رشد قابل توجه بازی‌های با کسب درآمد و NFT ها در صنعت ارزهای دیجیتال

181
ارزروز: بازی های بلاک چینی
اکسی اینفینیتی Axie Infinity یک بازی Game در اپلیکیشن های غیر متمرکز

سبقت از Axie Infinity

ارزروز: بررسی بازار بازی های بلاک چینی نشان از آن دارد که بازی‌هایی که می‌توان با آن‌ها درآمد کسب کرد (P2E) و در درجه دوم NFTها، رشد قابل‌توجهی را کسب نموده اند. به گزارش کریپتواسلیت، با وجود این که بازی بلاک چینی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) اسم و رسم خوبی در این حوزه پیدا کرده است، آمارهای تازه دی‌اپ‌ریدار نشان می‌دهد که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، چند بازی بلاک چینی دیگر از حیث کیف پول‌های فعال یکتا عملکردی بهتر از اکسی اینفینیتی داشته‌اند. به عبارت دیگر داده‌های تازه نشان می‌دهد که از نظر تعداد آدرس‌های یکتای فعال، بازی‌های بلاک چینی دیگر از اکسی اینفینیتی پیشی گرفته‌اند. به‌گفته کارشناسان این به‌معنای افزایش محبوبیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای مبتنی بر بلاک چین است. سوال اینگونه مطرح می شود که آیا می‌توان ادعا کرد که این بازی‌ها به دیفای جدید تبدیل شده‌اند؟

دی‌اپ‌ریدار گزارش می دهد

دی‌اپ‌ریدار در آخرین گزارش خود به این موضوع پرداخته است. آمارهای این گزارش نشان می‌دهد که ۱.۴ میلیون از کیف‌های پول‌های فعال در سه ماهه سوم امسال (۲۰۲۱) ایجاد شده‌اند. این عدد نسبت به سه ماه قبل ۲۵ درصد و نسبت به سال قبل ۵۰۹ درصد افزایش یافته است. تقریباً نیمی از این ۱.۵۴ میلیون کیف پول، یعنی ۷۵۴,۰۰۰ تا از آن‌ها، متعلق به بازی‌های بلاک چینی هستند که ظاهراً به‌خاطر افزایش محبوبیت بازی‌های P۲E است. P۲E که مخفف‌شده عبارت «Play to Earn» است، به بازی‌هایی گفته می‌شود که بازیکن با بازی‌کردن آنها می‌تواند درآمد کسب کند.

کیف پول‌های فعال و منحصربه‌فرد (UAW) نشان‌دهنده آدرس‌های منحصربه‌فردی هستند که با یک قرارداد هوشمند معین تعامل دارند. پس این کیف پول‌ها نمی‌توانند نشان‌دهنده تعداد کاربران فعال روزانه باشند. یک فرد برای تعامل با یک برنامه غیرمتمرکز می‌تواند از کیف پول‌های مختلفی استفاده کند.

میانگین متحرک هفتگی کیف پول‌های فعال

نشان از آن دارد که تقریبا در ماه ژوئیه ۲۰۲۱ (تیر و مرداد ۱۴۰۰)، این بازی‌ها با یک جهش ناگهانی مواجه شدند. در این جهش، میانگین متحرک هفت روزه در نزدیکی ۱۱۰۰ به اوج خود رسید. در مقابل، بعد از این که تعداد کیف پول‌های دیفای در ماه مه به ۱۱۰۰ عدد رسید، با افت شدیدی رو‌به‌رو شد. از آن موقع تاکنون، این میانگین متحرک بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ در حال نوسانات عرضی است.

با وجود افزایش ۵۳ درصدی کیف پول‌های فعالِ وکس در بازه سه‌ماهه،.نفوذ آن (به‌عنوان بلاک چین بازی) در مقایسه با سه ماهه دوم ۳۱ درصد کاهش یافته است. این به‌خاطر گسترش قابل‌توجه بلاک چین‌های دیگر (مخصوصا BSC و هایو).در سه ماهه سوم است. با توجه به اینکه در P2E،.عنصر سرگرمی هم اضافه شده است، .شاید در آینده معیارهای جدیدتری در صنعت بازی‌های بلاک چین به وجود بیاید.و دیفای را بیشتر از این عقب براند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپذیرش و سرمایه گذاری بی سابقه ارزهای دیجیتال؛ گرمایش بیت کوین برای ونکوور
مقاله بعدیپروژه های برتر دیفای در سال 2021 در صنعت ارزهای دیجیتال قسمت اول

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید