روندصعودی سولانا

ارزروز: در هفته گذشته یک قطعی در شبکه، قیمت Solana را تا 40 درصد کاهش داد. این قطعی که به خاطر خطرات امنیتی بود اعتماد معامله گران را تحت تأثیر قرار داد.

نرخ ارز SOL/USD با عبور از مرز 221 دلار، طی هفته گذشته در یک روند اصلاحی به 133.53 دلار رسید. سولانا با وجود سه برابر شدن ارزش خود در 30 روز گذشته، هفته پیش کاهش 40 درصدی را تجربه کرد.

خاموشی به قیمت SOL لطمه می‌زند

حامیان Solana راه حل‌های بلاک چین لایه 1 خود را به عنوان رقیب مستقیم اتریوم معرفی می‌کنند. این عمدتا به دلیل پتانسیل شبکه برای اطمینان از سرعت بالاتر و هزینه‌های کمتر تراکنش است. البته نسبت به پلت فرم قراردادهای هوشمند پیشرو در جهان.

با این حال، در 14 سپتامبر، سولانا دچار اختلال در ارائه خدمات شد، که در آن افزایش بار تراکنش(400000تراکنش در ثانیه) بر شبکه غلبه کرد. در نتیجه، بتا اصلی سولانا 18 ساعت بی ثباتی داشت و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) که در بلاک چین خود کار می‌کردند را غیرقابل استفاده کرد.

گزارش شده است که علت اصلی این مسئله مبادله غیر متمرکز، Raydium بود. روی آن، ربات‌ها سعی کردند توکن SOL بخرند و در نتیجه، حداکثر 400000 تراکنش در ثانیه به شبکه سرازیر شد. از سوی دیگر، اعتبارسنج‌های سولانا در اولویت بندی معاملات ناکام ماندند و باعث شکاف زنجیره ای شدند.

جفت ارز SOL/USD در 14 سپتامبر به 19.17 درصد کاهش یافت و به 137.15 دلار رسید. اما بعداً به سرعت برگشت ولی روز را با 6.47 درصد کاهش از دست داد. با این وجود، فروش در روزهای بعد نیز ادامه یافت. زیرا ترس متمرکزتر بودن سولانا حتی بیشتر از رقیب اصلی خود یعنی اتریوم فضا را پر کرده بود.

واکنش‌ها به اختلال شبکه سولانا

گاوین وود، بنیانگذار اتریوم و شبکه رقیب دیگر بلاک چین Polkadot، اشاره کرد که سولانا با مجموعه ای از سرورهای منحصر به فرد و بسته عمل می‌کند، که تا حدودی سرعت شبکه را افزایش می‌دهد اما به قیمت تمرکززدایی کمتر.

این اظهارات در حالی مطرح شد که اتریوم با موفقیت در برابر همان حمله مقاومت کرد.

سولانا در توییتی که روز پنجشنبه منتشر کرد، قول داد که اقدامات پیشگیرانه تری در برابر تلاش‌های احتمالی هک انجام دهد. این بنیاد همچنین اعلام کرد که در هفته‌های آینده تجزیه و تحلیل تفصیلی را منتشر خواهد کرد.

پرچم گاوی

SOL/USD انتظار دارد با وجود اصلاح قیمت، روند صعودی خود را از سر بگیرد. زیرا ساختار فنی کلاسیک را با چشم انداز صعودی ترسیم می‌کند.

این الگو که پرچم گاوی نامیده می‌شود زمانی شکل می‌گیرد که قیمت در یک کانال نزولی به دنبال یک حرکت قوی به سمت بالا، تثبیت می‌شود. در نهایت، قیمت از خط روند بالای کانال عبور می‌کند و معمولاً به اندازه ارتفاع پرچم افزایش می‌یابد.

نمودار قیمت سولانا
نمودار SOL/USD با الگوی پرچم، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView.com

پرایس اکشن اخیر سولانا الگوی مشابهی از پرچم گاوی نشان می‌دهد. در نتیجه، تلاش بعدی آن برای فراتر رفتن از خط روند بالای کانال می‌تواند قیمت آن را تا ارتفاع میله پرچم که حدود 107 دلار است، بالا ببرد.

در نتیجه، SOL/USD می‌تواند به 250 دلار برسد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیگوگل Google و شرکت کانادایی دی‌اَپر لبز (Dapper Labs)قرارداد همکاری بستند
مقاله بعدینظرات نمایندگان ملت در خصوص ارزهای دیجیتال در کمیسیون علنی مجلس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید