شیبا در خطر “topping signal”، قیمت SHIB در 3 هفته 50 درصد ریزش داشت

191

ارزروز: ارز دیجیتال شیبا اینو SHIB بیش از 50 درصد از ارزش بازار خود را در سه هفته از زمان بالاترین رکورد خود در اواخر اکتبر از دست داده است.

قیمت SHIB در 19 نوامبر پس از اصلاح تقریباً 55 درصدی از بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 0.00008854 دلار، به 0.00004251 دلار کاهش یافت. قیمت آن در روز جمعه بخش کوچکی از زیان خود را جبران کرد. اما به دلیل حجم معاملات ضعیف تر، این روند صعودی خیلی تداوم نداشت. یعنی تعداد کمی از معامله گران از روند بازگشت حمایت کردند.

برخی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که پس از افزایش بیش از 1100 درصدی قیمت آن از اول اکتبر، یک عقب نشینی شدید در بازار SHIB اجتناب ناپذیر بود.

به عنوان مثال، یک تحلیلگر بازار، با نام مستعار جان ویک، تصحیح قیمت مداوم SHIB را “topping signal” نامید. بنابراین فروش بیشتری را در جلسات آتی پیش بینی کرد.

نمودار قیمت ارز شیبا
نمودار قیمت SHIB/USD،تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView, John Wick

Buying the dips

نوسانات قیمت 50 درصدی یا بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال خیلی غیر معمول نیست. به عنوان مثال، بیت کوین BTC در کمتر از 30 روز اوایل سال جاری از حدود 65000 دلار به زیر 30000 دلار سقوط کرده بود. اما بعداً، بیت کوین مجدداً رشد کرد و رکورد جدیدی را در 69000 دلار ثبت کرد.

هسته اصلی بازگشت بی ثبات بیت کوین، روایتی بود که به خوبی منتشر شده بود که آن را به عنوان پوششی در برابر افزایش تورم در سراسر جهان پیش بینی می‌کرد. در همین حال، برای شیبا اینو، روایت صعودی در اصل «جامعه» خواهد بود. همانطور که یکی از محبوب‌ترین تأییدکنندگان سکه، دیوید گوخشتاین، بیان کرد.

$SHIB افراد بیشتری را مانند $DOGE وارد فضای #کریپتو می‌کند.

$FLOKI با بازاریابی خود چشمان من را به این بازار خواهد دوخت.

بنیانگذار Gokhshtein Media و مدیر عامل PAC Protocol یادآور شد که عملکرد صعودی شیبا اینو در سال جاری به پشتوانه تقویت حمایت جامعه و علیرغم عدم حمایت عمده از سوی افراد مشهور و میلیاردرها صورت گرفته است.

گوخشتاین روز جمعه توییت کرد و از دنبال کنندگانش پرسید که از بین آنها چه کسی با کاهش قیمت خرید می کند. بنابراین اعتقاد خود را به افزایش احتمالی قیمت SHIB حتی پس از اصلاح قیمت 50 درصدی  تکرار کرد.

چشم انداز فنی صعودی

اصلاحات مداوم قیمت شیبا اینو باعث شد که روند کاهشی آن در محدوده پرچم گاوی کاهش یابد. در این صورت احتمال تداوم روند صعودی در آینده را افزایش می‌یابد.

در جزئیات، پرچم‌های گاوی به عنوان یک مکث کوتاه در روند پس از افزایش قیمت قوی رخ می‌دهد.

این الگو شبیه یک کانال/مستطیل شیبدار رو به پایین است که با دو خط روند موازی نشان داده شده است. به طور معمول، پرچم‌های گاوی منجر به شکسته شدن قیمت از خط روند بالایی به سطوحی در طول برابر با ارتفاع روند صعودی قبلی (همان میله پرچم) می‌شود.

الگوی پرچم گاوی ارز شیبا
تشکیل الگوی پرچم گاوی جفت ارز SHIB/USDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

با این شرایط، تلاش بعدی SHIB برای قرار گرفتن بالاتر از خط روند بالای پرچم خواهد بود. در صورتی با افزایش حجم معاملات همراه شود، می‌تواند منجر به افزایش قیمت تا 0.00010000 دلار شود.

مقاله قبلیاولنچ در غیاب بزرگان با رشد 3600 درصدی بزرگ بازار ارزهای دیجیتال بود
مقاله بعدیWhite paper معرفی صرافی غیرمتمرکز بیت کوین جک دورسی منتشر شد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید