از اینکه پول خود را وارد بازی کنید، تحقیق کنید. بازی‌ها باید ابتدا به عنوان بازی در نظر گرفته شوند و نه به عنوان ابزار سرمایه گذاری. به یاد داشته باشید که هر شکلی از ارزهای دیجیتال بی ثبات است.

چگونه بازی کنیم

بازی Splinterlands  آسان است و یادگیری آن خیلی زمان نمی‌برد. اما برای برنده شدن به یک استراتژی خوب و درک بهتر از توانایی کارت‌های خود نیاز دارید. در ادامه به معرفی قابلیت‌های کارت می‌پردازیم.

آشنایی با کارت‌های Splinterlands

در Splinterlands دو نوع کارت وجود دارد که عبارتند از: Summoner و Monster. هر بار که در یک نبرد می‌جنگید، کارت‌هایی انتخاب می‌کنید که دست شما را تشکیل می‌دهد. دست شما از یک Summoner و حداکثر 6 Monster تشکیل شده است. کارت Summoner دارای توانایی‌هایی است که بر کارت‌های Monster تأثیر می‌گذارد.

انواع کارت

Summoner. یک کاربر جادویی که یکی از شش نیروی اولیه را مهار می‌کند. آنها از این قدرت برای احضار هیولاها استفاده می‌کنند.

Monster. هر شخص یا موجودی که توسط احضار کننده برای انجام جنگ فراخوانده شود. هیولاها مبارزه واقعی را انجام می دهند.

اصول اولیه کارت

اطلاعات کارت

Splinters

Splinterlands دارای شش عنصر مختلف است که به آنها Splinter نیز می‌گویند. این عناصر شامل آتش، آب، زمین، زندگی، مرگ، اژدها هستند. هر کارت Splinterlands متعلق به یک Splinter جداگانه است. وقتی وارد نبرد می‌شوید، فقط می‌توانید از یک اسپلینتر استفاده کنید. با این حال، اگر از Dragon Summoner استفاده می‌کنید، می‌توانید از کارت‌های Dragon و همچنین Splinter که برای نبرد انتخاب کرده اید استفاده کنید. هنگامی که وارد بازی می‌شوید، در صورتیکه احضار کننده شما آتش باشد، کارت‌های متناسب با این عنصر نمایش داده می‌شود.

اسپلینتر

Mana cost

کارت‌های Monster و Summoner برای استفاده در یک نبرد پارامتری به نام مانا دارند. هرچه کارت قدرتمندتر باشد، مانای بالاتری دارد. این عدد بر نحوه ایجاد تیم تأثیر می گذارد. هر نبردی که در Splinterlands بازی می‌کنید مانا تصادفی خواهد داشت. بعداً وقتی به اولین نبرد رسیدیم، این موضوع را بیشتر توضیح خواهیم داد.

Stats

مقادیر Stats، بیانگر قدرت فیزیکی، سرعت، سرسختی و سلامت شخصیت است. قدرت فیزیکی نشان می‌دهد که هیولای شما در هر نوبت به هیولای دشمن چقدر آسیب می‌رساند. 3 نوع اصلی حمله وجود دارد: Melee، Ranged و Magic. حملات Melee مناسب خط اول میدان نبرد است. حملات Ranged مناسب خطوط انتهایی(موقعیت 2-6). Magic بهترین حمله ممکن است زیرا آنها می‌توانند از هر موقعیتی حمله کنند. حملات Magic زره ​​هیولاهای دشمن را نادیده می‌گیرند و مستقیماً سلامت هیولا دشمن را کاهش میدهد.

melee attack

MELEE ATTACK

این کارت‌های قابلیت حمله از نزدیک به دشمن را دارند. بنابراین خط اول مناسب آنهاست.  برخی از این کارت‌ها قابلیت‌های مخفی دارند که در خطوط عقب تر هم می توانند حمله کنند.

 ranged attack

RANGED ATTACK

این نوع کارت‌ها از دور حمله می‌کنند و قادر به حمله از ردیف اول نیستند. قبل از اینکه سلامتی دشمن را کاهش دهند به زره دشمن آسیب وارد می‌کنند.

magic attack

MAGIC ATTACK

کاراکترهای دارای حمله جادویی می‌توانند از هر ردیفی آسیب وارد کنند. این کارت‌ها آسیب مستقیم به سلامتی دشمن وارد می‌کنند و حمله آنها از زره عبور می‌کند.

 

speed

SPEED

سرعت، ترتیب حمله شخصیت ها را تعیین می‌کند. همچنین ضربه زدن به شخصیت را با حملات Melee یا Ranged سخت تر می کند.

 defenseARMOR

قبل از اینکه آسیبی به سلامت کارت شما وارد، شود دشمن باید زره یک شخصیت را از بین ببرد. اگر زره یک کارت نابود شود، با هر گونه آسیب اضافی در حمله از بین خواهد رفت.

health

HEALTH

هنگامی که سلامت یک شخصیت به صفر می‌رسد، خواهد مرد. سلامت هیولا در زیر سپر قابل مشاهده است. هر چه هیولا سلامت بیشتری داشته باشد، مدت بیشتری می‌تواند در نبرد بماند.

Rarity

آیکون وسط کارت نشان دهنده Splinter و رنگ آن بیانگر سطح کمیابی است. 4 کارت نادر مختلف در Splinterlands وجود دارد: Common (خاکستری)، Rare (آبی)، Epic (بنفش) و Legendary (طلایی).

کمیابی کارت

Name

این قسمت مربوط به نام کاراکتر روی کارت است.

Level

سطح بالاتر به معنای کارت قدرتمندتر است. به دست آوردن سطوح ممکن است آمار را افزایش دهد یا برخی قابلیت‌ها را برای شما باز کند.

ویژگی تجربه در کارت

Experience

عدد تجربه نشان دهنده سطح تجربه کارت است. با ترکیب کارت‌های تکراری Monster یا Summoner کارت‌ها را ارتقا می‌دهید. همانطور که کارت خود را ارتقا می‌دهید، توانایی‌های مختلف را می‌توان باز کرد، سلامت / آسیب / زره بیشتری به دست آورد. به عنوان مثال، اگر می‌خواستم Tyrus Paladium، Life Splinter Summoner را به سطح 3 تراز کنم، باید 5 کارت سطح 1 را ترکیب کنم.

Abilities

اینها مهارت‌ها یا قدرت‌های خاصی هستند که در حین مبارزه استفاده می شوند. اکثر هیولاها مهارت‌های متفاوتی خواهند داشت.این مهارت‌ها در پایین هر کارت ذکر شده است. برخی از توانایی ها به شرح زیر است.

Opportunity

Opportunity

این توانایی از هر موقعیتی برای حمله به هیولای دشمن با کمترین سلامتی استفاده می‌کند.

Sneak

این توانایی به جای خط اول، آخرین هیولای تیم دشمن را هدف قرار می دهد.

Snipe

هیولاهای دشمن را با Ranged، Magic یا بدون حمله که در موقعیت اول نیستند هدف قرار می دهد.

شروع بازی

در صفحه اول بازی تعدای گزینه در اختیار دارید که با انتخاب آنها مدل بازی را انتخاب می‌کنید.

آموزش بازی

با انتخاب گزینه HOW TO PLAY و کلیک بر روی LEARN  به صفحه ای هدایت خواهید شد که به صورت مفید و مختصر موارد کلی بازی آموزش داده شده است، که در ابتدای آموزش به آنها پرداخته شد.

تمرین مبارزه

پس از اجرای آموزش درون بازی و آشنایی ابتدایی با شیوه انجام کار، می‌توانید با انتخاب این گزینه استراژی‌های خود را تمرین کرده و برای مسابقات اصلی آماده شوید. نتیجه این بازی‌ها تاثیری در وضعیت شما ندارد و تنها برای آمادیگی بیشتر است.

حریف انتخابی

در صورتیکه قصد دارید با دوستان خود و یا شخص خاصی که آیدی او را می دانید، بازی کنید، میتوانید با انتخاب این گزینه و وارد کردن آیدی شخص مورد نظر و شرایط بازی یک مسابقه شخصی ترتیب دهید.

ranked

با انتخاب این گزینه شما می‌توانید در مسابقات شرکت کرده و در صورت برنده شدن کسب  امتیاز کنید. هر چه رتبه شما قبل از پایان فصل بالاتر باشد، پاداش بیشتری کسب خواهید کرد.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی Focus Fire

اولین نبرد

با دانش به دست آمده از بخش قبل، اکنون باید برای اولین نبرد خود آماده باشید. در صفحه اصلی گزینه Ranked را انتخاب کرده، روی دکمه “BATTLE” کلیک کنید. موتور نبرد اکنون حریفی را برای شما جستجو می‌کند تا با آن رقابت کنید.

هنگامی که مورد مناسب پیدا شد، با صفحه زیر روبرو خواهید شد:

پیداکردن حریف

سه نکته کلیدی که باید به آنها توجه داشت، MANA CAP، ELEMENT و RULES است. حداکثر مانا، تعداد کارت‌هایی که قرار است استفاده کنید را محدود می‌کند. اسپلینترها نیز المان‌هایی هستند که ما مجاز به استفاده از آنها در نبرد هستیم. به عنوان مثال در این نبرد، المان مرگ برای استفاده در دسترس نیست. RULES قوانین خاصی هستند که برای نبرد معرفی شده‌اند. به عنوان مثال مجموعه قوانین Even Stevens فقط اجازه می‌دهد تا هیولاهایی با عدد مانای فرد بتوانند در جنگ استفاده شوند. البته در تصویر بالا قانون خاصی اعمال نشده است.

در اینجا حدود 3 دقیقه زمان دارید تا شروع کنید. روی “CREATE TEAM” کلیک کنید. موارد کلی که هنگام تصمیم گیری برای تشکیل تیم باید از آنها آگاه بود:

انتخاب کارت در splinterlands

انتخاب کارت

  • انتخاب یک Summoner و تشکیل تیم به سبک بازی شما بستگی دارد، یعنی می‌خواهید روی حمله از نوع Melee تمرکز کنید یا  Ranged؟ در نظر گرفتن استراتژی حریف با توجه با نبردهای قبلی نیز می‌تواند کمک کند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید حریف ما در دو مسابقه قبلی از عنصر زمین و مرگ استفاده کرده است.
  • شما باید مجموعه قوانین و حداکثر مانا را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر سقف مانا 12 باشد، در انتخاب کارت محدود خواهید بود. به این ترتیب مجموع Summoner و Monsters نباید بیشتر از 12 باشد. پس در انتخاب کارت به جای تعدا به کیفیت کارت‌ها توجه کنید.
  • به نحوه چیدمان Monsters در میدان جنگ توجه کنید. به عنوان مثال، اگر یک کاراکتر Ranged در موقعیت 2 داشته باشید و هیولای tank شما در موقعیت 1 بمیرد، مابقی کارت‌های شما یکی به سمت جلو حرکت می‌کنند. این بدان معناست که اکنون هیولای Ranged شما نمی تواند حمله کند.

هنگامی که کارت‌های خود را انتخاب کردید، روی “BATTLE” کلیک کنید و ببینید اولین نبرد شما چگونه انجام می‌شود. هنگامی که صفحه نبرد باز شد و کارت Monsters و Summoner در جای خود قرار گرفتند، روی “RUMBLE!” کلیک کنید. نبرد در Splinterlands بسیار سریع است و نبردها معمولاً یک دقیقه طول می‌کشند. ضروری است که نبردهای خود را تماشا کنید تا بتوانید تجزیه و تحلیل کنید که آیا استراتژی، انتخاب Monsters و Summoner شما کارآمد بوده است یا خیر. نبرد به صبر و آزمایش زیادی نیاز دارد تا یک استراتژی برنده را بسازید.

مطلب مرتبط: آموزش کامل استراتژی آتش با Yodin Zaku

DEC و پاداش

اگر در نبرد خود موفق بودید،  DEC برنده می‌شوید و امتیاز شما افزایش می‌یافت. Dark Energy Crystal (DEC) توکن Splinterlands است که می‌توانید در حین مبارزه به دست آورید. DEC به شما امکان می‌دهد کارت‌های جدید بخرید یا کارت‌های موجود را ارتقا دهید. رتبه بندی بر لیگی که در آن رقابت می‌کنید تأثیر می‌گذارد. همه بازیکنان جدید در لیگ برنز شروع می‌کنند، اما با شروع بهتر شدن و پیروزی در جنگ ها، در لیگ‌ها پیشرفت خواهید کرد. هر چه لیگ بالاتر باشد، جوایز پایان فصل بهتری دریافت خواهید کرد.

ECR

ECR در splinterlandsهر بازیکن دارای ENERGY CAPTURE RATE(ECR) است که می‌توانید آن را در گوشه سمت راست بالای بازی در نزدیکی گزینه پروفایل پیدا کنید. اکثراً، درصدتان به طور جزئی پایین می‌آید، با مبارزه بعدی، DEC کمتری به دست می‌آورید. نرخ ECR به تدریج در طول روز بهبود می‌یابد.

مراحل بعدی؟

حیاتی ترین گام‌های بعدی تمرکز بر تکمیل ماموریت‌های روزانه است (با فرض اینکه summoner spellbook را خریداری کرده اید). هر روز، یک daily quest به همه بازیکنان ارائه می‌شود. به عنوان مثال، برنده 5 نبرد با المان آتش. بسته به اینکه در کدام لیگ هستید، تکمیل ماموریت‌های روزانه، تعداد مشخصی پاداش به شما می‌دهد. جوایز می‌تواند  توکن DEC، معجون، بسته و کارت باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیدرس هایی از تلطیف ریسک های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیSplinterlands | آموزش کامل استراتژی Focus Fire در بازی اسپلینترلندز

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید